И днес не стихна потокът от бежанци от Украйна, преминаващи през украинско-полската граница.
На граничния пункт "Корджова" бяха стотици тези, които преминаха и потърсиха убежище от военните действия в Украйна. Хората наистина се притесняват вече не само къде ще отседнат, но и какво ще работят и с какъв статут ще бъдат оттук нататък.
На въпрос какво ще правят от тук нататък, някои от тях отговориха:
"Ще работим някъде. Ще намерим работа. Засега е неизвестно, но ще намерим къде да работим, защото за всички е нужна работа".
"Сега отиваме в Полша при приятели. Навсякъде тук са готови да ни приемат. Това е просто чудо. Поляците са много съпричастни с нас. Съчувстват ни. Днес ние нощувахме в полско семейство. Приеха ни много радушно, помолиха ни да останем, но ние отиваме при приятели".
Не само поляците, но и всички жители на Европа са готови да приемат украински бежанци от войната. На граничните пунктове и на жп гарата в Премишел има много доброволци и много хора, които идват с личните си автомобили, за да вземат и да откарат емигрантите от Украйна.
На всички, които пристигат от Украйна, са осигурени храна, вода, дори и дрехи, медицинска помощ и всичко, което им е необходимо.
Днес полският Сейм прие декларация в подкрепа на старанието на Украйна да се присъедини към Европейския съюз и призова всички европейски институции да съдействат за по-бързото присъединяване на страната към Европейския съюз.
Тази декларация беше приета не с гласуване, а с ръкопляскания. Полският народ е съпричастен със своите братя-украинци. В 12.00 часа на обяд във Варшава и всички големи градове на страната звучеше украинския химн, а във всички градове има пунктове за събиране на помощи за украинските бежанци.
Задълбочава се обаче кризата в страната заради военните действия. От днес е въведено ограничение за зареждане с гориво на бензиностанциите, като във Варшава и по-голямата част от страната то е 50 литра на автомобил, а в крайграничните райони до 25 литра.
Инфлацията в страната вече е 9,2%, като се очаква скоро да достигне двуцифрено число - най-висока от 2000 година насам. Повишават се и цените на стоките от първа необходимост, а местните жители се притесняват, че военните действия в Украйна могат да излязат от границите на тази страна.

София не може да се превърне в един голям платен паркинг . Това заяви пред БНР председателят на транспортната комисия в Столичния общински съвет Иван Таков, който бе категоричен, че паркирането в София ще поскъпне . "Това, което се предлага в момента, означава повече от два пъти разширение на синята и зелената зона, удължаване на..
"Лукойл" поиска от Съединените щати да удължат отлагането на санкциите за част от операциите, съобщава Ройтерс, цитирана от ТАСС. Според агенцията компанията е изпратила искане до Министерството на финансите на САЩ, тъй като се нуждае от повече време за изпълнение на задълженията и разглеждане на предложения за продажба на активи.
Министър-председателят Росен Желязков ще приветства делегатите в петото издание на Глобалния форум на жените лидери. Организатор на конференцията под мотото: "Бързо и яростно променящ се свят. Жените "зад волана" е Съветът на жените в бизнеса в България. От икономическа и технологична гледна точка, както и в контекста на глобалната..
Украинският президент Володимир Зеленски призова за отстраняването от постовете на министрите на правосъдието и енергетиката във връзка с разследването на предполагаема корупционна схема за 100 милиона долара, която подхрани ново обществено недоволство срещу правителството на страната. Корупционният скандал в украинската енергетика се..
"Лукойл България“ разпространи писмо до медиите, в които категорично заявява, че дружеството няма да спре дейността се в страната. "Всички обекти от търговската мрежа на компанията работят и ще продължат да работят в нормален режим. Няма никакви основания за прекратяване на тяхната дейност. Бензиностанциите са напълно осигурени с..
Очаква се още днес правителството да приеме на извънредно заседание бюджетните закони за следващата година и да ги внесе за окончателно одобрение в парламента. Това ще стане, въпреки повторната отмяна на заседание на Националния тристранен съвет заради отказа на бизнеса да участва в работата му. Четирите работодателски организации категорично..
Бизнес, синдикати и експерти ще обсъждат възможностите и перспективите за трудова заетост на бежанци и мигранти по време на конференция в София. Събитието се организира в рамките на проект на Столичната община, реализиран съвместно от районите "Красно село", "Връбница" и "Нови Искър", и Фондация за достъп до права. Целта на конференцията е да..
Не е балансиращ проектът за бюджет за 2026 г., а е същият като тази година - лош. Сходството е, че са нереалистични в приходната си част , каза в..
Очаквам да получим 6-месечно отлагане на санкциите срещу "Лукойл", но това не означава, че трябва да бъдем спокойни, а да се подготвим добре. Това каза..
Има начин да се осигури по-добро качество на услугите в здравеопазването, но за съжаление не се води този разговор . Лекарите, хората, и..