Милена Тодорова 22-ра при френски триумф в Анхолц

Снимка: личен архив

Силен старт записа най-добрата българска биатлонистка Милена Тодорова, който завърши на 22-ро място в индивидуалната дистанция в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Тя измина дистанцията от 15 километра за време 46:34.3 минути, като допусна цели 4 грешки в четирите си стрелби и това я лиши от по-предно класиране. Другата ни представителка в състезанието – Мария Здравкова, остана едва 86-а с 5 грешки в стреблата.

Състезанието, валидно за световната купа, бе спечелено от французойката Жустин Бреза-Буше, която със само 1 пропуск на огневия рубеж отвя конкуренцията и финишира за 42:20.6 минути. На цели 51 секунди зад нея остана друга представителка на Франция – Жулиа Симон, която обаче бе с две грешки в стрелбата. На подиума се качи и шведката Мона Брорсон. Тя също допусна две грешки в стрелбата, но отстъпваше значително в ски бягането и остана на 1:37.2 от победителката.

В класирането за Големия кристален глобус лидерка остава норвежката Марте Олсбу Ройзеланд с 651 точки. С 563 е Елвира Йоберг от Швеция, а трета с 28 точки по-малко е Динара Алимбекова от Беларус.

Спартак (Плевен) надигра Левски като гост

Спартак (Плевен) надигра Левски с 96:81 (23:24, 18:18, 29:18, 26:21) като гост в София в двубой от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе втора поредна за плевенчани, които вече са с актив 2-1. "Сините" допуснаха втора поредна и общо трета загуба, като продължават с баланс 1-3. Двата състава изиграха..

публикувано на 28.10.24 в 21:28

Лудогорец с "класика" над ЦСКА 1948

Лудогорец постигна класическа победа над ЦСКА 1948 с 3:0 в последния мач от 13-ия кръг на Първа лига. Две попадения за шампионите вкара Ерик Маркуш, едно добави националът Ивайло Чочев, който е бивш футболист на съперника. Със спечелените три точки Лудогорец вече има 6 точки предни пред втория и третия Ботев (Пловдив) и Левски, като дори има и..

публикувано на 28.10.24 в 20:19

Драма със "Златната топка"! Реал бойкотира церемонията

Реал Мадрид отмени пътуването на цялата си делегация до Париж за гала вечерта по връчването на "Златната топка", съобщава "Марка", цитиран от БТА. На церемонията няма да присъства и Винисиус, което предполага, че бразилецът не е бил избран за носител на престижната награда. Резервираният от европейския клубен шампион самолет трябваше да е излетял от..

публикувано на 28.10.24 в 17:44
Адриан Андреев

Адриан Андреев продължава напред в Братислава

Адриан Андреев се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Братислава (Словакия) с награден фонд 148 625 евро. Поставеният под номер 9 в пресявките българин победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Норберт Гомбош след обрат с 4:6, 6:4, 6:3 за 2:20 часа...

публикувано на 28.10.24 в 06:31
Карлос Сайнц

Карлос Сайнс спечели Гран При на Мексико

Карлос Сайнс с Ферари спечели състезанието от Формула 1 за Голямата награда на Мексико. Испанският пилот финишира първи на пистата "Ерманос Родригес" с време 1:40.55.800 час и записа втора победа за сезона. Втори остана Ландо Норис  с "Макларън на 4.705 секунди, а трети е другия пилот на "Ферари" Шарл Льоклер. Карлос Сайнс стартира от..

публикувано на 28.10.24 в 06:29
Кирил Десподов

Кирил Десподов вкара, но ПАОК загуби у дома

Националът Кирил Десподов вкара много красиво попадение за ПАОК, но то се оказа недостатъчно за отбора, който отстъпил с 1:2 на свой терен на ОФИ (Крит) в мач 9-ия кръг на гръцкото футболно първенството. Крилото откри резултата в 35-ата минута с неспасяемо изпълнение на свободен удар от близо 25 метра, но в рамките на две минути – точно след..

публикувано на 28.10.24 в 06:26
Александър Везенков

С Александър Везенков Олимпиакос загуби от Панатинайкос

Александър Везенков и Олимпиакос загубиха дербито с Панатинайкос в гръцкото баскетболното първенство. На свой терен тимът отстъпи на своя съперник със 71:78 точки в среща от 4-ия кръг, въпреки поредния силен мач, който изигра българинът. Националът беше най-резултатен за състава от Пирея с 19 точки, като овладя 7 борби и направи 1 асистенция..

публикувано на 28.10.24 в 06:24