Омбудсманът Диана Ковачева изпрати препоръка на новия председател на Комисията за енергийно и водно регулиране Станислав Тодоров да бъде извършена извънредна проверка в съоръженията на „Топлофикация Перник“ заради честите аварии, довели до студено парно и липса на топла вода.
Ковачева настоява и за справедливи компенсации на засегнатите потребители.
Само за периода от 27 януари до 11 февруари са отчетени четири аварии на основен топлоизточник, които са довели до прекъсване на топлоснабдителните услуги в града.
Отделно, поради аварии на топлопроводи в същия период е нарушавано нормалното топлоснабдяване на отделни райони, пише омбудсманът.
Диана Ковачева припомня, че такъв проблем е имало и през миналия отоплителен сезон и след изпратените от нея три препоръки, министърът на енергетиката е разпоредил извънредна проверка на „Топлофикация-Перник“.
В резултат на проверка КЕВР е дал задължително указание за изплащане на компенсации на всички засегнати клиенти. Сега жалби до омбудсмана от гражданите на Перник за непланови прекъсвания на топлоснабдителните услуги е имало и през месеците септември и декември м.г.
Според Ковачева се налага изводът, че проблемите с качеството и сигурността на топлоснабдяването в Перник се задълбочават. Затова тя настоява за обективна оценка от регулатора относно спазването на лицензионните задължения от страна на "Топлофикация Перник".
На 11 април от 19.00 часа в зала "България" Симфоничният оркестър на БНР ще изнесе концерта "Размисли преди Великден". Програмата е с послание всеки от нас вътрешно да се замисли. Забравяме за какво става въпрос на тези големи християнски празници. Тези произведения обръщат фокуса към нас , защото не сме без значение като индивидуалност,..
В Плевен тържествено отбелязват 160 години от създаването на Университетската болница "Д-р Георги Странски". Лечебното заведение е второ по големина и едно от най-старите у нас. Болницата е открита през 1865 г. като вакъфска по лично нареждане на Мидхад паша. Разкрити са 40 легла. Персоналът е минимален – лекар и двама слуги , е отбелязано..
На 10 април от 9 до 17 часа ще бъде извършена планова техническа профилактика на предавателите на ултракъси вълни ПЛЕВЕН 4 на честота 102.7 MHz и ТРЯВНА 4 на честота 89.6 MHz, излъчващи програма „Хоризонт“. Възможни са прекъсвания на сигнала. Може да слушате програмата на БНР през интернет сайта binar.bg .
Сръбската петролна компания НИС, която е дъщерна на руската "Газпром Нефт", е принудена да търси алтернативни източници на петрол заради американските санкции върху руския петролен сектор, съобщава "Ройтерс". Компанията получи отстъпка от мерките, но нейни клиенти се въздържат да купуват руски петрол или петролни продукти, за да не бъдат санкционирани..
На 8 април в хода на специализирана полицейска операция на изграден за целта КПП на входа на Добрич по бул. "25-ти септември“ органите на реда спират за проверка автомобил, управляван от 30-годишен мъж. В автомобила служителите от отдел "Криминална полиция“ и Първо РУ - Добрич откриват сумата от 3 300 лв. и полиетиленово топче с тегло 106..
Над 1000 фиданки ще бъдат засадени в Малешевската планина, където през лятото на миналата година пожар засегна над 16 хиляди декара горски територии. В залесяването ще вземат участие служители от Югозападното държавно предприятие, пожарникари, военни и доброволци от общините Струмяни и Кресна. Над 60 пожара гасиха огнеборците през..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп увеличи за втори път драстично в рамките на денонощието митническите тарифи за стоките от Китай от 104 на 125 процента. САЩ наложи обещаното мито в размер на 104% на китайските стоки В публикация в платформата Truth Social американският държавен глава съобщи, че е разпоредил 90-дневна пауза за 75 държави, които..
След "улгартрансгаз" и договора с турската копания "Боташ", разследването в хотели в български ски курорти за предполагаема измама с европейски..
"Българската следа" е референция на опита за покушение срещу папата. Заглавието беше от една страна да си играя с клишето чисто иронично. В друг..
В еврозоната България може да влезе на 1 януари 2026 г. или началото на 2027 г. Средата на годината никога не е ставало и никога няма да стане, защото..