"Аз обичам страшно много Москва", каза за БНР Грета Ганчева.
Грета Ганчева е родена на 15 юли 1943 г. в Червен бряг. Кръстена е на голямата актриса Грета Гарбо. Музиката я увлича и веднага след завършване на гимназията започва да учи пеене при Евгени Комаров. Едновременно с това тя следва в НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов".
През 1964 година Грета Ганчева пристига за първи път в Москва и там среща голямата любов - певецът Емил Димитров:
"Тогава за първи път видях Емил Димитров от близо, той с един червен пуловер, бял панталон, аз репетирам, въобще не ми е минавало през ума, че може да се случи нещо между нас. Тръгнахме на турне, говорихме си, пеехме, аз имах голям успех... И на десетия ден ние с Емил започнахме да се гледахме и така, както любовта с тихи стъпки навлиза в сърцето ти, него го харесваше една рускиня, беше толкова влюбена в него, аз си казах - той въобще няма да ми обърне внимание на мен. Станахме приятели, започна да се говори за любов между нас", допълни в интервю за "Нощен хоризонт" Ганчева.
Животът среща Грета Ганчева с още един голям творец - режисьорът Рангел Вълчанов:
"Много добри приятели бяхме с него. Много често идваше вкъщи. Уважението ми към него беше много голямо".
Българското национално радио също е допринесло за популяризирането на музикалните умения на Грета Ганчева.
"Мога само със сълзи на очи да благодаря на Радио София, че ме направи популярна".
С албума си "Призми", който издадоха преди година и половина, One Day Less дадоха категорична заявка за енергията, стила и начина, по който решават да изразяват себе си. Неслучайно се определят така - "Ние сме алтърнатив рок банда, създадена през 2020-та. Мечтаем, дори когато спим! Пишем историята си и я споделяме с вас." Силно вдъхновени от..
В Етнографския музей във Враца през седмицата беше открита изложба с творби на занаятчии от Северозападната задруга на майсторите на стари занаяти. Поводът за изложбата беше празникът на св. Спиридон, който се приема за покровител на занаятчиите. Задругата отбелязва този ден, откакто е основана преди пет години, посочи председателят на..
В Плевен с голям празничен концерт отбелязаха 65 години от създаването на Детско-юношеския ансамбъл „Нашенчета“ при Центъра за работа с деца. Магията на фолклора показаха над 100 деца на сцената на Драматично-кукления театър „Иван Радоев“. Хор, оркестър и танцов състав - през тези 65 години хиляди плевенски деца са запалени и за цял живот..
В деветото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Слушателката ни Виолета Кръстева от Плевен, която спечели билети в томболата на “Каста дива“, споделя впечатленията си от рецитала на оперната прима Соня Йончева в партньорство с пианиста Малкълм Мартино,..
В навечерието на най-светлите християнски празници – Рождението на Божия син, в "Нощен Хоризонт" говорим за семейството, децата, обичта и топлината . Как да подарим щастие на едно дете, как човек може да мисли с радост за другия въпреки болката си и как тъгата може да роди усмивка? Млади хора са се заели с организацията и провеждането на..
Навършиха се 115 г. от рождението на проф. Владимир Аврамов - голямо име в българската музикална история: цигулар, дългогодишен ръководител на прочутия струнен квартет „Аврамов“, носещ неговото име, изкючителен педагог, създал и възпитал поколения наши известни цигулари. Владимир Аврамов е роден на 3 декември 1909 г. в София. Учи цигулка при..
На 15 декември от 19:00 часа в зала "Люмиер" на НДК Българската хорова капела "Георги Робев" ще представи музикалния спектакъл "Чудото на Витлеем". Една вълшебна коледна история с щастлив край. Така описва сюжета диригентката Нели Трошева - гост в предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт". А историята се развива тук и сега - с герои, които можем да..
Главният прокурор трябва да разполага с най-високите професионални и нравствени качества. Това заяви пред БНР с ъдия Владислава Цариградска...
Руските власти официално потвърдиха информацията, че Башар Асад се намира със семейството си на сигурно място в Москва. Говорителят на Кремъл Дмитрий..
" Селективното правосъдие е най-страшното , което може да стане в съдебната система." Това заяви пред БНР Явор Божанков от гражданската квота..