Близо 6000 души в Русия крепят режима на Путин според списък, изготвен от Фонда за борба с корупцията, оглавяван от изпратения в лагер опозиционер Алексей Навални.
Това стана ясно на брифинг на дясната ръка на Навални Леонид Волков и евродепутатите от "Обнови Европа" Ги Верхофстад и Пятрас Аущрявичюс в Страсбург.
Верхофстад смята, че всички те трябва да попаднат под ударите на европейските санкции, тъй като, по думите му, трябва да се удари гръбнакът на режима, а в него влизат доста повече хора от няколкостотин олигарси.
Волков поясни, че освен хора на високо ниво там има и доста лица на средно, които ще бъдат по-потърпевши. Според него, ако един олигарх е откраднал 5 милиарда евро и му забранят да влиза в ЕС, той ще отлети със самолета си на Сейшелските острови и ще премести яхтата си там.
В същото време онези на средното ниво са откраднали "само" 5 милиона евро и не могат да си позволят повече от вила в Западна Европа и университети за децата си там.
Евродепутатът Аущрявичюс смята, че в ЕС трябва да бъде изготвен "списък на срама", в който да бъдат включени западни поддръжници на Путин.
Той назова сред тях бившия германски канцлер Герхард Шрьодер, който в момента оглавява Надзорния съвет на руския държавен гигант „Роснефт“, както и Комитета на акционерите на тръбопровода „Северен поток“, а също и австрийската външна министърка Карин Кнайсъл, на чиято сватба Путин бе гост.
Очаква се утре Европейската комисия да обяви пред Европарламента новия шести пакет санкции срещу Русия.
Те ще включват пълно ембарго върху руския петрол с преходен период до края на годината.
"Съединените щати все още са съюзник", увери председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен по повод първите 100 дни на втората оглавявана от нея Комисия, които се навършват във вторник. Тя обаче не спомена страната по време на представянето. Като съмишленици фон дер Лайен посочи Великобритания, Норвегия и Канада, но не и..
Сирийският лидер Ахмед аш-Шараа призова за мир и национално единство след продължилите дни наред сблъсъци между силите за сигурност и лоялни на бившия режим на Башар ал-Асад, при които загинаха над 1000 души, повечето от които цивилни алауити. Сирийският център за правата на човека съобщава за над 1000 жертви в Латакия По време на проповедта си..
"Изпълнителното бюро и Националния съвет трябва да бъдат активни и постоянно действащи органи, а техните членове трябва да имат задължението да работят за връщането на авторитета и публичното доверие на БСП по места" - това каза председателят на БСП Атанас Зафиров на първото заседание на пленума на партията след конгреса от средата на февруари...
Риболовните сдружения "Балканка" и сдружение "Искър-София" организираха протест в центъра на Своге заради опасения, че обявена от общината обществена поръчка за почистване на речните корита е схема за добив на суровина. Председателят на Сдружение "Балканка" Иван Пандъков обясни за "Хоризонт": "Много често това, което наблюдаваме, е..
В предаването "Неделя 150" на БНР председателят на Съвета за съвместно управление Костадин Ангелов съобщи, че от ДПС на Доган са представили три кандидатури за управленски постове, сред които и тази на депутата Валентин Тончев за заместник-министър на външните работи. Според Ангелов тази кандидатура е неприемлива заради клип с антиизраелско съдържание,..
Пресичащите на пешеходна пътека, които използват мобилен телефон, ще бъдат глобявани, предвиждат законови промени, съобщи главен инспектор Лъчезар Близнаков от Пътна полиция. Той уточни, че става дума за употреба на мобилен телефон без значение дали се разговаря или се пишат съобщения. Какъв ще бъде размерът на глобата тепърва ще се обсъжда, каза..
България има полезен ход във формата "Европа на две скорости", ако направи две неща. Първо, ако осмисли своите национални интереси и второ, когато се опита да приложи разбирането за национални интереси в политиката, която води в международен контекст и обединена Европа. Това прогнозира политологът проф. Огнян Минчев в интервю пред БНР...
Бойко Борисов оправи държавата, сега ще оправи и Федерацията по борба! Това каза в предаването "РадиоТочка" бизнесменът Гриша Ганчев. "Виждам, че..
"Голяма част от обществата по света може би не си дават сметка, че делегират изключително много права, симпатии и ръкопляскания на хора, които искат..
"Тези, които защитават Путин, са коалицията на войната. Коалицията на мира е ЕС". Това заяви пред БНР Владимир Левчев, поет, преводач, публицист и..