
"Ако има увеличение на цените на мобилните услуги, трябва да е с инфлационния индекс само за една година. Затова и поискахме оставка на Комисията за защита на потребителите. Защото не трябва да бъдат допускани такива клаузи в общите правила на компаниите. Освен това според нас КЗП не разполага с капацитет да отговаря на жалбите на хората, не като брой хора, а като липса на организация.
А въпроса с общите правила на компаниите касае всички, не само мобилните оператори, които ни предоставят комунални услуги", заяви още пред БНР Пейо Майорски.
Според Майорски това касае и ролята на КЕВР във връзка с цените на тока, парното и водата.
"В този орган най-вероятно трябва да има някаква промяна. Новото правителство трябва да анализира какъв е проблемът и той да бъде отстранен. И КЕВР да заработи в полза на всички страни", посочи още Майорски.
По думите му мораториумът е добра стъпка, докато управляващите създадът необходимата среда и видят къде точно е проблемът, но в крайна сметка ние като потребители ще си платим цената на този мораториум.
Още по темата в звуковия файл.

Двама митничари са задържани при операция на ГДБОП на граничен пункт "Калотина" . Това научи БНР от свои източници. По неофициална информация арестуваните са мъж и жена. Става дума за действия срещу корупцията. Акцията е проведена преди ден. Към момента от МВР не коментират официално случая.
Няколко души загинаха, а други са ранени, след като автобус се вряза късно следобед днес в спирка в центъра на шведската столица Стокхолм, съобщи шведската полиция, като не посочи причината за инцидента, предадоха "Ройтерс" и "Франс прес". Полицията съобщи, че произшествието е станало близо до Кралския технологически институт. Говорител на..
Осем души са загинали при интензивните руски удари с ракети и дронове в Украйна в нощта срещу петък. Според Киев при координирана атака на различни силови структури е бил поразен нефтеният терминал в руското черноморско пристанище Новоросийск. Основна мишена на руските удари отново стана Киев, където са загинали шестима цивилни. Две са жертвите на..
Решението на Великобритания да свали санкциите и да даде дерогация до 14 февруари категорично показва, че действията на НС и на правителството са правилни. Така депутатът от БСП Илиян Йончев коментира избора на Румен Спецов за особен управител на рафинерията на "Лукойл" и преодоляното вето на президента върху закона, разширяващ правомощията на този..
Авария наложи спиране на топлоподаването в столичния квартал "Дружба-2" и "Цариградски комплекс", съобщават от Топлофикация София. Пробивът е на магистрален топлопровод. Аварията няма общо с текущия ремонт, който се извършва в квартала. Участъкът е обезопасен, екипи на дружеството са започнали работа за отстраняване на пробива.
Агенцията по храните (БАБХ) разпореди да бъдат унищожени 9 тона хранителни продукти. Те са открити в нерегистриран обект на столичната борса "Слатина". Инспектори на Областната дирекция по безопасност на храните в София, по искане на Главна дирекция "Фискален контрол" към Националната агенция за приходите, са извършили проверка на обект, разположен на..
Министерството на отбраната поиска разсрочване за 2028 г. на едно от големите плащания по договора за вторите F-16. Депутатите от ресорната комисия одобриха тази корекция в бюджета за отбрана за догодина. Разсрочване с 361 милиона евро от плащането на вноската за вторите F-16 за 2026 г. ще иска Министерството на отбраната. Министърът на отбраната..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Възможностите на тази партия, която ще се учреди в събота – Алианс за права и свободи (АПС), са ограничени, заяви в интервю пред БНР Гюнер..
Ако през 2015 г. Иван Портних не беше скрил факта, че мръсната тръба не е заровена под дъното на езерото, както е предвиждал проектът за 5 млн...