Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Кириос и Гарин оцеляха в петсетови драми, Халеп отстрани Бадоса

Ник Кирьос оцеля срещу Брендън Накашима.

Австралиецът Ник Кириос, чилиецът Кристиан Гарин и американецът Тейлър Фриц се класираха за четвъртфиналите на "Уимбълдън".

За 27-годишния Кириос това е второ достигане до топ осем на тревните кортове в Лондон след дебюта му през 2014 година, докато за 26-годишния Гарин и за 24-годишния Фриц това е първо класиране на четвъртфинал на турнир от Големия шлем изобщо.

На Централния корт Кириос се наложи над американеца Брандън Накашима с 4:6, 6:4, 7:6(2), 3:6, 6:2 за малко над три часа игра. Австралиецът имаше проблеми в дясното рамо и дори повика физиотерапевт на корта в третия сет, но въпреки това наниза цели 35 аса, което слои съпротивата на 20-годишния Накашима.

За място на полуфиналите Кириос ще играе с чилиеца Кристиан Гарин, който осъществи обрат от 0:2 сета срещу друг представител на Зеления континент - Алекс де Минор. Гарин спечели срещата с 2:6, 5:7, 7:6(3), 6:4, 7:6(10-6), като навакса изоставане от 1:3 точки в тайбрека на третия сет и спаси два мачбола на свой сервис при 4:5 гейма в петия сет. Гарин, който през този сезон има само две класирания на четвъртфинал в турнири на АТП, обаче показа изключителна решителност, най-вече в двата тайбрека, които успя да спечели с разлика.

Най-лесно за четвъртфиналите се класира американецът Фриц. Шампионът от турнира в Ийстборн постигна осма поредна победа на трева след успех с 6:3, 6:1, 6:4 над австралиеца Джейсън Къблър. Фриц отрази четири брейкбола още в първия гейм на мача, а до края на срещата трябваше да се изправи пред само още една точка за пробив. Освен това той направи 16 аса срещу само 3 за Къблър, както и 40 печеливши удара срещу 18 за дебютанта на "Уимбълдън".

При жените румънката Симона Халеп победи поставената под номер 4 в схемата Паула Бадоса с 6:1, 6:2 за само 59 минути игра. Това е пети четвъртфинал за Халеп на "Уимбълдън" и 16-и в турнирите от Големия шлем в кариерата и. Шампионката за 2019 година показа превъзходен тенис и напълно надигра испанката, като и даде само три гейма. Халеп завърши срещата с 9 непредизвикани грешки срещу 20 за Бадоса и със 17 печеливши удара срещу 7 за противничката и.

За място на полуфиналите Халеп ще играе с американката Аманда Анисимова, която се справи с 6:2, 6:3 със сензацията на турнира Армони Тан от Франция. Подобно на Халеп, Анисимова имаше много сериозно предимство и в двата сета и реализира общо четири пробива, като не даде нито един такъв шанс на Тан.

В другия четвъртфинал ще се срещнат Елена Рибакина от Казахстан и Айла Томлянович от Австралия. Поставената под номер 17 Рибакина се наложи със 7:5, 6:3 над хърватката Петра Мартич и за пръв на четвъртфиналите на "Уимбълдън". Тя записа 26 печеливши удара в полето на Мартич и имаше тотален контрол над мача, който започна с 3:0 гейма в нейна полза. За Рибакина това е второ класиране на четвъртфинал в турнирите от Големия шлем, като първото бе преди година на "Ролан Гарос".

За втора поредна година на четвъртфиналите ще играе австралийката Айла Томлянович, която в най-равностойния мач за деня при дамите се наложи с 4:6, 6:4, 6:3 над французойката Ализе Корне.  Корне измъкна първия сет с 6:4, след като успя да реализира три пробива, но във втория ролите се размениха и Томлянович бе тази, която спечели на три пъти подаването на съперничката си. В третия сет пробивите продължиха да следват често-често, като в крайна сметка те отново се оказа повече в полза на Томлянович.

Григор Димитров

Григор Димитров отпадна на двойки в Монреал

Григор Димитров и руснакът Андрей Рубльов отпаднаха във втория кръг на двойки на турнира по тенис от сериите "Мастърс 1000" в Монреал (Канада). Двамата загубиха с 4:6 и 2:6 от поставените под номер 2 в схемата Марсел Гранойерс от Испания и Орасио Себайос от Аржентина. В първия сет Гранойерс и Себайос реализираха пробив още в третия гейм,..

публикувано на 12.08.22 в 06:19

Резултати от Лига Европа

Резултати от реваншите в третия квалификационен кръг на Лига Европа: ХИК Хелзинки (Финландия) - Марибор (Словения) 1:0 (в първата среща 2:0),  Словацко (Чехия) - Фенербахче (Турция) 1:1 (0:3), Цюрих (Швейцария) - Линфийлд (Северна Ирландия) 3:0 (2:0), Дюделанж (Люксембург) - Малмьо (Швеция) 2:2 (0:3), Слован..

публикувано на 12.08.22 в 06:02

Резултати от Лига на конференциите

Резултати от реваншите в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите: Кизилжар (Казахстан) - АПОЕЛ Никозия (Кипър) 0:0 (в първата среща 0:1), Тобол (Казахстан) - Зрински Мостар (Босна и Херцеговина) 1:1 (0:1), Раков (Полша) - Спартак Търнава (Словакия) 1:0 (2:0), Базел (Швейцария) - Брьондби (Дания) 5:2 след..

публикувано на 12.08.22 в 06:00
Левски отпадна от турнира Лига на конференциите след загуба от Хамрун

Левски загуби след дузпи от Хамрун

Левски отпадна от турнира Лига на конференциите, след като отстъпи с 1:4 на Хамрун Спартанс след дузпи на стадион "Георги Аспарухов". Носителите на купата на България загубиха с 1:2 в редовното време, след което Цунами и Филип Кръстев пропуснаха при дузпите, а малтийците бяха безгрешни. Левски започна с голов шанс още във втората минута...

публикувано на 11.08.22 в 23:57
ЦСКА София победи като гост ирландския Сейнт Патрикс

ЦСКА София победи Сейн Патрикс в Дъблин

Отборът на ЦСКА София победи като гост ирландския Сейнт Патрикс с 2:0 в реванша от третия квалификационен кръг на футболния турнир Лига на конференциите и с общ резултат 2:1 се класира за плейофа за влизане в групите на състезанието. В 11-ата минута българският тим спечели корнер. Вион центрира и Маурисио Гарсес с глава даде преднина на..

публикувано на 11.08.22 в 23:47
Кристиян Василев

Тримата ни скифьори са на полуфинал на ЕП по гребане в Мюнхен

Трима български скифьори намериха място на полуфиналите в своите дисциплини на Европейско първенство по гребане в Мюнхен, което започна днес. Лазар Пенев от Локомотив (Русе) спечели своята серия на скиф (лека категория) с време 7:58.30 минути и ще гребе на полуфиналите утре. Същото стори и Кристиян Василев, който в дисциплината скиф..

публикувано на 11.08.22 в 22:05

Финал за Валентина Георгиева на ЕП по спортна гимнастика в Мюнхен

Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика в Мюнхен (Германия) и си гарантира участие на световното първенство през есента. Възпитаничката на Филип Янев изпълни много добре двете комбинации и със средна оценка 13.433 точки (13.766 точки за първи прескок и 13.100 точки за втори..

публикувано на 11.08.22 в 21:38