Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Манчестър Сити привлича Холанд за 75 млн. евро

Ерлинг Холанд
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Нападателят Ерлинг Холанд е информирал Борусия Дортмунд, че ще напусне клуба от Бундеслигата в края на сезона, за да се присъедини към шампиона на Висшата лига по футбол Манчестър Сити.

Телевизия "Скай" и порталът "Атлетик" съобщиха, че шефът на Сити - Феран Сориано, е информирал главния изпълнителен директор на Дортмунд Ханс-Йоахим Вацке, че ще активират клауза за освобождаване от 75 милиона евро (78,9 милиона долара) в договора на Холанд.

Според белгийския вестник "Nieuwsblad", Холанд е преминал медицински тестове в болницата "Еразъм" в Брюксел в понеделник. Дортмунд каза, че на играча е разрешено да има почивен ден, за да "се погрижи за личните си въпроси".

Според публикацията, персоналът на болницата "Еразъм" е бил изненадан, че един от най-разпознаваемите футболисти в света внезапно е там. Съобщава се, че Холанд е решил да отиде в Брюксел, за да могат тестовете да се проведат без никакъв шум.

Ръководителят на професионалния футбол на Дортмунд Себастиан Кел каза пред предаването "Doppelpass" на Sport1 в неделя, че трансферът може да бъде сключен тази седмица.

За заместник на Холанд вече се подготвя германския национал Карим Адейеми, който в момента е в Ред Бул Залцбург.

Самият Холанд премина в Дортмунд от Залцбург в началото на 2020 година срещу сумата от 20 милиона евро.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Национален отбор - индивидуално (жени) и ансамбъл (девойки)

341 гимнастички от 39 страни на старт в Талин – България в битка за евромедалите

341 състезателки от 39 държави ще вземат участие на eвропейското първенство по художествена гимнастика за жени и девойки (индивидуално и ансамбъл), което стартира в естонската столица Талин. В надпреварата ще се включат 102 индивидуални гимнастички, както и 19 ансамбъла при жените и 22 при девойките. България ще бъде представена с пълен състав и..

публикувано на 03.06.25 в 07:50
Пирин

Ръководството на Пирин обясни за наказанието на ФИФА

От Пирин Благоевград обясниха ситуацията във връзка с наложеното наказание от ФИФА. Футболната централа наказа „орлетата“ да не картотекират нови футболисти, като клубът ще трябва да плати глоба в размер на 3 000 швейцарски франка.  „Уважаеми орлета, Във връзка с появилата се информация за наложен трансферен бан на ПФК Пирин от страна на ФИФА, бихме..

публикувано на 03.06.25 в 06:25
Пламена Миткова

Пламена Миткова с второ място на турнир в Италия

Пламена Миткова се класира на второ място в дисциплината скок дължина на турнира по лека атлетика World Athletics Continental Tour Silver в Роверето (Италия). Миткова завърши с 6.69 метра, които преодоля в третия си опит, като остана само на сантиметър от личния си рекорд за сезона. Победителка стана шампионката от Европейските игри от Краков 2023..

публикувано на 03.06.25 в 06:21

Ламин Ямал: Мачът Испания - Франция няма да реши "Златната топка"

Испанският нападател на Барселона Ламин Ямал заяви, че наградата „Златната топка“ няма да се определи от представянето му в четвъртък, когато той и френският нападател на Пари Сен Жермен Усман Дембеле ще участват във Финалната четворка на Лигата на нациите. Испания и Франция се срещат в Щутгарт за място на финала, като победителите ще се..

публикувано на 02.06.25 в 21:22

Джокович с нов експресен успех в Париж

Поставеният под номер 6 в схемата Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Сърбинът отстрани Камерът Нори (Великобритания) с 6:2, 6:3, 6:2 след 2:15 часа на корта.  Трикратният победител на "Ролан Гарос" имаше колебания по време на срещата с Нори, но в крайна сметка си осигури мач в следващата..

публикувано на 02.06.25 в 19:55

Станислав Шопов избяга от ЦСКА и подписа в Хърватия

Българският национал Станислав Шопов вече е футболист на Осиек от Хърватия. Вече бившият футболист на ЦСКА подписа договор за три години. Отборът на Осиек завърши на седмо място в местното първенство и също както „армейците“ няма да играе в европейските клубни турнири през следващата кампания. В изминалото първенство Станислав Шопов..

публикувано на 02.06.25 в 18:08

Над 100 гимнастички със заявка за първия турнир за Купа "Бул Джим"

Над 100 състезателки от клубове в цялата страна, разделени в четири възрастови групи, ще вземат участие в първото издание на турнира по спортна гимнастика за Купа "Бул Джим". Надпреварата ще се проведе на 7 юни в залата по спортна гимнастика в Национална спортна база "Раковски". Състезателният ден ще започне в 10:00 часа, а официалното откриване е..

публикувано на 02.06.25 в 17:45