С паради, пикници и барбекю в Съединените Щати се отбелязва Денят на независимостта. Кулминацията на празника в американската столица ще бъде със заря.
В някои райони около Вашингтон вече текат локални паради по повод празника като националният парад в американската столица започва малко преди 7 вечерта българско време. Той бележи началото на натоварена програма, по време на която ще има множество хора, затворени улици и нагласи за огромни закъснения на метрото. Местни медии информират подробно за събитията, в това число и съвети за придвижване.
Паралелно с парада ще се проведе и Smithsonian Folklife Festival, а по-късно ще започне и концерт на западната поляна на Капитолия. В следобедните часове в Белия Дом президентът Джо Байдън и съпругата му ще са домакини на барбекю за военни и техните семейства, а малко след 9 вечерта местно време започва около 20 минутна заря.
На 4-ти юли се чества решението през 1776-та на първоначалните колонии да се отхвърли британското управление и да се създадат Съединените Щати. Това решение всъщност се взема с гласуване на 2-ри юли през същата година, а два дни по-късно е приемането на Декларацията на независимостта. Някои, в това число Джон Адамс - един от създателите на Съединените Щати са смятали, че отбелязването на Денят на независимостта е трябвало да бъде в годишнината на вота за независимост, а не на приетата декларация.
Остров Хиос, който е пълен с туристи, е обхванат от силен пожар. Голяма част от острова е без ток. Тече евакуация. Властите насочват жители и туристи със съобщения по мобилните телефони за посоката на евакуация - да се насочат към брега на морето като по-безопасно място. Шест села, които са и туристически райони, вече се евакуират, като огънят..
Министърът на отбраната на САЩ Пийт Хегсет заяви, че американските военни удари по ирански ядрени обекти са невероятен и смазващ успех, за чието осъществяване са били необходими месеци и седмици на планиране и позициониране, предаде Ройтерс. Съединените щати удариха иранския подземен ядрен комплекс във Фордо Президентът на САЩ заплаши с още..
Президентът на Иран Масуд Пезешкиан осъди американските удари по ядрени обекти в Иран и ги дефинира като агресия, предадоха световните агенции. Той също така обвини Вашингтон, че стои зад военната операция на Израел в Иран. Съединените щати удариха иранския подземен ядрен комплекс във Фордо Президентът на САЩ заплаши с още удари Иран, ако..
България следи със засилено внимание развитието на обстановката в Близкия изток. В позиция на Министерството на външните работи пише, че не бива да се допуска Иран да развива ядрена програма с военни цели. Това се налага с оглед опазване на регионалната и световна стабилност и в съответствие с всички препоръки на Международната агенция за атомна..
Британското министерство на външните работи започна подготовка за спешно евакуиране на британските граждани в Израел и окупираните палестински територии. От Форин офис обявиха, че всички които имат възможност да се качат на борда на подготвен чартърен полет, ще трябва да заплатят за местата си, коете е в съотвествие с организирането на..
"Ситроен” от 1973 година спечели Купата на кмета на проведения в Перник шести ретропарад "Алея на класиката". Организатор на събитието бе местният клуб „Авангард” с подкрепата на община Перник и под патронажа на кмета Станислав Владимиров. Автомобилът – победител е с двигател 2000 кубика и 100 конски сили. Негов собственик е Павел Велев от..
Ангел Чорапчиев, българин, който живее в Йерусалим, разказа в предаването "Неделя 150", че иранските удари са предимно в Централен Израел - около Тел Авив, както и в Хайфа - на север. "Никой не иска война! Надяваме се колкото се може по-бързо да приключи това нещо. ... Може би тези американски удари ще принудят иранския режим да седне по-бързо на..
" Европейците все повече разбират, че това е една война за Европа, една война, в която Европа трябва да спечели, а не просто да не оставят Украйна да..
В обръщение към нацията американският президент Доналд Тръмп заплаши с още удари, ако скоро не бъде постигнат мир, след като тази нощ Съединените..
" Тези ниски данъци , които не е ясно колко ще издържат в България, би трябвало всички да ги плащат и то с огромно удоволствие , защото България..