Групи от Франция, Румъния и Унгария гостуват на фестивала "Пловдив - древен и вечен: история, етнология, култура и изкуство". Те ще превъплътят в робите на рицари и гладиатори.
Днес и утре в парк "Лаута" пловдивчани и гостите на града ще могат да гледат възстановки на битки и да се запознаят с Ордена на тамплиерите. В разнообразните демонстрации ще участват над 150 души.
В парка ще бъдат разположени и три лагера – Античност, Ранно и Късно Средновековие.
Ще има представяне на занаяти, бит и култура, боравене с оръжия, конни демонстрации. Ще бъдат показани също облекла от различните периоди. Ще има и кулинарни изненади.
Програмата включва още историческа презентация "Цар Калоян и Рицарите от Филипополското херцогство".
Група "Фрея" ще се представи тази вечер с изпълнения на средновековна музика.
В неделя на финала на фестивала в Епископската базилика ще се състои възстановка на раннохристиянска литургия на старогръцки език.
Увеличава се броят на жените, пострадали след инжектиране с ботулинов токсин. По думите на заместник-председателя на Асоциацията на пациентите на естетическа медицина Нели Георгиева - жените със симптоми вече са 15 или 16. Поне 11 жени са с усложнения след инжектиране с ботокс Увеличават се хоспитализираните жени с проблеми след..
На 18 февруари президентът Румен Радев свиква заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Темата на заседанието е: "Рискове и заплахи пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото поколение и злоупотребата с тях"...
Промените в Изборния кодекс могат бъдат гласувани в пленарната зала чак през март, тъй като преди това парламентарните групи ще формират работна група, която да помогне по обединяването на петте внесени законопроекта и изготвянето на доклада на правната комисия за второто четене в пленарната зала. Това стана ясно по време на кръгла маса на..
Министерството на образованието и науката няма основание да обявява извънредни почивни дни заради грипа, заяви в Шумен ресорният министър Красимир Вълчев. По думите му учебната ни година е кратка и не може да се губят много учебни дни. Той припомни, че по този повод през 2020 г. е въведено обучението в електронна среда, което не е равностойно на..
56-годишна жена е загинала при пожар в къща в Дупница - случаят е от уикенда, казаха от Областната дирекция на полицията в Кюстендил. На адреса, намиращ се в жилищен комплекс "Южен“ в Дупница, след подаден сигнал е изпратен екип на районната противопожарна служба. При пристигане на място екипът установил, че гори стая от къща. Там е открита..
Замалко да се разплача от радост при връчването на награда. С мен беше брат ми и сестра ми - "Трио Балкански". Много се зарадвахме на първата награда, сподели в интервю пред БНР Натали, която получи престижната награда на най-големия цирков фестивал в света в Монте Карло. И не скри вълнението си, "цялата публика стана на крака". Преди дни триото..
Според годишния доклад за дейността на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента Илияна Йотова над 16 хиляди души са получили българско гражданство миналата година. Това е с 4 хиляди повече спрямо 2023 г. Според данните на първо място се нареждат Украйна и Турция. Над 2400 души от Украйна са получили български паспорти миналата..
Вездесъщата роля , приписвана на Пеевски, прекрасно се вписва в неговата стратегия – помага му да си приписва сила на демиург, каквато не притежава..