"В Украйна има напрежение, но институциите работят, хората ходят на работа. Нашият президент ни уверява, че всичко е стабилно и това ни кара да му вярваме. Всеки човек го е страх от война. Не виждам хората да се презапасяват с продукти. Интересуваме се нашата родина да не се превърне в разменна монета в конфликта между Русия и САЩ. Искаме мирно решение на този въпрос".
Това сподели пред БНР Антон Кисе, украински политик от български произход, бил е депутат във Върховната Рада на Украйна. И подчерта, че нито една държава не може да решава вместо волята на украинците.
"Ние сме голяма държава и можем да поставяме нашите въпроси. Ние държим позициите си твърдо. Проблемът е, че много държави искат да управляват Украйна и да влияят на позицията на Украйна. Както и Русия, както и САЩ, всеки иска да се намесва в нашия живот".
В предаването "12+3" политикът подчерта, че няма да има ескалация на напрежението, а проблемът трябва да се реши по дипломатически път.
"Ако се случи крупна война, тя ще запали света. Всеки трябва да го мисли това".
Интервюто с Антон Кисе можете да чуете в звуковия файл.
Съпругата на американския президент Доналд Тръмп, Мелания Тръмп, повдигна въпроса за тежкото положение на децата в Украйна и Русия в лично писмо до руския президент Владимир Путин, съобщиха двама служители от Белия дом, цитирани от Ройтерс. Президентът Тръмп е предал писмото на Путин по време на преговорите им на върха в Аляска, посочиха..
Редица световни лидери коментираха вчерашната среща на върха между президентите на САЩ и Русия - Доналд Тръмп и Владимир Путин, на която не беше постигнато намиране на решение на руската инвазия в Украйна. След срещата на върха САЩ-Русия: Значителен напредък, но още без окончателна договореност В съвместно изявление европейски лидери..
Президентът Володимир Зеленски заяви, че Украйна се нуждае от истински, дълготраен мир, а не от "още една пауза" между руските нашествия. "Сигурността трябва да бъде гарантирана надеждно и в дългосрочен план, с участието както на Европа, така и на САЩ", написа Зеленски в социалната медийна платформа "Х" след разговора си с европейските..
В нощта, в която руският лидер Владимир Путин и американският президент Доналд Тръмп се срещнаха в Аляска, Русия е изстреляла 85 дрона и балистична ракета срещу Украйна. Украинските власти посочват, че Москва е "атакувала с балистична ракета "Искандер-М" и дронове от типа "Шахед" "фронтови райони" в четири региона. Москва също така обяви, че е..
Ограничено е движението през Прохода на Републиката в района на село Вонеща вода поради пътнотранспортно произшествие, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура". Заради верижна катастрофа между три леки автомобила, движението за колите се пренасочва през прохода "Шипка" или по обходен маршрут. Шофьорите на тежкотоварни автомобили над..
Русия не може да наложи вето върху пътя на Украйна към ЕС и НАТО, нито може да има ограничения върху украинските въоръжени сили за сътрудничеството им с трети страни. Украйна ще реши за територията си, а международните граници не могат да се променят със сила. Разнопосочни реакции сред срещата на върха в Аляска, европейци излизат с декларация..
Категорично положителни са първоначалните реакции в Русия след срещата между американския президент Доналд Тръмп и руския държавен глава Владимир Путин в Аляска. "Срещата доказа, че преговори са възможни без предварителни условия и едновременно с продължаването на "специалната военна операция", написа в "Телеграм" бившият руски президент Дмитрий..
Срещата в Аляска е своеобразен подарък към Тръмп, който ще бъде легитимиран като посредник и стратег на този изход от войната, а същевременно и..
Лекари, медицински сестри и персонал от Държавната психиатрична болница в Ловеч са подложени на натиск и тормоз от директора на лечебното заведение..
Вирусът се разпространява с шеметна бързина. Една четвърт от породата вакла маришка овца в страната вече е унищожена , като 66% от популацията в..