Александра Фейгин не успя да се класира за волната програма на световното първенство по фигурно пързаляне, което започна днес във френския град Монпелие. 76 стотни от точката разделиха фигуристката ни от място във финала при жените. Възпитаничката на Ина и Андрей Лутай не успя да попадне сред първите 24, след като завърши на 28-мо място в кратката програма.
За изпълнението на съчетанието си по музика от филмите на Чарли Чаплин, 19-годишната българка събра сбор от 55.01 точки (28,93 точки за техника и 26,08 точки за компоненти на програмата). Трикратната шампионка на страната ни изпълни без проблеми двоения аксел, стъпките и пируетите в съчетанието. За съжаление допусна грешка след тройния ритбергер и не успя да скочи чисто комбинацията си от троен тулуп с троен тулуп, което не й донесе бонус от съдиите, а това я лиши от участие във волната програма.
При отсъствието на рускините борбата за медалите и за първата десетка е доста интересна и много равностойна. Начело във временното класиране с 80.32 точки след кратката програма е бронзовата медалистка от Игрите в Токио отпреди месец и половина Каори Сакамото. Японката изигра блестящо волната си програма поставена по музика от филма "Гладиатор" като изпълни двоен аксел, троен лутц и комбинация от троен флип и троен ритбергер. В петък на волната програма тя ще се бори за първа световна титла в кариерата си.
Последният златен медал за Япония при жените от световно първенство по фигурно пързаляне е на Мао Асада от Сайтама 2014.
Втора е Луна Хендрикс. Въпреки травмата, с която се състезава, белгийката получи за изпълнението на съчетанието си по "Карузо" на Лара Фабиан оценка от 75.00 точки. Трета за сега е Марая Бел. Американката заложи на рискова комбинация от тройни флип и тулуп и завърши с върхов личен резултат от 72.55 точки.
В същото време стана ясно, че Камила Валиева се готви да се завърне на леда този уикенд в Русия, въпреки че над нея все още виси угрозата от наказание заради употреба на допинг. Очаква се възпитаничката на Етери Тутберидзе да се състезава за Купата на "Първи канал" в Саранск. Състезанието е само за фигуристи от Русия, организирано в знак на протест срещу забраната на руски и беларуски състезатели да се включват в световното първенство в Монпелие (Франция) заради военната инвазия в Украйна.
Припоняме, че 15-годишната фигуристка стана изключително популярна на Зимните олимпийски игри през февруари в Пекин, където се превърна в първата жена, изпълнила четворен скок на подобен спортен форум. Едновременно с това обаче се замеси в скандал с употреба на допинг. Въпреки това ѝ беше позволено да продължи участие на Игрите.
Случаят с допинга тепърва ще се решава. Руската антидопингова агенция разполага с шест месеца от датата на уведомяването за нарушението на Валиева, за да вземе решение за евентуална санкция. Това може да означава, че решението ще бъде отложено до август.
Медалите за отборното състезание по фигурно пързаляне в Пекин все още не са връчени, като САЩ и Япония са втори и трети, а Канада остана на четвъртата позиция. Русия завърши на първо място, благодарение на участието на Камила Валиева.
Футболистите на Левски елиминираха Апоел Беер Шева с 3:1 при изпълнението на дузпи и се класираха за втория кръг в Лига Европа, където ще срещнат португалския Брага, с мач първо у дома идния четвъртък. Вратарят Светослав Вуцов бе героят при дузпите, като отрази три удара на съперниците. След 0:0 в София и в редовното време в Ниредхаза, в продълженията..
Никола Караманолов се класира за финала на 100 метра на Европейското първенство по лека атлетика до 23 години, което се провежда в Берген, Норвегия. Българинът е на трето място във втория полуфинал, изминавайки дистанцията за 10.44 секунди. Резултатът на Караманолов е трети в полуфиналната фаза, като преди него са само французинът Джеф Ериус (10.28..
Българският национал Ален Хубулов спечели бронзов медал на рейтинговия турнир по борба в Будапеща, Унгария. В решителната схватка за отличието на 125 кг свободен стил европейският шампион до 23 години от миналия сезон се наложи унгареца Владислав Байцаев с 3:0. Хубулов започна директно от осминафиналите и надви с 11:1 казахстанеца Нурсултан Азов, след..
Локомотив (София) привлече двама чуждестранни футболисти в навечерието на новото футболно първенство. "Железничарите" започват в петък с домакинство срещу Черно море от 21.15 ч. Садио Дембеле и Луанн Аугусто ще играят под наем от ЦСКА 1948 до края на сезона. 196-сантиметровият Дембеле, френски юношески национал, е централен защитник, докато..
Един от българските участници в Лигата на конференциите - Арда, ще играе във втория кръг на турнира срещу финландския ХИК Хелзинки. Българският тим ще бъде домакин в първия мач в Кърджали на 24 юли и ще гостува в реванша седмица по-късно. ХИК стигна до впечатляващ обрат срещу Рунавик от Фарьорските острови, като се наложи в реванша на свой терен с 5:0..
Божидар Саръбоюков премина квалификациите в скока на дължина на Европейско първенство по лека атлетика до 23 години в Берген, Норвегия. 20-годишният българин направи най-добър опит от 8.13 метра, което е негово най-добро лично постижение през сезона на открито. Европейският шампион в зала от Апелдоорн 2025 зае първото място в двете квалификационни..
Българския футболен съюз публикува съобщение във връзка с подадените декларации от професионалните футболни клубове за сезон 2025/2026 година. От написаното става ясно, че пет отбора са подали декларации, че няма да спазват новото правило за минимум четирима българи в титулярния състав, както и още един в тимовия лист до 21 г. Това са Лудогорец, ЦСКА,..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
В България твърде често и по твърде много въпроси се въртим в кръг твърде много години. В съвременния стандарт за акушерска грижа е заложено тя да е..