Успешно приключи благотворителния базар организиран от олимпийските шампионки по художествена гимнастика Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и от най-добрата ни индивидуална гимнастичка в момента Боряна Калейн. Инициативата беше част от коледното тържество на КХГ „Левски Триадица“.
Многобройните зрители дошли да наблюдават изпълненията на талантливите възпитанички на клуба изкупиха всички предоставени лични спортни вещи от всички шампионки в клуба. Събраните средства ще бъдат използвани за подобряване условията за тренировки е залата на „Левски Триадица“. Нужните средства за ремонта са общо 360 хиляди лева.
Поради здравословни причини на тържеството не можаха да присъстват Мадлен Радуканова и Боряна Калейн, но двете сe включиха виртуално, за да поздравят всички участнички, зрители и гости. За огромна радост на всички присъстващи в зала „София“ Лаура Траатс уважи организаторите с присъствието си. И трите момичета получиха изненада от малките състезателки на клуба - те представиха един своеобразен букет от техни съчетания, изпълнявани в различни периоди от кариерите им.
„Много благодаря за прекрасната изненада. Успяхте да ме развълнувате и докоснете! Толкова много емоции и спомени... Вълнувам се, наистина много, още повече, след като видях състезателната си кариера, като на лента, пред очите си... Но и защото в края на декември, освен топлите коледни празници и посрещането на Новата година, през целия ми съзнателен живот, е присъствало и коледното тържество на клуба. Спомням си трепета покрай измислянето на танците, каква чест бе, участието в “Нотите” и нетърпението да видя новия календар. Искам да изразя огромната си благодарност към всички треньори в клуба, защото всеки е допринесъл за изграждането ми като спортист! Няма как да не отлича г-жа Батаклиева, моята лична треньорка. Това е човекът, които ме подготви, така че да се преборя да стигна до националния отбор и да се справя по този начин там. Благодаря Ви - за всеки съвет, за подкрепата и за всички знания! Чувствам се истинска късметлийка, да работя с треньор като Вас! Огромни благодарност за г-жа Калчева, която за съжаление, вече не е сред нас, но винаги ще остане с нас и е завинаги в сърцата ни! Благодаря Ви, г-жо Ганева! За отдадеността към този клуб, вярата в нас и възможността да се докоснем до знанията Ви! И разбира се, благодаря на г-жа Пищалова, с която пътувах за първото си международно състезание. Беше в Чехия и спечелих златен медал, а след време ме изпрати и за най-голямото, в кариерата ми, олимпийските игри, което също спечелихме... Благодаря Ви, от цялото си сърце! Скъпи родители сигурна съм, че децата ви са на правилното място! Мили деца, носете с високо вдигната глава името на клуба, а по-късно и на България! Сигурна съм, че аз и Мади сме първите, но няма да сме последните олимпийски шампионки на клуба!“, това каза на всички в залата, развълнуваната Лаура Траатс.
„За мен Коледното тържество винаги е бил най-хубавия празник! Празник е именно, защото всички сме заедно, забавляваме се и си припомняме, как е протекла изминалата година. Припомняме си всичките успехи, забавни моменти, положителни емоции и незабравими мигове. А още по-хубавото е, че мога да споделям тези мигове с моето второ семейство - „Левски-Триадица”. Късметлийка съм, че съдбата ме срещна точно с тези хора, които ми помагат да постигам мечтите си, които са ме научили, че единственото невъзможно нещо е това, което живее в моето съзнание, хората, които винаги са ме подтиквали да търся максимума си и да не се задоволявам с по-малко. Благодаря на личния ми треньор, Марияна Памукова, че в нито един момент не спря да вярва в мен и беше плътно зад гърба ми! Благодаря ви скъпи треньори, че ме направихте човека и личността, която съм в момента! Обичам ви много! Надявам се с търга, който организираме заедно да успеем, да постигнем целта си, за да можете да продължите да създавате упорити и трудолюбиви хора, които да знаят, че всичко се постига с много работа и това няма да ги плаши, а напротив, ще ги мотивира да бъдат по-добрата версия на себе си! Приемам цялата кампания присърце и ще бъда безкрайно щастлива, ако следващото поколение „златни момичета” имат по-добри условия за подготовка, не поглеждат всяка сутрин термометрите със страх, не започват загрявката си облечени с яке и ръкавици и не са обременени от мисли за травми поради неподходящи температурни условия. Представете си само след като аз, Мадлен и Лаура успяхме да стигнем до тук колко повече деца биха имали успехи стига да се даде възможност на това!“, добави Боряна Калейн.
