Началото на спад на последната вълна на Ковид-19 обявиха от здравното министерство на Кипър в издадения вчера национален доклад за епидемичната обстановка през последните две седмици. Тежестта на болестта и натискът върху здравната система на страната обаче остават високи, се констатира още в доклада.
Ежедневният брой на диагностицираните с коронавирус започна да намалява във всички възрастови групи и области на страната, отчете здравното министерство за периода от 4 до 17 януари. В момента се вижда низходяща тенденция във вълната на Омикрон и това дава „проблясък на надежда”, коментираха членове на Научния консултативен комитет по пандемията.
В двуседмичния период при направени почти 1,7 млн. PCR и бързи теста са открити близо 46 500 новозаразени, като средната им възраст е 32 години. Около 24% от случаите са деца и тийнейджъри до 19-годишна възраст.
77% от пациентите, приети за лечение в болниците с коронавирус, не са ваксинирани, съобщи още здравното министерство данните до 20 януари. През тази седмица броят на ковид случаите се стабилизира на малко над 2000 на ден, което е около 2% от извършваните всеки ден тестове.
За петте дни от понеделник, когато в Кипър започна да се прилага първото одобрено лекарство срещу коронавируса, то е било предписано на 60 пациенти.
Няколко сгради бяха поразени в района на Тел Авив при комбинирани удари с ракети и дронове от страна на Иран и Йемен тази нощ. Израелското радио информира за директно попадение в многоетажно здание. Трима души са загинали и 100 са ранени в Бат Ям, където са повредени десетки сгради и е в ход издирвателна операция. Други 37 души са пострадали в..
Обединеното кралство изпраща още самолети в Близкия изток на фона на интензивните боеве между Израел и Иран. Премиерът Киър Стармър заяви , че военни те самолети се изпращат " в подкрепа на регионалната сигурност в случай на непредвидими развития". Обединеното кралство вече има самолети на Кралските военновъздушни сили в региона като..
"Могъщи", както ги наричат самите им собственици колекционери, модели коли и мотори от времето на социализма бяха показани на ретро автопарад на централния пл. "Велбъжд" в Кюстендил. Проявата, предизвикала голям интерес, се организира от местния клуб "Дантелетика“, с подкрепата на Общината и бе за седми пореден път. Участваха над 150..
Руският президент Владимир Путин и американският му колега Доналд Тръмп са обсъдили в 50-минутен телефонен разговор войната в Украйна и ситуацията в Близкия Изток, след ударите на Израел по Иран, съобщиха световните агенции. Путин е информирал Тръмп, че Москва е готова да продължи преговорите с Киев за регулиране на конфликта след 22 юни и е..
Политик от Демократическата партия на САЩ в Минесота е убит, а друг е ранен след "целенасочена стрелба", съобщават официални лица, цитирани от АФП. Губернаторът на Минесота Тим Уолц заяви, че нападението в домовете на местните депутати в два града близо до Минеаполис "изглежда е политически мотивирано убийство". Мелиса Хортман и съпругът..
В София се провежда Азиатски фестивал под мотото "Обединени в многообразието", под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова. На сцената на фестивала, зад музея "Земята и хората", могат да се видят традиционни танци и носии от Китай, Индонезия, Корея, Виетнам, Индия, Иран, Кралство Камбоджа, Монголия, Пакистан, Палестина, Обединените арабски..
Община Мездра стана собственик на най-голямата сграда за обществено ползване в района – "Дома на железничаря", в града. Сградата беше купена от БДЖ за 910 хил. лв. След близо година преговори с дружеството "БДЖ - Товарни превози", Община Мездра придоби с покупко - продажба собствеността на сградата на "Дома на железничаря" в града. Цената в..
Не смятам, че може да се разберем за историята със Северна Македония. Това заяви пред БНР професор Николай Овчаров и поясни, че той е правил докторска..
Учебните програми въобще не са толкова важни, колкото това да има дисциплина и ред в училище , заяви пред БНР учителят Теодосий Теодосиев...
От вчера в Израел има извънредно положение. Затворено е международното летище. Не работеха училищата, поликлиниките, банките и административните служби...