Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Министърът Проданов се обяви за разхлабване на Covid мерките в туризма

Снимка: БГНЕС

Министърът на туризма Христо Проднаов се обяви за разхлабване на противоепидемичните мерки в туризма. Пред ресорната комисия в парламента Проданов съобщи, че се водят разговори за безпрепятственото влизане на румънските туристи в България за Великденските празници.

Браншът настоява за отпадане на PCR тестовете и всички ограничителни мерки в туризма. Министър Христо Проданов увери, че вече се работи в тази посока:

„Мисля, че може да сме доста по-смели в това и да разхлабваме мерките, защото не приемам това редица държави да не изискват нищо от нас и от нашите граждани за влизане, а ние от тях да изискваме“.

Министър Проданов очаква в следващите дни голяма част от мерките да бъдат отменени, за да посрещне страната ни румънските туристи за Великден

„Много е важно това, специално за Румъния. Така че съм провел разговори и имам уверение, че ще се работи в тази посока. Допълнително сме провели разговори и с Гранична полиция, за да може да бъде по-лесно преминаването“





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Пред сградата на Националната следствена служба адвокат Ина Лулчева даде кратък брифинг - 2 септемри 2025 г .

Нови обвинения за бившия зам.-кмет на София Никола Барбутов

Прокуратурата повдигна две нови обвинения на бившия заместник-кмет на София Никола Барбутов. Прокуратурата обвини Никола Барбутов и още трима души за корупционната афера в СО Бившият зам.-кмет на София Никола Барбутов се изправя пред съда Кой препоръча Барбутов на Терзиев? Отговорът на Асен Василев: Ние! Освен за участие в организирана..

публикувано на 02.09.25 в 16:56

Общото събрание на БАН защити свои учени, застрашени да загубят ползвани под наем жилища в Студентски град

На заседание вчера Общото събрание на Българската академия на науките е приело декларация в защита интересите на свои учени, застрашени да загубят жилища в блок 58 в Студентския град в София, които те ползват под наем. Причината е, че от миналата година в два от общо трите входа на блока тече ремонт, който е към края си, а вече е обявена..

публикувано на 02.09.25 в 16:54

Санкционират ватмана на дерайлиралия при Румънското посолство трамвай

Ватманът на катастрофиралия трамвай, който е с над 20 годишен стаж, ще бъде санкциониран, съобщиха от Столичния електротранспорт. Щетите по превозното средство възлизат на 50 хиляди лева. Дисциплинарна комисия ще разгледа случая с катастрофата от тази сутрин. Катастрофиралият сутринта трамвай е потеглил с максимална скорост след външна намеса..

публикувано на 02.09.25 в 16:53

Жителите на Синитово, Мирянци и Огняново се стягат за протести заради нова концесия на кариера

Три пазарджишки села се обединяват против инвестиционното намерение за изграждането на нова кариера за добив на пясък и чакъл в района. Парадоксът е, че преди две години жителите на Синитово, Мирянци и Огняново успяха да се преборят и да закрият действащата от години баластриера там, също за добив на инертни материали. Сега..

публикувано на 02.09.25 в 16:45
Ивайло Калфин

Ивайло Калфин: Не е уместно да инвестираме в отбранителна индустрия заради войната в Украйна

Не знам дали е голяма новина за Райнметал във военните завод в Сопот, но голям инвеститор идва и ще ма съфинансиране от българското правителство, каза в интервю пред БНР Ивайло Калфни, министър на външните работи в правителството на Сергей Станишев и бивш евродепутат. "Таз новина далеч не бих я свързал с войната в Украйна. През годините..

публикувано на 02.09.25 в 16:29
Броят на хората, загинали при силното земетресение в Източен Афганистан в неделя вечерта, надхвърли 1400.

Броят на жертвите на земетресението в Афганистан е вече над 1400

Повече от 1400 са вече загиналите при земетресението, разтърсило Източен Афганистан в неделя вечерта. Това съобщи Забиула Муджахид, говорителят на правителството на талибаните, цитиран от Асошиейтед прес. Жертвите на земетресението в Афганистан вече са 900 Трусът с магнитуд 6 предизвика масови разрушения в няколко провинции, като разруши..

публикувано на 02.09.25 в 16:18

Катастрофиралият сутринта трамвай е потеглил с максимална скорост след външна намеса

Трамваят, който рано тази сутрин катастрофира в София, е потеглил след външна намеса, заяви пред "Хоризонт" председателят на комисията по транспорт в Столичния общински съвет Иван Таков.  Трамвай излезе от релсите при Румънското посолство Той е гледал записите от камерите в кабината на ватмана: "Виждат се две момчета как обикалят..

публикувано на 02.09.25 в 16:11