Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Ивет Горанова е на финал на европейското първенство в Турция

Ivet Goránova
Снимка: bgolympic.org

Олимпийската шампионка по карате Ивет Горанова се класира за финала в категория 55 килограма на европейското първенство в Газиантеп (Турция) .

Българката постигна четири победи по пътя си до спора за златото. Горанова спечели на старта с 2:1 срещу Ейми Конъл (Шотландия), след това надделя над Констанца Матош (Португалия) със 7:0 и Мария Столи (Гърция) с 1:0, а на полуфинала победи босненката Нейра Сипович с 3:2.

В събота за титлата Ивет Горанова ще срещне украинката Анжелика Терлюга, с която игра на финала и на олимпийските игри в Токио 2020. Тогава Горанова спечели с 5:1 и спечели златния медал.

При мъжете Васил Ривов постигна две победи. Той надделя в първия кръг над Рори Каванах (Ирландия) с 1:0, после спечели с 1:0 срещу Давид Петков (Република Северна Македония), а в третия си мач загуби с 0:10 от Нхат Пак (Украйна).

При 60-килограмовите Тодор Нестев загуби на старта с 1:3 от Оргес Арифи (Албания).

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Националите загубиха в Сараево, отпадаме за световното

България приключи участието си в световните квалификации. Тимът ни претърпя драматична загуба като гост на Босна и Херцеговина тази вечер в Сараево със 73:76 и остава на последното място в групата с баланс 1-5. Нашите се нуждаеха от задължителна победа, за да продължат напред, а след успеха на Чехия като гост на Литва, тя трябваше да е с поне 10 точки...

публикувано на 04.07.22 в 22:59
Ник Кирьос оцеля срещу Брендън Накашима.

Кирьос и Гарин оцеляха в петсетови драми, Халеп отстрани Бадоса

Австралиецът Ник Кирьос, чилиецът Кристиан Гарин и американецът Тейлър Фриц се класираха за четвъртфиналите на "Уимбълдън". За 27-годишния Кирьос това е второ достигане до топ осем на тревните кортове в Лондон след дебюта му през 2014 година, докато за 26-годишния Гарин и за 24-годишния Фриц това е първо класиране на четвъртфинал на турнир от Големия..

публикувано на 04.07.22 в 21:21

България допусна втора загуба на ЕШ за хандбал за младежи до 20 години

България допусна втора загуба в група А на Европейския шампионат за хандбал за младежи до 20 години, който се провежда в зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта във Варна. Националите ни отстъпиха пред Чехия с 23:26 (10:12). В първата си среща от надпреварата националите ни отстъпиха пред Латвия с 26:32 (11:19).  За победителите..

публикувано на 04.07.22 в 19:41
Елвира Краснобаева

Пет гимнастички влизат в основния състав на НО за девойки (индивидуално)

Пет гимнастички влизат в основния състав на националния отбор на България по художествена гимнастика за девойки индивидуално за 2023 година, съобщават от БФХГ. Това са Елвира Краснобаева, Дара Стоянова, Никол Тодорова, Дара Малинова и Магдалена Вълкова. Съставът беше предложен от старши треньора на националния отбор девойки индивидуално..

публикувано на 04.07.22 в 16:54
Джокович (вдясно) загуби сет срещу Ван Райтховен, но продължава в Лондон.

Джокович достигна четвъртфиналите на Уимбълдън

Новак Джокович се класира за 1/4-финала на Откритото първенство на Великобритания по тенис, след като победи с 6:2, 4:6, 6:1 и 6:2 нидерландеца Тим ван Райтховен. В първия сет Джокович взе инициативата с ранен пробив, след което не допусна изненада и успя да го спечели сравнително лесно с 6:2. Ван Райтховен обаче показа, че няма да се даде..

публикувано на 04.07.22 в 06:37
Александър Везенков

Сакраменто покани Александър Везенков

Тимът от Националната баскетболна асоциация Сакраменто Кингс поканил Александър Везенков да се срещне с ръководството по време на Лятната лига на НБА в Лас Вегас. 26-годишният български национал няма да играе за "кралете" в Лятната лига, която започва на 7 юли, но се очаква да проведе разговор с представители на клуба и да получи оферта. В..

публикувано на 04.07.22 в 06:35

България оцеля в Лигата на нациите

Българският национален отбор по волейбол за жени победи Полша с 3:1 гейма (22:25, 25:13, 25:17, 25:22) и изпълни най-важната си задача, а именно запазване на мястото в Лигата на Нациите и за догодина. Волейболистките на италианския селекционер Лоренцо Мичели събират 12 точки и мачът между Белгия и Япония беше без значение, макар белгийките да спечелиха..

публикувано на 03.07.22 в 22:32