"Стратегическият план е документът, на чиято база в следващите години българското земеделие и селските региони ще бъдат финансирани с 8 милиарда евро, затова той е много важен и като за първи път тези пари трябва да постигнат едни цели, които са общоевропейски цели, тоест вече ще трябва да постигаме конкретни резултати, а не просто да усвоим едни пари, които Европа ни дава". Това коментира в интервю за предаването "Преди всички" на програма "Хоризонт" Светлана Боянова, председател на Института по агростратегии и иновации:
"Не ми харесва думата усвояване, защото наистина тези пари трябва да постигнат конкретна цел, в случая те са девет цели на Европейския съюз, свързани със справедливия довод на фермерите, с опазване на околната среда, докато се прави земеделско производство, със социалния живот в селските райони. Всъщност тези 8 милиарда са за нас и за постигане на конкретни резултати".
"България има 200 забележки по този план, но има държави и с по 400", добави председателят на Института по аграрна икономика:
"Това не означава, че много сме се объркали. Варират забележките на комисията".
Цялото интервю със Светлана Боянова можете да чуете от звуковия файл.
Почти два часа продължи лидерската среща в Скопие между премиера на Република Северна Македония Димитър Ковачевски и председателя на ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицкоски, които след нея дадоха самостоятелни почти едночасови пресконференции, предава БТА. Според Мицкоски срещата е показала, че няма сближаване на позициите между двете основни партии,..
"Ние даваме неща, които ще отидат в Украйна, но не използваме възможностите да превъоръжим българската армия... Голямо предизвикателство пред новия министър на отбраната и екипа му ще бъде постигането на 2% от БВП за укрепване на отбранителните способности на страната . И досега не сме постигнали това наше решение. Дори и да се постигнат тези..
Вече има назначен заместник министър на отбраната обяви министър Тодор Тагарев. Това е Станимир Георгиев, който е заемал този пост по времето на министър Драгомир Заков в кабинета на Кирил Петков Тагарев ще работи с двама заместник министри. Той коментира, че тепърва ще се преценява каква нова военна помощ ще предостави България на Украйна, като е..
Депутатът от ГЕРБ Даниел Александров, чийто имунитет Софийската градска прокуратура предложи на главния прокурор Иван Гешев да поиска заради данни за сексуално склоняване на непълнолетно момиче, категорично отрече да е замесен в подобно деяние. В изявление пред централата на ГЕРБ Даниел Александров обясни появилата се информация със своя развод: "Всичко..
Заседанието на Народното събрание беше прекратено след скандал между ПП-ДБ и "Възраждане". След като парламентът прие депутатът от ДПС Делян Пеевски да стане член на Комисията по конституционни въпроси, депутатът от ПП Явор Божанков се опита да направи изказване от трибуната. Той обаче беше обграден от представители на "Възраждане" и не му бе дадена..
Румен Спецов се връща като ръководител на Националната агенция за приходите, реши правителството. Премиерът постави задачи на министрите Спецов бе назначен при редовния кабинет "Петков" и освободен от служебното правителство на Гълъб Донев. Новият МС ще изтегли удължителния закон за бюджета и ще внесе нов проект От днес Румен Спецов..
" Това е първото правителство от 90-те години насам, което е създадено с толкова условия и съмнения . Това е добрата новина за него. То ще бъде през цялото време държано под око от всички. Добрата новина е, че имаме правителство, което ще бъде лишено от комфорта на тези прочути 100 дни. Това ще мотивира допълнително министрите. Огромното желание на..
"Интересно е, че преди пет години вестник "България Днес" и "Евроком" излизат с информация, която никога не е разработена, потвърдена или опровергана, че..
"За мен е Кутията на Пандора. Всякакви идеи ще започнат да се пръкват ." Това заяви в интервю за БНР политологът Димитър Ганев от Изследователски..
Кабинетът „Денков-Габриел“ не е съюз между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, а решение на извънредна ситуация . Това заяви пред БНР проф. Антоний Тодоров, политолог и..