От днес само ваксинирани ще могат да ходят на сватби и кръщенета в Кипър.
Заради влизащите в сила нови противоепидемични мерки здравното министерство бе заплашено във вторник с имейл, по който полицията започна разследване.
Правителството цели да ограничи разпространението на коронавируса като въвежда по-строг ред за редица обществени места. Допълнителните мерки засягат основно неваксинираните.
От днес до 31 януари те не могат да посещават сватби, кръщенета и места за хранене в хотели.
С предишно решение правителството спря достъпа им също така до стадиони, музикални и танцови школи, нощни клубове, развлекателни центрове, ресторанти.
За да влязат във всички тези места, хората, които са получили поне една доза от ваксината, както и тези, при които са изтекли 7 месеца след втората им инжекция, трябва да представят отрицателен PCR или бърз тест.
Свободен достъп, без тест, имат напълно ваксинираните с двете дози и получилите бустерната ваксина.
Полицията започна във вторник разследване на заплашителен имейл, свързан с новите мерки, който е изпратен до Министерството на здравеопазването и общини. Авторът му настоява за премахване на допълнителните ограничения за неваксинираните и се заканва на получателите, че, ако това не стане, в сряда те ще имат „последното си хранене”.
Във филипинската столица Манила се играе финалът на Световното първенство по волейбол за мъже между отборите на България и Италия. Първите 2 гейма бяха спечелени от италианците. "Ако искате да спечелите, от всяка точка трябва да атакувате успоредно или директно", инструктира националите ни треньорът Джанлоренцо Бленджини. Двама италиански..
12-годишно момиче е сред жертвите на руската атака срещу Киев, предаде АФП. Украинската столица бе подложена тази нощ на масирана нападение с дронове и ракети, при което загинаха най-малко четирима души, а десетки бяха ранени. Президентът на Украйна Володимир Зеленски написа тази сутрин в Телеграм, че страната му е атакувана с 500 дрона и..
Земетресение с магнитуд 5,4 по Рихтер е регистрирано днес в Западна Турция, според ревизирани данни на Европейско-средиземноморския сеизмологичен център (EMSC). Трусът е регистриран в 12:59 часа местно време и е бил на дълбочина 9 километра, сочат данните, публикувани в сайта на EMSC. По-рано днес центърът съобщи, че земетресението е било с..
Президентските избори ще бъдат ключови за оформянето на политическия пейзаж. Това зяви пред БНР бившият евродепутат Петър Витанов. ПП-ДБ няма да подкрепи вота на недоверие към правителството, искан от "Възраждане" заради водната криза Той определи политическата картина в момента като "трагедия". "Ефектност, фасада и нищо по..
Иран отхвърли санкциите на ООН срещу ядрената си програма като незаконосъобразни, след като те бяха възобновени по настояване на Германия, Франция и Великобритания, предаде ДПА. "Мярката, предприета от трите европейски държави, е несъвършена от правна и процедурна гледна точка и следователно е нищожна", написа външният министър Абас Арагчи в..
Протестно автошествие с искане за оставката на правителството, организирано от партия "Възраждане", потегли от Плевен към Ловеч. За да се включат в протеста, към 13:00 часа пристигнаха десетина автомобила от Плевен и около 5-6 автомобила от Ловеч. Очаква се в шествието ще се влеят протестиращи от още три области на страната. От ПВ..
От началото на 2025 година до момента са установени 170 случая на нерегламентирани превози на пътници и товари – това посочват днес от Министерството на транспорта във връзка с информация на БНР за нелегалните превози. НСАПБ: Над 200 населени места са без обществен автобусен транспорт заради нерегламентирани превози "За тях са съставени..
Чехословакия беше научното страшилище на волейбола в света от средата на миналия век . Това каза в предаването "Събота 150" Асен Минчев, един от..
Когато става дума за власт, пари и политика, интелигентните хора не биват допуснати. Много интелигентни хора нямат политическо представителство, нямат..
Жалбите на "Дойран 2025" и на ПП "Възраждане" няма да спрат процеса на присъединяване на България към еврозоната и въвеждането на еврото от 1 януари..