Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Първа победа за България на ринга в Ереван

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Кристиян Николов до 80 килограма донесе първата победа за България на световното първенство по бокс в Ереван, Армения. Той се наложи с 5:0 съдийски гласа над естонеца Стивън Аас.

Българинът имаше пълно превъзходство в първия рунд, а във втория спечели минимално. Николов бе по-добрият от двамата боксьори и в третия рунд, което наклони определено везните в негова полза, а с това и съдийските предпочитания.

Така Николов отива направо на четвъртфиналите, където ще срещне представителя на Сърбия Артьом Агеев на 27 май, петък.

Вторият отпаднал българин след Йордан Морехон стана Венсан Киркоров до 67 кг. Той имаше за съперник унгареца Милан Фодор и в първия рунд успя да вземе минимална преднина в предпочитанията на съдиите - 3:2 гласа.

Във втория рунд унгарецът стана по-настъпателен, но и на три пъти опита борцови хватки срещу Киркоров, за което получи 1 наказателна точка.

В третия рунд Фодор се хвърли напред на принципа "всичко или нищо" и изпрати нашия боксьор на два пъти в нокдаун. Надмощието на Фодор в третия рунд бе отчетено от съдиите, които му вдигнаха ръката след 4:1 гласа.

По публикацията работи: Светослав Табаков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Емануел Уаньони

Кенийци с титлите на 800 метра за мъже и 5000 метра за жени в Токио

Две титли за Кения донесе вечерната сесия в предпоследния състезателен ден на световното първенство по лека атлетика в Токио. В най-драматичния като развръзка финал - този на 800 метра при мъжете, шампион Емануел Уаньони, който спечели с троен фотофиниш. Уаньони водеше през почти цялата дистанция, но на финалната права бе подложен на много..

публикувано на 20.09.25 в 18:05
Елизара Янева

Елизара Янева стигна финала в Пазарджик

Елизара Янева се класира за финала на турнира по тенис за жени на клей в Пазарджик с награден фонд 40 хиляди долара и гостоприемство. Надпреварата е на базата на ТК "Фаворит". В изцяло български полуфинал тя победи сънародничката си Лидия Енчева с 6:2, 6:0 за 56 минути игра. Янева доминираше изцяло в срещата, в която направи пет пробива. Тя спечели десет..

публикувано на 20.09.25 в 18:01
Макс Верстапен

Макс Верстапен тръгва първи в Азербайджан

Световният шампион Макс Верстапен (Нидерландия) с "Ред Бул" спечели квалификацията за място за състезанието от световния шампионат по автомобилизъм във Формула 1 - "За Голямата награда на Азербайджан", след като записа най-бърза обиколка от 1:41.117 минута по улиците на Баку. Втори ще потегли Карлос Сайнс-младши (Испания) с "Уилямс", който остана на 0.478..

публикувано на 20.09.25 в 17:51
Полша

Полша и Турция на 1/4-финал на световното във Филипините

Националните отбори на Полша и Турция станаха първите, които се класират за четвъртфиналите на световното първенство по волейбол за мъже във Филипините. Двукратните световни шампиони от Полша надиграха с 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:14) гейма Канада и за четвърти пореден път са сред най-добрите осем на Мондиал. Волейболистите на старши..

публикувано на 20.09.25 в 17:46
Ливърпул - Евертън

Ливърпул спечели мърсисайдското дерби

Ливърпул спечели с 2:1 домакинството си на Евертън, с което се откри петия кръг за сезона във Висшата лига на Англия по футбол. В герой за "червените" в мърсисайдското дерби се превърна нидерландският полузащитник Раян Гравенберх, който вкара гол и добави асистенция, а тимът на мениджъра Арне Слот вече има 15 точки в класирането, с които е..

публикувано на 20.09.25 в 17:42
Ивайло Петев

Ивайло Петев бе уволнен от арабския Бани Яс

Футболният треньор Ивайло Петев бе уволнен от отбора от ОАЕ Бани Яс за слаби резултати, съобщиха от клуба в социалните мрежи. Бившият селекционер на националния отбор и Лудогорец записа пет загуби и едно равенство в първенството на ОАЕ и турнира за Купата на Лигата и не успя да постигне нито една победа. "Футболен клуб Бани Яс обявява..

публикувано на 20.09.25 в 17:39
Душан Керкез

ЦСКА се раздели с Душан Керкез

Футболният ЦСКА се раздели със старши треньора Душан Керкез, обявиха официално от клуба. "Освен с наставника, клубът се разделя и с досегашния треньорски щаб на първия отбор. В предстоящия шампионатен двубой като гост на Ботев (Враца) на 22 септември (понеделник) от 20:30 часа ЦСКА ще бъде воден от Валентин Илиев", се казва в изявление на..

публикувано на 20.09.25 в 16:14