Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Варненският клуб Вокил е отборен победител в международния турнир по кикбокс в стил лоу кик за купата на АЕЦ Козлодуй

Варненският клуб Вокил стана отборен победител в международния турнир по кикбокс в стил лоу кик за купата на АЕЦ Козлодуй. 

Представителите на Вокил спечелиха първото място с актив от девет златни медала и един сребърен. На втора позиция се наредиха кикбоксьорите на Шуменска крепост (Шумен) с общо 8 златни отличия, а третата позиция е за Скорпион (Плевен) с актив от 5 златни медала.

Излъчи се и отборно класиране при подрастващите от 7-8 до 13-14 години. В него първото място бе присъдено на клуб Ринг Каварна с 4 златни и 3 сребърни медали. На второ място с 4 златни и 1 сребро се класира Вокил. Трети в категорията при децата се нареди Шуменска крепост. 

За най-техничен млад състезател на турнира бе избран Георги Димов от Вокил. Той се състезава при 11-12 годишните в категория до 33 килограма, като спечели и двете си срещи срещу представител на Израел и клуба домакин. 

Почетна купа бе връчена на Георги Вачев - член на УС на БККМТ и председател на клуб Голдън бойс. Приз имаше и за клуб Минотавър от град Бяла за отбор с най-много състезатели. 

В международния турнир участваха 36 спортни клуба с 237 състезателя от общо 5 държави (Израел, Сърбия, Гърция, Молдова и България). 

Председателят на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай Галин Димов заяви: 

"Останах очарован от гостоприемството на град Козлодуй и в частност от колегата Георги Вачев. Освен за всичко свързано с турнира, той се беше погрижил и осигурил обяд за всички участници в съботния ден. Атмосферата беше страхотна. Изиграха се и няколко специални финала в "Нощта на шампионите". С всяка година този международен турнир става все по-предпочитана дестинация и привлича повече държави участници". 

С този турнир приключи първата част от Държавния спортен календар по кикбокс. Следват сборните лагери на националния отбор от 31 юли до 12 август на базата "Спортпалас" край Варна.


По публикацията работи: Кръстина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Реал (Мадрид) се договори с Винисиус

Нападателят на Реал (Мадрид) Винисиус Жуниор е продължил договора си с клуба, според журналиста на "Марка" Хосе Феликс Диас. Това ще бъде официално обявено след края на Световното клубно първенство. 24-годишният бразилец премахна принадлежността си към Реал (Мадрид) от профила си в социалните мрежи поради евентуални критики след..

публикувано на 22.06.25 в 15:20

Треньорът на ЦСКА: Чакаме още нови в Словения

Старши треньорът на ЦСКА Душан Керкез говори преди заминаването на състава за летен лагер в Словения. Специалистът е доволен от привличането на Теодор Иванов, като заяви че се надява на още нови, които да се присъединят към „армейците“ на словенска земя. „Всички футболисти са тук. Първата седмица имаше тестове и адаптация. Всичко е наред...

публикувано на 22.06.25 в 15:17

Легендата Нешка Робева награди бронзовите медалистки в многобоя при ансамблите на СП

Легендарната треньорка Нешка Робева връчи бронзовите медали на ансамбъла на Украйна, който извоюва третото място в многобоя на световното първенство по художествена гимнастика за девойки в София.  Припоняме, че световен шампион стана съставът на България в състав Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова, Габриела Трайкова, Ивайла Велковска и Елена..

публикувано на 22.06.25 в 15:16
Магдалена Вълкова

Магдалена Вълкова със злато във финала на обръч на СП за девойки

Магдалена Вълкова спечели нов златен медал на световното първенство по художествена гимнастика за девойки в София. Състезателката на Виолета Господарска, която вчера стана световна шампионка в отборната надпревара, изигра блестящо композицията си с обръч и заслужено получи най-високата оценка във финала — 27.350 точки (11.500 — трудност, 7.900 —..

публикувано на 22.06.25 в 13:59

Илиана Раева със специална награда от ФИГ

Президентът на Българска федерация по художествена гимнастика Илиана Раева беше удостоена със специална награда от президента на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) Моринари Ватанабе  в знак на признателност за основния принос за провеждането на Световното първенство за девойки в София. Почетни плакети получиха и част от спонсорите на..

публикувано на 22.06.25 в 13:34

За пръв път 100-те километра около Витоша са пробягани за под 7 часа

Христо Цветков пробяга 100 км за 6.56:40 ч. за да подобри с цели 42  мин. собствения си рекорд и за петата си поредна победа Тази нощ Христо Цветков стана първият пробягал 100-те километра около Витоша под 7 часа. Уникалното постижение бе записано в 42-рото издание на едно от най-популярните и масови състезания у нас – обиколката на планината край..

публикувано на 22.06.25 в 11:09

Волейболистките победиха Тайланд след тайбрек

Националният тим на България по волейбол за жени победи Тайланд с 3:2 (26:24, 25:13, 21:25, 22:25, 15:9) в последния си мач от седмицата в Хонконг от Лигата на нациите. Тимът на Антонина Зетова можеше да постигне и чиста победа, след като водеше с 2:0 гейма и 12:6 в третия, но се получи срив и подем в азиатския тим. Това е първа победа за България в..

публикувано на 22.06.25 в 10:25