Между 8 и 40 часа се бавят тировете на граничен пункт "Капитан Андреево" , заради проблема с контрола на храните , които се внасят от Турция, посочи зам.-министърът на земеделието и добави, че за да нормализира ситуацията, държавата ще има нужда от поне няколко месеца.
"Камионите, които чакат, бяха буквално сведени на половина, след което отново започнаха поредните опити да се създава напрежение, смут на границата и съответно да се възпрепятства работата на колегите. Този смут го създава засегнатата страна, която има чувството и усещането, че е онеправдана от нашите действия. Аз вчера в пет часа пуснах описание на случаите към МВР и очаквам те също да вземат отношение, за да възстановим реда".
"Загубата за държавата за тези 10 години са много големи. Само за три дни и половина сметките, които постъпиха в касите на БАБХ, са към 400 000 лева", добави заместник-министърът на земеделието.
Иван Христанов успокои, че няма открити пестициди след направените изследвания на внесените плодове и зеленчуци в България.
Заместник-министърът на земеделието съобщи още, че Европейската комисия е върнала вчера българския стратегически план с 200 забележки.
Цялото интервю с Иван Христанов можете да чуете от звуковия файл.До края на годината Домът за възрастни в боляровското село Воден ще бъде основно ремонтиран, като за дейностите са осигурени над 2 милиона и 300 хиляди лева по Плана за възстановяване и устойчивост. 28 мъже и жени от цялата страна са настанени в бившето училище, което преди 15 години е преустроено в Дом за възрастни и..
Голяма демонстрация се провежда в Атина срещу войната в Газа. Гърци и палестинци протестират заедно. Демонстрацията е пред гръцкия парламент. Стотици са палестинците, които живеят в Гърция. Към тях се включиха неправителствени организации за защита на човешките права, много студенти, пенсионери и работнически и синдикални организации. Силно е..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху обяви, че е готов за "временно прекратяване на огъня“ в Газа, за да се осигури връщането на заложниците, държани от "Хамас" в анклава, предава АФП. 20 от заложниците със сигурност са живи, каза Нетаняху в изявление по телевизията. Нетаняху заяви още, че цялата Ивица Газа ще бъде под контрола на Израел до края..
ЕС и няколко европейски страни осъдиха действията на израелската армия заради предупредителни изстрели срещу дипломати в Западния бряг. Израел обяви, че дипломатите са се отклонили от одобрения маршрут на посещение, организирано от Палестинската автономна власт в Дженин. Палестинското външно министерство публикува видеоклип, на който се вижда как двама..
Полша е засякла подозрителна дейност от руски кораб от "сенчестия флот" в близост до кабел в Балтийско море. Кораб от така наречения руски "сенчест флот", обект на западни санкции, е извършил подозрителни маневри близо до електрически кабел, свързващ Полша и Швеция, заяви днес полският премиер Доналд Туск в социалната мрежа "Екс". "След..
На тържествена церемония в Югозападния университет председателят на Синдиката на българските учители, Янка Такева, беше удостоена с почетното звание "Доктор хонорис кауза". Предложението за удостояване с почетното звание е на Факултета по педагогика и с единодушното решение на академичния съвет на университета. Председателят на СБУ Янка..
Председателката на Европейския парламент Роберта Мецола съобщи, че е получила искане за сваляне на имунитета на 5-ма евродепутати, сред които и българският от "Обнови Европа" Никола Минчев. "Политико": Белгийските власти искат имунитетите на няколко евродепутати, един от тях е Никола Минчев Мецола направи съобщението не в началото на..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
" Видях транспортни работници, които бяха използвани от политиците. Бяха използвани от т.нар. икономическо мнозинство в Столична община, в което за мой..