Интензивен трафик се очаква в последния неработен ден след серията почивни дни около Нова година. Полицейското присъствие по възловите участъци ще бъде засилено.
За първите два дни на годината са регистрирани 15 тежки пътни инцидента, ранени са 19 души, един човек е загинал. Това съобщи главен комисар Лъчезар Близнаков от Пътна полиция. Тежките пътни произшествия са намалели два пъти в сравнение със същия период на миналата година.В полицейската акция заради празниците обаче са регистрирани много водачи, употребили алкохол:
"От началото на операцията от 23 декември до момента случаите са над 400, употреба на алкохол и наркотични вещества, като стойностите, отчетени от дрегерите, бяха доста фрапиращи в някои случаи. Не бяха малко случаите с употреба с концентрация около три промила. Около три промила вече говорим за тотална неадекватност от водача", посочи главен комисар Близнаков.
Движението вчера е било изключително натоварено, очаква се това да се случи и днес, като се очаква засилването на трафика да е по обяд.
Главен комисар Близнаков препоръча:
"Няма къде да се бърза в натовареното движение, особено по магистралите. Нека съобразяват дистанцията си, това е най-важното, да осигурят необходимото разстояние от предния автомобил, така че, ако се наложи, да могат да спрат. Нека да тръгват малко по-рано, заредени с търпение, толерантност и разбиране".
Вчера най-натоварено е било Благоевградското направление и около зимните курорти, но до сериозни инциденти не се е стигнало. 4-километрова колона се е образувала и по автомагистрала Хемус в района на тунел "Ечемишка":
"В тази връзка искам да кажа на водачите на леки автомобили, ако попаднат в колоната, която е поради ремонта на тунела "Ечемишка", нека да изчакат. Бързо се преминава през съоръжението, въпреки че изглежда голяма колоната. Не е удачен вариант да се използва стария път като обходен маршрут, тъй като там сме отклонили всички тежкотоварни автомобили и придвижването от там е по-бавно. В района на Владая също ще има реверсивно движение. Осигурени са две пътни ленти за влизане в София. Навсякъде на входовете на столицата ще има полицейски екипи".
По всички възлови участъци ще бъде засилено полицейското присъствие.
Петима израелски заложници бяха освободени днес от Ивицата Газа, след като Израел потвърди, че палестинската организация "Хамас" е предала снощи тленните останки на една от заложничките Шири Бибас. С вече характерната за "Хамас" церемония в Нусейрат бяха предадени на Червения кръст Елия Коен, Омер Шем и Омер Венкерт - и тримата на възраст..
Приключва международната система, която бе учредена в края на Втората световна война, чийто резултат беше ядреният чадър, който Америка осигуряваше на Европа в реалностите на Студената война и на глобализацията. Америка се оттегля. Не е акт на национализъм, а на нов тип националистически империализъм . Европа е сама и трябва да помисли как да..
Участниците в протеста, организиран от партия "Възраждане", срещу въвеждането на еврото се насочиха с шествие към сградата на представителството на Европейската комисия в София. Стигна се до напрежение, след като протестиращите хвърлиха боя и се опитаха да подпалят вратата на сградата. Огънят беше потушен. Има пострадали полицаи. Има и..
След самолетната катастрофа в Торонто тази седмица, третата голяма от началото на годината в Северна Америка, все повече хора започнаха да се питат безопасно ли е да се пътува със самолет? На 17 феврурари самолет на Делта еърлайнс с 80 души на борда се разби при кацане в Торонто. За щастие катастрофата се размина без жертви. Необичайното в случая..
Все още, обаче е неясно развитието на трусовете. Някои жители се върнаха, въпреки риска от земетресения. В последното денонощие трусовете на Санторини не надвишават 4-та степен по Рихтер, съобщава екипът от специалисти, който следи сеизмичната активност. Намален е броят на земетресенията, но все още не могат да се дадат прогнози за..
Общинските съветници от ГЕРБ-СДС ще предложат създаване на специална работна група в СОС, която да извърши обследване на ремонта на ул. "Опълченска", който вчера беше спрян от ДНСК. Това обяви Антон Хекимян, председател на групата на ГЕРБ-СДС. По думите му в тази работна група трябва да бъдат включени и експерти от Държавната агенция за безопасност..
Държавата да изработи Национален план за хората на редки болести настояха за пореден път близки на пациенти, страдащи от такива заболявания. Те организираха в София поход по повод Световния ден на редките болести. В похода се включиха близки и пациенти с редки заболявания, както и такива, които ежедневно полагат усилия и грижи, за да..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..