„Много приятно ме изненадахте, благодаря. Искам първо да се извиня, че не мога да присъствам на празника, поради здравословни причини. Сигурна съм, че всички много се забавляват. Поздравявам всички деца с успехите през изминалата година и им пожелавам през новата да са много повече. Да продължават да се трудят в залата, да не спират да мечтаят и да постигнат целите си. Тъй като аз приключих своята спортна кариера, а тя започна и завърши в клуб “Левски-Триадица”, искам да благодаря на всички треньори и на цялото ръководство, затова че винаги ме подкрепяха през целия ми път. И специално на моята лична треньорка Мария Кънчева, която е не само мой треньор, но и приятел и човек, който ми помага в трудни ситуации. Благодаря Ви! Обичам Ви“, включи се и Мадлен Радуканова.
Левски съхрани преднината си пред Арда в класирането на българското първенство по футбол, след като двата отбора завършиха наравно 1:1 в мач от 31-ия кръг на футболното ни първенство. Столичани са втори с 63 точки и водят с девет на тима от Кърджали, който има още една аванс пред Черно море. При победа на Лудогорец утре над Черно море "орлите"..
Григор Димитров преодоля втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс 1000" на червени кортове в испанската столица Мадрид, след като надви с 6:3, 6:4 чилиеца Николас Хари. Водещата българска ракета отби всички пет опита на съперника за пробив и спечели за час и 39 минути. С класирането си за третия кръг Димитров си гарантира 52..
ЦСКА измъкна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Спартак (Варна) край морето. „Армейците“ взеха срещата и трите точки с ранен гол на Лумбард Делова в 3-ата минута на мача. С успеха си столичният тим излезе на първото място във временното класиране във втората четворка с 50 точки. Спартак остава с 48 точки, а Ботев Пловдив и Берое имат..
Българските състезатели се класираха за още три финала на световната купа по спортна гимнастика в Кайро (Египет). Валентина Георгиева, която стана шампионка на прескок на Световната купа в Осиек, влиза с трети резултат сред най-добрите осем на греда, след като получи оценка от 12.600 точки. Еди Пенев и Димитър Димитров ще се борят за отличията на..
Българските състезатели се класираха за три финала на световната купа по спортна аеробика "Сузуки" в японската столица Токио. Шампионите от миналата година в категория тройки Антонио Папазов, Борислава Иванова и Христо Манолов получиха трета по сила оценка от 19.107 точки за утрешните финали. Пред националите са представителите на Китай с 19.750 и на..
Мартин Сораков вкара головете и Монтана спечели с 2:0 срещу Янтра (Габрово) като гост, за да се доближи на две точки от първенеца в класирането на българската футболна Втора лига Добруджа (Добрич). Лидерите играят по-късно днес като гости на Локомотив (Горна Оряховица). Янтра е на пета позиция с 50 точки и една по-малко от Дунав (Русе). Тимът..
Селтик изравни рекордните 55 титли в шотландското футболно първенство на големия си съперник Глазгоу Рейнджърс, след като спечели предсрочно трофея четири кръга преди края на сезона. Победа с 5:0 над Дънди Юнайтед осигури на "детелините" 18 точки преднина пред втория Рейнджърс, който има още пет мача. Това е четвърта поредна титла в..
Доналд Тръмп има сериозен дневен ред в отношенията си с Путин. Това са преди всичко лични отношения, опосредени от личен пратеник на президента..
Моето верую е - моля се всеки ден да има утре, сподели от Франкфурт в интервю пред БНР желязната петица на звездния национален отбор по футбол на..
Обществото не е убедено, че бюджетът ще бъде харчен прозрачно. Предвиденото увеличаване на външния дълг поражда съмнения за потенциален корупционен..