До този момент не можем да се възползваме от билетната система за над 100 милиона лева поради липсата на адекватна тарифна политика, заяви в предаването "Преди всички" на БНР общинският съветник от "Спаси София" Борис Бонев, член на Комисията на транспорт на Столичната община.
Философията на новата тарифна политика е не да се вземат повече пари от пътуващите, а да се направи градският транспорт по-достъпен и по-използваем, подчерта Бонев.
"С карти, с билети, които да поощряват използването на градския транспорт."
Борис Бонев е категоричен, че документацията за пътуване трябва да се опрости, защото в момента Столичната община има голям брой разновидности превозни документи, но той ще бъде намален.
"Някои от тях се ползват буквално от 200 души на година."
Най-сетне в София ще има билети за време, с неограничен брой прекачвания в рамките на това време, уточни общинският съветник.
Хартиеният билет ще отпадне изцяло, ще има пластика за зареждане на тези билети. Ще има билети 30+ и 60+ според времетраенето на пътуването.
Билетът 30+ ще дава възможност в рамките на 30 минути, като след изтичането им може да се довърши пътуването в последното превозно средство, в което е пътникът. Цената му ще бъде като сегашната - 1,60 лева. За билета 60+ цената най-вероятно ще бъде 2-2,20 лв.
Годишната карта на цена 365 лева с право на паркиране в буферните паркинги остава най-изгодната опция за пътуване, отбеляза Борис Бонев. По думите му ще бъде въведена и карта "Младежи", която за 250 лева на година цели да обхване всички до 25-годишна възраст, без оглед дали учат или работят.
Ученическите и студентските карти ще се запазят, дори ще се намали цената им.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Не съм чувал за такава инициатива - да отменим домакинството ни на предстоящата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО, която трябва да се проведе в София. Не знам да има някакви притеснения или страната ни да реши да се откаже . Това заяви пред БНР избраният за председател на форума проф. Николай Ненов - директор на Регионалния..
Дали ние като общество реално не оставаме встрани от световната заплаха - пандемия от самотници ? Самотата е обзела света, които иначе комуникира безпрепятствено. Дори самата Световна организация е обявила Самотата като глобален проблем за общественото здраве . Защо е така, какви ще бъдат в бъдеще последствията от самотата , разказва за "Нощен..
" Яко е да си отговорен - събитие за бъдещето " беше една кампания за видеа в подкрепа на безопасното движение по пътищата и образованието в тази посока. Зад инициативата стоят родителите на едно младо момче, което загуби живота си при катастрофа. Красимира Манолова е майката на 17-годишния Стефан, който загина в пътния инцидент. Пред БНР тя..
Правителството ще чака европейските данни за инфлацията, които излизат на 24 февруари, за да знае "дали да се напъва" с бюджета , а финансовият министър Теменужка Петкова ще получи негативен знак за еврозоната в понеделник. Това прогнозира пред БНР Георги Кадиев, бивш заместник-министър на финансите, лидер на партия "Нормална държава"...
" Мъск е оръжие в ръцете на Тръмп, целта на което е да се постигне огромно съкращаване на разходите в държавния бюджет на САЩ , който е трилиони долари и със сигурност има много места, където може да бъде съкратен". Това заяви пред БНР Вени Марковски, съосновател и председател на Българското интернет общество. Тръмп: Наредих на Илон Мъск да..
Ще спасим ли малките квартални магазинчета, ако на 13-ти февруари не посетим големите търговски вериги? Няколко организации призоваваха за общонационален бойкот на търговските вериги и хранителните магазини този четвъртък. Заради високите цени те приканиха хората да не пазаруват на въпросната дата в големите вериги, по примера на Хърватия и други..
В Къщата на художниците в Плевен е подредена изложба, която е своеобразно емоционално завръщане. Убавка и Костика са едни от най-разпознаваемите и..