Световният номер 3 в тениса Александър Зверев разкри, че контузията в глезена, която получи по време на мача с Рафаел Надал в полуфиналите на "Ролан Гарос", е "много сериозна". Двамата тенисисти направиха страхотна битка на корт "Филип Шатрие", като Надал спечели първия тайбрек с 10-8, а вторият сет също влезе в тайбрек, когато Зверев обърна глезена си при опит да догони топка от форхенд и падна на земята.
Германският тенисист изпитваше жестока болка и бе изнесен от корта на количка, след което се завърна на патерици, за да поздрави съдията и Надал и да прекрати участието си в двубоя. "Това беше много тежък момент за мен. Мачът бе фантастичен, преди да се случи това. Изглежда сякаш контузията ми е много сериозна, но лекарите и медицинският екип все още правят изследвания. Ще ви държим информирани. Искам да поздравя Рафа, да достигне 14-ти финал е невероятно положение", каза Зверев във видео, публикувано в Инстаграм.
Преди неприятния инцидент Зверев и Надал бяха на корта повече от три часа, без дори да са довършили втория сет в срещата.
Легендарният руски гросмайстор Борис Спаски е починал на 88-годишна възраст, съобщава АП. Спаски е световен шампион в периода 1969 – 1972. Той губи титлата си през 1972 година от американеца Боби Фишер. Мачът за световната корона тогава се провежда в исландската столица Рейкявик и ще остане в историята като "Мачът на века“. Наградният фонд възлиза..
Ботев (Враца) срещу Лудогорец (Разград) и Черно море (Варна) срещу ЦСКА са полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол. За първи път тази фаза на турнира ще се играе на разменено гостуване. Очаква се първите срещи да бъдат на 8 и 9 април, а реваншите - на 22 и 23 април. Победителите от двете двойки се класират за финала, а..
Лудогорец победи защитаващия трофея си тим на Ботев (Пловдив) с 4:2 след изпълнение на дузпи в последния мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на България по футбол. Срещата беше повторение на финала от миналата година, а редовното време и продълженията завършиха 0:0. Двата тима изиграха скучни 120 минути и логично се стигна до дузпи...
Четири победи записаха българските състезатели в днешния ден на 76-о издание на международния турнир по бокс за Купа "Странджа", който се провежда в столичната зала "София". Европейският шампион Рами Киуан се класира за полуфиналите в категория до 75 килограма, след като преодоля Марсел Майнл. Националът се поздрави с успех с 5:0 съдийски..
Футболният агент и кандидат за президент на БФС на последните избори Георги Захариев е на мнение, че Футболният съюз трябва да „пипа радикално“, защото се неглижира развитието на юношите и детско-юношеския футбол като цяло. "За клубовете може би е по-лесен вариант. Те не само не искат ограничаване на бройката на чужденците, те искат бройката да..
Двойки от 43 държави ще участват във второто издание на международния турнир по спортни танци "Bulgarian Open Championship" за всички възрасти, който ще се проведе в събота и неделя в хотел "Маринела" в София. Организатори на надпреварата са едни от най-известните лица на този спорт Добрина Паричкова и Виолета Янева. "Имаме повече участници..
Трима състезатели ще представят България на световната купа по спортна гимнастика в Баку (Азербайджан) от 6 до 9 март. Еди Пенев, който е многократен медалист от такъв ранг състезания ще участва на земя и прескок. Финалистът от европейски първенства Димитър Димитров е заявен на земя, прескок и халки, а европейският вицешампион при младежите за..
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища ,..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..