Експерти, излъчени от партиите в управляващата коалиция, ще обсъдят утре въпроса дали България да окаже и военно-техническа помощ на Украйна. След това обсъждане ще бъдат предложени и проекти за решения, обяви депутатът от Демократична България Атанас Славов:
"Каква точно ще се предостави, зависи и от желанието на самата Украйна. Вероятно не става дума за големи платформи като ракети и самолети. Самите ние имаме дефицит на това оборудване и въоръжение. Става дума за конвенционални оръжия. През утрешния ден ще внесем проекта за такова решение. Дали ще бъде подкрепен, предстои да видим след обсъждане в зала. То е обвързващо за формациите от мнозинството, но в крайна сметка трябва да се гласува в зала. Сега, ясно е, че БСП няма как да го подкрепи".
От "Продължаваме промяната" очакват от коалиционния си партньор повече конкретика по въпроса, а от "Има такъв народ" настояват за обща позиция на парламента и Министерския съвет.

" Изглежда има масирана атака срещу "Величие" не само от МЕЧ . Тя не е от вчера и от онзи ден, ние я наблюдаваме още от влизането ни в Народното събрание от различни партии – започна с "Възраждане", които най-напористо се изказваха по всякакъв начин срещу нас, сега основният говорител е МЕЧ". Това коментира пред БНР депутатът от "Величие"..
"Протестът остана единствен инструмент на тази опозиция. Той ще бъде използван за всякакви теми", обясни пред БНР политологът Христо Панчугов. Хиляди хора се събраха снощи на площад "Независимост" в столицата, където се проведе протест, свикан от ПП-ДБ, срещу заложеното в проектобюджета увеличаване на осигурителната вноска и данъка върху..
Столичният общински съвет ще гласува днес новата структура на Столичната община. На предишното заседание предложението на кмета Васил Терзиев не беше прието. Предвижда се София да има трима нови зам. кметове - по Градоустройство, по Сигурност и по Култура и туризъм. Здравеопазването минава от направление Финанси към направление Социални..
Трябва да се коригира много опасната фискална траектория на страната . Това заяви пред БНР Георги Вулджев от Експертен клуб за икономика и политика. Той подкрепя бизнеса и всички формации, които са срещу този бюджет . " Това, което управляващите искаха да си прокарат, си го прокараха. Особено обсъждане нямаше . В един..
Папа Лъв XIV пристига в Турция за първото си задгранично посещение след избирането му за глава на Римокатолическата църква. Според програмата, разпространена от Ватикана, се очаква Светият отец да пристигне в Анкара в 12:30 ч. местно време и да бъде посрещнат с официална церемония на летището. Веднага след кацането си в турската столица..
Продължава да расте недоволството във Велико Търново около проблемите с чистотата на въздуха в града. Днес започва поредица от съдебни дела, в които от дървопреработвателното предприятие, сочено като основен замърсител на въздуха, обжалват глоби, наложени от Регионалната екологична инспекция. Тази сутрин от 10 часа и 15 минути пред Съдебната..
Министри, експерти и земеделски производители ще се включат в дискусия за напояването, организирана от Националната асоциация на зърнопроизводителите. Липсата на напояване е един от най-сериозните проблеми в земеделието, затова и дебата за водата е откриващия панел в годишния агросеминар, в който ще участват министрите на земеделието и на..
Общ протест в София днес организират и от КТ "Подкрепа" - на работещи в Агенцията по заетостта, Главната инспекция по труда и Агенцията за социално..
Български училища в Чикаго, САЩ – "Малко българско училище" и "Малка България" са със спрени субсидии от българската държава . Причината е скандал...
Не прави чест на президент на страна член на НАТО и ЕС да коментира като страничен наблюдател, който е по-заинтересован от постигане на целите на..