Дете на 1 година и 9 месеца е открито мъртво в септична яма в луковитското село Петревене, след като е било издирвано от полицията три денонощия.
Сигналът за изчезналото момченце е подаден в полицията в Луковит в следобедните часове на 29 юли.
Три денонощия полицейски служители претърсват водоеми, имоти и местности в района на село Петревене.
Вчера тялото на детето е открито в септична яма в землището на селото.
При първоначалния оглед следи от насилие не са открити.
Кметът на Петревене Николай Георгиев поясни, че септичната яма се намира в частен стопански двор: "Септична яма от чешма, където са миели ваните. Отворът ѝ, откъдето се източва, е 30 на 30 и детето не е било под надзор при майката. Тя го била оставила без надзор. То е спяло там, тя го е била оставила на 4-5 метра от нея, какво е правила, копала ли е нещо с мотика, нямам представа, а детето е станало, тръгнало - и направо в ямата. Беше обезопасена тази яма с някаква талпа, имаше на нея, но явно, като е минал тракторът, я е поместил."
Георгиев уточни, че семейството е от съседното село Тодоричене, но е работило в Петревене.
За случая е уведомена Окръжната прокуратура - Ловеч, образувано е досъдебно производство и разследването продължава.
Британският премиер Киър Стармър заяви, че забраната на феновете на "Макаби" (Тел Авив) да присъстват на футболен мач в Бирмингам е "грешно решение“. "Астън Вила" обяви в четвъртък, че градската консултативна група по безопасност е посъветвала феновете на израелския клуб да не бъдат допуснати до мача от "Лига Европа" на 6 ноември. Полицията..
Гръцките власти предупреждават за проливни дъждове и опасност от наводнения в края на седмицата. "Избягвайте пътувания през уикенда в Гърция", препоръчва Пътна полиция. Циклон със силни дъждове обхвана страната, съобщават синоптиците. Засегнати са силно островите в Йонийско море. Пороен дъжд залива остров Корфу. От Гражданска защита..
Изводите, до които стигнахме е, че трябва ветрило от програми, които да са направени, така че да отговарят на специфичните нужди на еднофамилните сгради, препоръча в интервю пред БНР Светослав Стойков от Фондация за Земята. "Голям проблем е, че липсва цялостна концепция за подпомагане на еднофамилните, за да се разгледа този сегмент. А..
Американските въоръжени сили са провели нова атака срещу кораб с наркотици в Карибско море и има оцелели сред екипажа, съобщи Ройтерс, позовавайки се на анонимен американски представител. Вашингтон разположи военни кораби в региона, като досега най-малко 27 души са били убити при американски удари срещу лодки в Карибите. Според американския..
Гръцките власти предупреждават за проливни дъждове и опасност от наводнения. "Избягвайте пътувания през уикенда в Гърция“, препоръчва пътна полиция. Циклон със силни дъждове обхвана страната, съобщават синоптиците. Засегнати са силно островите в Йонийско море, като пороен дъжд залива остров Корфу. От "Гражданска защита" информират, че в..
Регионалният клон на Здравната каса в Кюстендил стартира кампания "НЗОК за теб“. Инициативата си поставя задача да приближи институцията до хората, като отиде на място при тях, за да им разясни техните здравни права и всичко, което ги вълнува като здравноосигурени пациенти. Специалисти от РЗОК вече бяха на среща с регионалната организация на..
От ПП са внесли искане до председателя на НС Наталия Киселова с настояване да се възползва от правото си и да свика извънредно заседание на Здравната комисия, на което да се разгледат предложенията за удовлетворяване на исканията на младите лекари преди внасянето на бюджета за следващата година, за да могат разчетите за увеличението на заплатите им да..
"Това правителство се задържа твърде много. То ще си отиде, защото в този си вид е безполезно. Борисов няма да даде повече власт на Пеевски"...
След изборите в Пазарджик политическите страсти отново се нажежиха. Докато лидерите на партиите търсят формули за стабилност, хората по места казват –..
" Тази институционална война между част от законодателната власт и президента - война най-общо казано между Пеевски и президента Радев, ще покорява все..