В Бургас днес ще бъдат доставени 2000 дози ваксина срещу коронавирус за деца. От Регионалната здравна инспекция съобщиха, че ще има 4 имунизационни пунктове. Към момента интересът и слаб, като вчера е записано само едно дете за имунизация.
Пунктовете за ваксинация на децата са в диагностично-консултативните центрове 1, 2, „Ел Масри“ и „Бургасмед“. Ваксините ще се поставят от специалисти под надзора на педиатри.
Според д-р Сийка Караджова ваксината срещу Covid-19 за децата трябва да стане задължителна:
„Могат да я вкарат в имунизационния календар, във времето нещата още повече ще станат ясни, ще се реши колко дози ще бъдат необходими, през какъв интервал ще бъдат тези дози и биха могли, например, в една седемгодишна възраст, когато децата ще тръгват в първи клас, биха могли да ги въведат“.
Ваксинацията на децата ще става само по предварително записване. Много родители обаче още се колебаят дали да ваксинират децата си:
„Абсолютно против съм, защото смятам, че не е редно, и че тези ваксини не са истински ваксини към този етап. Притеснявам се, че не са минали необходимите години, в които да се докаже, че това са ваксини, които действат срещу тези болести“.
„Против съм. Нито аз съм ваксинирана, нито никой от семейството ми“.
„Първо възрастните трябва да се ваксинират и тогава децата“.
„Имам детенце на девет години и най-вероятно ще я ваксинирам. Ние всички сме ваксинирани“.
Конституционният съд възложи на ЦИК да преизчисли резултатите от изборите. Съдът установи неточно отчитане на резултатите от парламентарните избори в почти половината от секциите. ЦИК ще трябва да съобрази констатираните от съда неверни данни и да каже дали коригирането им ще промени финалния резултат от вота - колко гласа ще правят..
След двегодишно прекъсване в църквата "Св. Александър Невски" в местността Бакаджика край Ямбол отново беше отслужена литургия и се чу камбанен звън. Службата беше ръководена от Сливенския митрополит Арсений в съслужение с пловдивския владика Николай, Смолянския епископ Висарион и свещеници от няколко епархии. За възстановяването на манастира..
Папа Франциск бележи "леко подобрение", докато се бори с пневмония в болницата, а по-рано беше съобщено, че възникналият проблем с бъбреците му е разрешен, информираха днес от Ватикана В бюлетина на пресслужбата на Ватикана се изтъква, че: "Клиничното състояние на Светия отец през последните 24 часа показа допълнително леко подобрение. Леката..
Иран е ускорил производството на уран със степен на обогатяване, близка до тази, която го прави годен за използване в ядрени оръжия, според анализ на Международната агенция за атомна енергия. В поверителни доклади на надзорния орган на ООН се посочва, че по данни от 8 февруари Иран разполага с над 274 килограма уран, обогатен до 60%, предаде..
Статия в "Шпигел" прави връзка между победата на изборите на партия "Алтернатива за Германия" (АзГ) в западногерманския град Гелзенкирхен и социалния разпад в бившия индустриален център, където живеят 13 хиляди трудови имигранти от България и Румъния. ХДС/ХСС печели изборите в Германия, но с по-слаб резултат от прогнозирания Задава ли..
Съединените щати няма да предоставят гаранции за сигурността на Украйна. А за НАТО украинците "могат да забравят", обяви американският президент Доналд Тръмп. "Ще бъдем на терен там - това е нещо като автоматична гаранция, защото никой няма да прави проблеми, когато нашите хора са там," каза Тръмп, като анонсира намерението си да подпише заедно с..
Избраха временно временен кмет на община Бойчиновци, след като: Кметът на Бойчиновци окончателно е отстранен от длъжност Таня Петрова ще изпълнява временно длъжността кмет на община Бойчиновци, съобщи областният управител на Монтана Калин Хайтов. Това е решил Общинският съвет на днешното си заседание. Петрова е заместник-кмет на..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..