Моментът е изключително неблагоприятен за българското земеделие – една от причините е високата цена на енергийните ресурси, посочи той. По думите му производителите са под натиск и това неминуемо ще се отрази на цената на крайните продукти.
Относно Стратегическия план за земеделието през следващите 7 години Иванов поясни, че документът, по който се работи вече две години, ще бъде внесен в края на февруари – началото на март.
Таванът на плащанията е сред ключовите моменти, които ще се обсъждат, като има няколко разработени варианта.
На външен оценител ще бъдат възложени финансовите мерки, които ще се вземат и които са били отлагани през последните две години, уточни Иванов.
Стратегическият план ще бъде обсъждан тази седмица с различните браншови организации.
В Европейската прокуратура от служебния министър проф. Христо Бозуков са изпратени сигнали за нередности, свързани с животновъдството, допълни министърът на земеделието.
„Буквално има война за земя. По една или друга причина са се намесили различни играчи. Едни са притежателите на земята, други са ползвателите, отделно имаме един слой от земеделски производители, които хем са ползватели, хем са собственици, с огромни количества земя. Оттам идват и тези забележки на по-малките земеделски производители, че са ощетявани за сметка на по-големите. Този дисбаланс имаме задачата да го решим“, коментира Иван Иванов в предаването „Преди всички“.
От 2023 г. ще се въведе електронна система за мониторинг на площите, съобщи още земеделският министър.
„Тоест субективният фактор да остане изключително минимален. Основно ще бъде по електронен път, така че хората няма да се бъркат.“
„Напоителни системи“ трябва да се оздравява и да престанат идентифицираните порочни практики, изтъкна Иванов. Проверките трябва да приключат следващата седмица и при данни за нарушения те ще бъдат изпратени на МВР и прокуратурата.
„Данните, които получаваме, говорят за едно системно източване на дружеството. Това нещо трябва да спре и то веднага.“
Една част от ръководството на дружеството вече е сменено, стана ясно от думите на Иванов.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Зам.-председателят на Столичния общински съвет (СОС) д-р Ваня Тагарева и зам.-председателят на ПК по „Здравеопазване“ д-р Антон Койчев представиха първата общинска програма за скринингови изследвания на сърдечно-съдовата система в България. Инициативата има за цел ранна диагностика и превенция на сърдечно-съдовите заболявания сред жителите на..
България е на първо място в Европа по смъртност от рак на бял дроб, каза проф. Димитър Костадинов, началник на Бронхологично отделение в столичната болница „Св. Иван Рилски“. С над 50 хиляди смъртни случая е намаляла смъртността в САЩ след промяна на начина на живот на хората - намаляване на тютюнопушенето, промяна в начина на хранене,..
Специалисти по репродуктивна медицина, общопрактикуващи лекари и обществени личности дадоха официален старт на националната кампания „Прегърни своето бебе – отключи мечтата си“ в Деня на любовта. „Няма нищо по-хубаво от децата. И няма по-важна кауза от това да подкрепяме двойките по пътя към мечтаното родителство“, заяви доц. Росен..
Васко от Нова Загора има затруднения в развитието си. Когато установили, че детето се забавя, родителите били едновременно объркани, шокирани и изплашени . Не са знаели откъде да започнат и как да подкрепят детето си. Постепенно, с помощта на специалист те се научават как да общуват с детето и да му помагат. Фокусът на услугата бил в..
Освен тази кампания, БМЧК работи активно и за разширяване на обучението по първа помощ в училищата – защото именно бързите реакции спасяват животи. Темата за здравната просвета и превенцията на рисково поведение също заема ключово място в работата на организацията. Кръводаряването, превенцията на зависимости, подкрепата за..
Ще се отправим на едно пътуване из историята, културата и съвременния живот на една от най-интересните български община - община Елин Пелин . Разположена в източната част на Софийското поле, само на 24 километра от столицата, тя е известна със своето богато културно наследство и като средище на шопските традиции и обичаи. Преди близо три години – в..
Дубай става все по-популярен избор за българските туристи през последните години , защото има все по-достъпни и директни полети от България, лесен е достъпът до визи, често с промоционални такси. "Не на последно място въпреки репутацията си на луксозна дестинация, Дубай предлага възможности за различни бюджети, коментира темата и Ради..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Правителството ще чака европейските данни за инфлацията, които излизат на 24 февруари, за да знае "дали да се напъва" с бюджета , а финансовият..