На церемония в Министерството на външните работи новоназначеният служебен министър на външните работи Николай Милков пое на поста от досегашния дипломат номер едно Теодора Генчовска.
Двамата подчертаха нуждата от приемственост и последователност в действията и позициите на МВнР.
Николай Милков поздрави Теодора Генчовска за постигнатия напредък в отношенията между Република България и Република Северна Македония, като двамата се обединиха около позицията, че България трябва да провежда достойна външна политика с откритост към обществото:
"Основен приоритет пред служебното правителство е организацията на изборите. Процесът няма да бъде лесен и нямаме право на грешка", подчерта Николай Милков, цитиран от пресцентъра на външно министерство. По думите му усилията и работата ще бъдат фокусирани и върху справянето с комплекса от кризи и приноса, който МВнР може да даде в това отношение.
За тази цел ще се използват колективните подходи на взаимодействие с нашите партньори и съюзници. "Ще работим за приобщаването на Западните Балкани към Европейския съюз, както и за членството на България в Организацията за икономическо сътрудничество и развитие и в Шенген", посочи още Николай Милков.
Теодора Генчовска направи преглед на постигнатото в рамките на нейния мандат, изказа благодарност към служителите на МВнР за техния изключителен професионализъм и пожела успех на новия министър.
Надявам се този Холокост в Газа да остане в човешката памет! Това заяви пред БНР д-р Милена Ангелова, реаниматор и анестезиолог. От началото на май тя работи като доброволец в болница в Ивицата Газа. "Всичко, което се случва тук, е необяснимо, няма как да се оправдае!" Намирам се в единствената болница, останала в южната част, разказа..
Гърция води дипломатическа битка, за да запази манастира "Света Екатерина" в планината Синай в Египет. Решението на египетския съд за прехвърляне на цялата собственост на манастира Света Екатерина на планината Синай на държавата предизвика остра реакция в Гърция. Манастирът е най-старият все още действащ християнски храм в света. Повечето..
"Изключително ми е трудно! Получавала съм заплахи. Това си е вид репресия - да си заключен и самата администрация да те репресира. Администрацията някой път съветва лишени от свобода с по-дълга присъда, като им предоставя различни облаги, да тормозят други лишени от свобода. Аз съм изживяла абсолютно всичко!". Съдът в Ловеч не уважи молбата на..
Велико Търново има потенциала и амбицията да приеме инвестиция от Китай за създаване на завод за електрически автобуси и свързаното с тях оборудване. Това са обсъдили на работна среща кметът Даниел Панов и Уан Мин, временно изпълняваща длъжността посланик на Китай в България. Китайски инвеститор вече е заявил намеренията си за изграждане на..
В Монтана излязоха на протест в защита на българския лев. Те настояха да има референдум за въвеждане на еврото. Жителите на Монтана излязоха на централния площад "Жеравица", за да изразят желанието си за запазване на българския лев. Представители на партия "Възраждане" настояват да има допитване до народа и да се чуе мнението им..
С голям плакат, на който пише "Спасете децата", граждани се събраха пред Съдебната палата в София на протест под надслов "Край на абсурдните съдебни решения! Да мислим за децата". Повод за протеста е решението на съда в Бургас, който разреши на Габриела Савова – подсъдима за убийството на съпруга си Пейо Пеев, малкият ѝ син да нощува при..
Общинските съветници в Кюстендил дадоха разрешение за провеждане на мотосъбор на "Нощни вълци България" през юли. Отсега вървят коментари дали това няма да се превърне в някаква проруска и пропутинска пропаганда. И организаторите да се задължат да подпишат декларация, че няма да имат политически изяви. Съборът на "Нощните вълци" е насрочен за..
" Когато изграждахме структурите на ДПС през 1990 г. Чакъров, Местан, Адемов и Аталай ги нямаше . Те и още хора се криеха под масата, защото тогава..
" Ахмед Доган сам си създаде "чудовище" и това "чудовище" изяде собствения си създател". Това каза пред БНР Танер Алимолла , лидер на партия ДОСТ:..
" Тази работа е много трудоемка, но не е вярно, че в България никой не я работи ", изтъкна в интервю за предаването "Хоризонт до обед" д-р Кристина..