Софийска районна прокуратура се самосезира във връзка с изявления, направени на 13.12.2021 г. от депутат от политическа партия и от министъра на вътрешните работи, касаещи отправени заплахи спрямо тях, съобщиха от прокуратурата.
Наблюдаващ прокурор ще извърши лична проверка по случая. В хода на същата са изпратени писма до Народното събрание и до Министерство на вътрешните работи, в които във връзка с изявленията са отправени и конкретни въпроси, съобщават от държавното обвинение.
Поискано е да бъде уточнено - евентуално от кого са направени заканите, кога и къде се е случило това и по какъв начин са отправени конкретните заплахи.
След събиране на относимата информация наблюдаващият прокурор ще прецени налице ли са достатъчно данни за извършено престъпление от общ характер. В случай че такива има, ще бъде образувано досъдебно производство, добавиха от прокуратурата.
По време на дебатите за структурата и състава на новия Министерски съвет депутатът от ПП Христо Петров – Ицо Хазарта обяви от парламентарната трибуна, че е бил заплашван, че ще загуби най-ценното си, ако подкрепя Кирил Петков и Асен Василев. По-късно в кулоарите на парламента вътрешният министър Бойко Рашков също каза, че са му отправяни заплахи.
Вчера от парламентарната трибуна Христо Петров каза, че преди да приеме поканата да влезе в листите на "Продължаваме промяната", попитал свои познати депутати "защо не трябва да вярва на Кирил Петков и Асен Василев":
"Не получих нито една информация по този въпрос, но получих едно много недвусмислено послание, че ако продължа да подкрепям Кирил Петков и Асен Василев, ще загубя най-ценното нещо което имам“, бяха думите на Петров.
Малко по-късно на въпрос знае ли "за заплахите срещу него" вътрешният министър Бойко Рашков каза: „А знаете ли, че по отношение на мен има заплахи, питайте ГЕРБ”.

В смолянското село Смилян се провежда 23-ото издание на празника на смилянския фасул. Няколко хиляди гости от цялата страна се очакват за Празника на фасула, който продължава до 26 октомври, когато ще стартира състезание по планинско бягане. Илия Годев - секретар на читалището в Смилян: "Регламентът на този конкурс включва участникът, който бъде..
Започва плановият годишен ремонт на шести блок на АЕЦ "Козлодуй", който ще продължи до началото на декември. По време на плановия годишен ремонт блокът ще бъде спрян, което е съгласувано с Централното диспечерско управление към електроенергийния системен оператор. По време на престоя ще бъдат изпълнени заложените в годишната ремонтна програма..
Връщането към астрономическото часово време ще се извърши в 04:00 часа местно време тази нощ, когато часовниците се връщат с един час назад. Това съобщиха за БТА от Българския институт по метрология. Промяната е в изпълнение на Директива 2000/84/ЕО на Европейския парламент и на Съвета на Европейския съюз от 19 януари 2021 г., припомнят от..
14 нелегални мигранти се удавиха, а двама бяха спасени, след като лодката им потъна в Егейско море край турския град Бодрум вчера, съобщи Анадолската агенция. Афганистански мигрант, един от двамата спасени, каза, че е плувал шест часа, за да стигне до суша. По думите в гумената лодка са били 18 пътници, но тя се е напълнила с вода и е потънала за десет..
Граждани от инициативен комитет "Панчарево езеро“ са подали сигнал до отговорните институции заради засипване на речната тераса на река Искър в местността "Лъката“ край Панчарево. Жителите на двете местности "Черешови градини“ и "Лъката" са разтревожени, че при обилни дъждове може да се стигне до опустошителни наводнения. Засипването..
Спектаклите за деца се завръщат на сцената на Сатиричния театър "Алеко Константинов ". От преди пандемията от Ковид-19 там не е имало постановки за малките зрители. На 26 октомври (неделя) е премиерата на "Новите дрехи на краля" - представление за малки и големи, от Евгений Шварц по приказките на Ханс Кристиан Андерсен в превод на Георги..
Ефективността на американските санкции срещу "Лукойл" и "Роснефт" зависи от контрола върху изпълненитето им, заяви в интервю за БНР Шимон Кардаш, водещ енергиен експерт в Европейския съвет за външна политика. Той припомни, че Русия е много изобретателна в заобикалянето на всякакви наложени ограничения, каквито ѝ се налагат още от 2014 година:..
Не бих се учудил да се стигне и до това Доналд Тръмп да даде ракети "Томахоук" на Украйна , след толкова неща, които САЩ нямаше да дават, а накрая..
Българските управляващи са имали предварителна информация за евентуални санкции върху руските петролни компании и конкретно към "Лукойл" и затова,..
Очевидно президентът е в най-изгодна позиция от тримата – Румен Радев, Бойко Борисов и Делян Пеевски, защото не само противниците му не се справят с..