До 1 000 000 лева помощ по схемата „Де минимис“ ще бъде изплатена на кланиците у нас, реши Фонд „Земеделие“.
Парите са за компенсиране на част от разходите за транспорт, логистика и реализация на агнешко месо в търговската мрежа.
Кланиците ще получат по 10 лева за всяко закупено и заклано дребно преживно животно.
За да получи подпомагането обаче, кланицата трябва да е закупила от земеделския стопанин агнето на цена не по ниска от 7,50 лева на килограм живо тегло без ДДС.
Държавната помощ се отпуска по искане на животновъдния бранш и ще даде възможност по време на великденските празници и Гергьовден фермерите да реализират голяма част от отгледаните от тях агнета и ярета на пазарни цени.
Срока за кандидатстване за държавната помощ е 20 май, а крайният срок за изплащане на помощта е 20 юни.
Според националната овцевъдна асоциация, тази година по празниците у нас ще бъдат изкупени около 500 хиляди агнета.

София не може да се превърне в един голям платен паркинг . Това заяви пред БНР председателят на транспортната комисия в Столичния общински съвет Иван Таков, който бе категоричен, че паркирането в София ще поскъпне . "Това, което се предлага в момента, означава повече от два пъти разширение на синята и зелената зона, удължаване на..
"Лукойл" поиска от Съединените щати да удължат отлагането на санкциите за част от операциите, съобщава Ройтерс, цитирана от ТАСС. Според агенцията компанията е изпратила искане до Министерството на финансите на САЩ, тъй като се нуждае от повече време за изпълнение на задълженията и разглеждане на предложения за продажба на активи.
Министър-председателят Росен Желязков ще приветства делегатите в петото издание на Глобалния форум на жените лидери. Организатор на конференцията под мотото: "Бързо и яростно променящ се свят. Жените "зад волана" е Съветът на жените в бизнеса в България. От икономическа и технологична гледна точка, както и в контекста на глобалната..
Украинският президент Володимир Зеленски призова за отстраняването от постовете на министрите на правосъдието и енергетиката във връзка с разследването на предполагаема корупционна схема за 100 милиона долара, която подхрани ново обществено недоволство срещу правителството на страната. Корупционният скандал в украинската енергетика се..
"Лукойл България“ разпространи писмо до медиите, в които категорично заявява, че дружеството няма да спре дейността се в страната. "Всички обекти от търговската мрежа на компанията работят и ще продължат да работят в нормален режим. Няма никакви основания за прекратяване на тяхната дейност. Бензиностанциите са напълно осигурени с..
Очаква се още днес правителството да приеме на извънредно заседание бюджетните закони за следващата година и да ги внесе за окончателно одобрение в парламента. Това ще стане, въпреки повторната отмяна на заседание на Националния тристранен съвет заради отказа на бизнеса да участва в работата му. Четирите работодателски организации категорично..
Бизнес, синдикати и експерти ще обсъждат възможностите и перспективите за трудова заетост на бежанци и мигранти по време на конференция в София. Събитието се организира в рамките на проект на Столичната община, реализиран съвместно от районите "Красно село", "Връбница" и "Нови Искър", и Фондация за достъп до права. Целта на конференцията е да..
Не е балансиращ проектът за бюджет за 2026 г., а е същият като тази година - лош. Сходството е, че са нереалистични в приходната си част , каза в..
Очаквам да получим 6-месечно отлагане на санкциите срещу "Лукойл", но това не означава, че трябва да бъдем спокойни, а да се подготвим добре. Това каза..
Има начин да се осигури по-добро качество на услугите в здравеопазването, но за съжаление не се води този разговор . Лекарите, хората, и..