Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Злато за Матиас Майер в супергигантския слалом

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Матиас Майер изравни постижението на легендарния норвежец Шетил Андре Аамод като успя да защити своя златен олимпийски медал в дисциплината супергигантски слалом, който спечели в Пьончан през 2018, по време на Игрите в Пекин. 

Надпреварата бе изключително драматична за Майер, който бе много близо до това да приключи участието си още преди началото. Секунди преди неговият старт лявата му щека се хлъзна на подложката на стартовата къщичка и той за малко не направи фалстарт. Все пак австриецът овладя ските си навреме и се опази от тази фатална грешка.

Впоследствие той направи едно солидно преминаване през трасето, като неговият голям удар дойде в равната част в самия край на пистата. Само в нея той бе с 0.65 секунди по-бърз от временния лидер Александър Аамод Килде, като на финала разликата между двамата бе 0.42 в полза на Майер.

Норвежецът, който остана бе медал във вчерашното спускане, днес трябваше да се задоволи с бронза, след като той бе победен и от Райън Кохрън-Сийгъл. Американецът също имаше много силен заключителен сектор, като той изтърва златния медал за само 0.04 секунди.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Двойки от 43 държави със заявка за МТ по спортни танци "Bulgarian Open Championship"

Двойки от 43 държави ще участват във второто издание на международния турнир по спортни танци "Bulgarian Open Championship" за всички възрасти, който ще се проведе в събота и неделя в хотел "Маринела" в София. Организатори на надпреварата са едни от най-известните лица на този спорт Добрина Паричкова и Виолета Янева. "Имаме повече участници..

публикувано на 27.02.25 в 13:42
Еди Пенев

България с трима гимнастици на СК в Баку

Трима състезатели ще представят България на световната купа по спортна гимнастика в Баку (Азербайджан) от 6 до 9 март. Еди Пенев, който е многократен медалист от такъв ранг състезания ще участва на земя и прескок. Финалистът от европейски първенства Димитър Димитров е заявен на земя, прескок и халки, а европейският вицешампион при младежите за..

публикувано на 27.02.25 в 09:53
Валентина Георгиева

Валентина Георгиева: Поне два живота няма да ми стигнат, за да се издължа на семейството си

Валентина Георгиева спечели безапелационно анкетата за „Гимнастичка номер 1 в Европа“, в допитването организирано от Европейската федерация по гимнастика. Възпитаничката на Филип Янев заслужи приза след като получи  54% от онлайн гласовете и изпревари три олимпийски шампионки. Валентина Георгиева е гимнастичка №1 във вота на Европа За..

публикувано на 27.02.25 в 07:51
Емполи изхвърли Ювентус  от турнира за Купата на Италия след дузпи

Емполи изхвърли Ювентус от турнира за Купата на Италия след дузпи

Ювентус отпадна от от турнира по футбол за Купата на Италия. Сензацията поднесе Емполи, който изхвърли "старата госпожа" още в четвъртфиналната фаза. Скромният тим се наложи с 4:2 след дузпи насред Торино, а редовното време и продълженията завършиха 1:1. Големите грешници за „Старата госпожа“, носител на трофея от миналата година, се казват Душан..

публикувано на 27.02.25 в 06:17
Реал Мадрид е на крачка от финала на турнира  за Купата на Краля в Испания

Реал (Мадрид) е на крачка от финала на турнира за Купата на краля

Реал (Мадрид) е на крачка от финала на турнира за Купата на Краля. "Белия балет" победи Реал Сосиедад с 1:0 в първи мач от полуфиналите на надпреварата.  В герой на мача  за "кралете" се превърна Ендрик, който отбеляза единственото попадение в мача в 19-ата минута. Реал беше без Килиан Мбапе за двубоя, игран в Сан Себастиан. В края на първото полувреме..

публикувано на 27.02.25 в 06:11
ЦСКА победи Арда с 2:1

ЦСКА на полуфинал след успех над Арда

ЦСКА победи Арда с 2:1 в двубой от четвъртфиналната фаза от турнира за Купата на България по футбол. Още в 5-ата минута ЦСКА можеше да открие резултата. Феликс Ебоа Ебоа се подхлъзна и това даде шанс на Йоанис Питас, който стреля в страни от вратата на Господинов. В 22-ата минута Улаус Скаршем  направи отличен пробив и намери Марселиньо..

публикувано на 26.02.25 в 20:19
Венелина Поптолева

Венелина Поптолева стигна полуфинала на "Странджа"-та

Венелина Поптолева се класира за полуфиналите в категория до 52 килограма на 76-ото издание на боксовия турнир купа "Странджа" в столицата. На четвъртфиналите Поптолева се справи с 5:0 (30:26, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) съдийски гласа с италианкаа Лучия Аяри. Националката бе по-добрата боксьорка и в трите рунда на мача и това ѝ осигури..

публикувано на 26.02.25 в 18:41