Това каза пред БНР Ивайло Калфин, бивш вицепремиер, бивш външен и социален министър и бивш евродепутат.
Оръжейните заводи работят на три смени и изнасят, посочи Калфин в предаването "Преди всички". По думите му в света в момента няма друго място, което да има нужда от нашите боеприпаси, освен Украйна.
"Ясно е, че това оръжие финишира в Украйна. БСП си мисли, че хората са толкова посредствени, че слушат председателката им, отколкото да виждат какво се случва. Целият свят знае, че ние изнасяме оръжие за Украйна, включително Русия вероятно. Само г-жа Нинова не знае."
"С това гласуване България излезе от безнадеждния път след подписването на договора с РСМ. Предишното правителство сложи на трупчета целия процес и блокира разширяването на ЕС", коментира Ивайло Калфин за падането на ветото за преговорите на Северна Македония с ЕС.
Трайният интерес на България не е някой в Скопие да ни обещае нещо, а да видим, че нашите съседи са европейска държава, смята той.
"Да, имаше натиск върху България, но трябва да дефинираме нашия интерес – не като има натиск ние да се запънем като магарета. Дипломацията си свърши работата, политиците отново не си свършиха работата."
Според Калфин начинът, по който беше прието решението за падането на ветото в парламента, не е бил добър и ще предизвика реакция в Скопие.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Студентите по медицина и медицинските специалисти отново излизат на протест в Пловдив. Поводът са нерешените им проблеми въпреки разговорите с здравните институции и пряко ангажираните политически партии. Проявено търпение към институциите и хората, от които зависят решенията на нашите проблеми, вече се изчерпа. Половин година след..
От гражданско сдружение БОЕЦ обявиха тази вечер протест пред МВР. Те настояват за оставката на вътрешния министър Даниел Митов заради реакцията на сигналите за изборни нарушения в Пазарджик и призовават жителите на столичните райони "Люлин" и "Красно село" да участват в недоволството заради кризата с боклука в София.
Професионалната гимназия по транспорт "Владимир Минчев" от село Владимирово , община Бойчиновци, излъчи най-добрите риболовци . Четвъртото издание на състезанието по спортен риболов се проведе на езерото в парк "Монт а нензиум" в Монтана. 30 ученици се забавляваха и ловиха шарани във водоем в центъра на областния град. Гимназията във..
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че ако се наложи САЩ ще разоръжат палестинската групировка "Хамас". Той добави и че фокусът му оттук нататък ще е възстановяването на ивицата Газа. Тръмп уточни, че очаква "Хамас" да се разоръжи в "разумен период от време". "Не е нужно да ви обяснявам, но ако не се разоръжат, ние ще ги разоръжим. Те..
Украйна предприе масови евкуации в района на Купянск. Претоварване в мрежата и последствията от предишни руски атаки предизвикаха прекъсвания на електроснабдяването в различни райони на страната. Местните власти разпоредиха извеждане на хората от десетки селища около град Купянск в Харковска област като се аргументираха с "влошаване на обстановката..
Младите лекари от инициативата "Бъдеще в България" излизат на поредния си протест, този път под надслов: "Погребението на едно бъдеще". Демонстрацията е насрочена за 18 ч. пред здравното министерство. Организаторите на протеста се обръщат към своите колеги и съмишленици с призив: "Елате да се сбогувате с бъдещето ни тук!". Като причина за..
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайенпристига на официално посещение в Сърбия. Тя ще бъде посрещната официално от сръбския президент Александър Вучич, а по-късно двамата ще разговарят на четири очи. Планирана е среща и с премиера Джуро Мацут. На 9 октомври по време на извънредно изявление заради наложените американски санкции на..
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Има притеснение не само сред българските земеделци, но и сред европейските във връзка с общата селскостопанска политика. Това заяви пред БНР..
Трябва да бъдат загърбени дребнотемията, за да вървим напред. Това заяви пред БНР кметът на Пазарджик Петър Куленски, след като в града се проведе..