Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът на РСМ изрази съболезнования на семействата на загиналите в катастрофата на АМ "Струма"

Стево Пендаровски
Снимка: Ройтерс

Президентът на Северна Македония Стево Пендаровски изрази съболезнования на семействата на загиналите и ранените в катастрофата, станала тази нощ в България, предаде агенция МИА.

В профила си във "Фейсбук" македонският държавен глава настоя компетентните органи да извършат пълно разследване, да се установят причините и отговорността за трагедията, която по думите му е незапомнена в най-новата история на страната.

"В следващите дните на траур желая покой на душите на загиналите и по-бързо възстановяване на ранените", написа Пендаровски.

"Ужасяващи новини от трагичния инцидент с автобус в България", написа от своя страна еврокомисарят по разширяването Оливер Вархей.

"Всички мои мисли са с близките на загиналите", заявява Вархей. Той изразява съчувствията си към всички хора и властите в Северна Македония и пожелава бързо възстановяване на  ранените.

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен изрази съболезнования на близките на жертвите на автобусната катастрофа с македонски автобус в България. "В тези ужасни времена Европа е солидарна с вас", написа фон дер Лайен  в Туитър.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Министърът на външните работи на Германия Йохан Вадефул

ЕС ще наложи допълнителни санкции срещу Русия

Европейският съюз ще наложи допълнителни санкции срещу Русия заради днешните въздушни удари по Украйна, заяви германският външен министър. "Путин иска да продължи войната, но ние не бива да позволяваме това," каза Йохан Вадефул пред обществената телевизия ARD. Следващият, 18-ти пакет от санкции срещу Руската федерация, бе анонсиран по-рано този месец..

публикувано на 25.05.25 в 20:08

Успешен край на два инцидента с българи в Гърция

След няколкочасова успешна операция гръцките власти спасиха българско семейство с две деца на 7 и 11 години, които изгубили ориентация в планината Олимп, съобщават спасителите. Българите са подали сигнал до спасителния планински отряд, че се намират на височина над 2600 метра и навигацията е много трудна поради лошото време. С помощта на..

публикувано на 25.05.25 в 19:55
Момент от руско-украинските преговори в Истанбул на 16 май 2025

ТАСС: Истанбул е "най-вероятният" домакин на следващия кръг руско-украински преговори за примирие

Истанбул ще е "най-вероятният" домакин на следващия кръг руско-украински преговори за примирие, съобщава ТАСС. Вариантът с Ватикана, лансиран от Съединените щати, се изключва "по ред причини, в това число логистични", твърди неназованият източник на руската държавна агенция. Източникът не сочи възможната дата за втора среща с украински..

публикувано на 25.05.25 в 19:44
Министърът на туризма Мирослав Боршош

Министърът на туризма отчете "добри записвания" в началото на летния сезон

Добри са записванията за началото на сезона, като се очаква малко по-висок процент предварителни заявки в сравнение с миналата година, прогнозира за БНР министърът на туризма Мирослав Боршош. Началото на летния сезон ще бъде дадено на 31 май в Поморие. Сравнително добра е готовността за предстоящия летен сезон, каза още министърът: "Направихме пълен..

публикувано на 25.05.25 в 19:19

Продължава почистването на река Джубрена

Продължава почистването на река Джубрена край дупнишките села Крайници и Червен бряг, казаха от Общината. Почистването започна през април по проект за малко под 1 млн. лева от фонд "Бедствия и аварии". Почистват коритото на река Джубрена Река Джубрена, дълга около 25 километра, не е чистена никога досега. Преди две-три години и при..

обновено на 25.05.25 в 18:39
Боец на хутите по време на антиамерикански протест в Сана, Йемен, 12 юли 2024 г.

Хутите поеха отговорност за поредното ракетно нападение срещу Израел

Хутите поеха отговорност за поредното ракетно нападение срещу Израел от последните седмици. Говорител на йеменската групировка заяви, че атаката е била насочена срещу международното летище "Бен Гурион" край Тел Авив. Израелските военни съобщиха, че са прехванали успешно ракетата този път - за разлика от случая по-рано този месец, когато..

публикувано на 25.05.25 в 18:05

Преди балотажа в Полша: Митинги на двамата претенденти

Десетки хиляди поляци излязоха по улиците на Варшава в подкрепа на двамата кандидати за президент, който ще се явят на балотаж на 1 юни. Класиралият се на трето място в полските президентски избори с условия към участниците в балотажа Едното шествие беше в подкрепа на кмета на Варшава Рафал Тшасковски, либерален столичанин, който подкрепя правото..

публикувано на 25.05.25 в 16:59