Съвместна операция срещу наркотрафика в Истанбул е била извършена в сътрудничество с българската полиция, при което са задържани 10 заподозрени, в т.ч. двама български граждани, съобщава турският сайт Хаберлер, цитиран от БТА.
Управлението за борба с наркотиците в Турция е получило сведения за мрежа, свързана с България, при което е бил осъществен контакт с българските власти и службите на двете страни са предприели съвместни действия.
Разследването е било поето от републиканската прокуратура в Кючюкчекмедже, Истанбул, и е била задействана съвместна операция с българската полиция. При извършените акции в кварталите Силиври, Кючюкчекмедже, Авджълар и Фатих са задържани общо десет души, двама от които български граждани.
Извършен е бил обиск в чифлик в Силиври, за който е имало информация, че служи като производствена база за наркотици. Иззети са над 30 килограма наркотични вещества и изкуствен наркотик в твърда и течна форма, 50 г марихуана и прецизни везни.
След приключването на действията в полицията спрямо заподозрените, шестима са оставени в ареста, а четирима са освободени при условие за съдебен контрол.
" Ние не искаме нещо, което е свръхмного и невъзможно . Дори не можем да се доближим на 1/3 от специалистите в някои европейски държави. Искаме едно регулиране на нашето заплащане, за да може всеки да има достойно заплащане ". Това заяви пред БНР д-р Белослава Томова от екипа на младите медицински специалисти, които участват в кръглата маса, на..
Технологичният гигант "Гугъл" (Google), собственост на "Алфабет" (Alphabet), бе осъден във вторник да плати 314,6 млн. долара по колективен иск за използване на данни от мобилни устройства, базирани на "Андроид" (Android), без знанието на потребителите, предаде Ройтерс, цитирана от БТА. Искът е бил подаден през 2019 г. от името на 14 милиона..
Протестът пред Общината в Истанбул, с който бяха отбелязани 100 дни от ареста на отстранения от длъжност опозиционен кмет Екрем Имамоглу, завърши с 42 арестувани, съобщи турският министър на вътрешните работи Али Йерликая в профила си във Фейсбук. Демонстрантите са задържани за отправяне на обиди към турския президент Реджеп Ердоган. Срещу..
Министерството на транспорта и съобщенията публикува за обществено обсъждане промени в Наредбата за безпилотни летателни системи и надзора над техните оператори, които предвиждат по-строги мерки. Заложено е създаване на центрове за обучение на управляващите дронове, в които изискванията са почти идентични с изискванията към центровете за..
Патриарх Даниил ще отслужи литургия в Бачковския манастир, след което участва в освещаването на Българо-Грузински духовно-културен център "Дарбази", създаден с подкрепата на грузинската общност у нас. Центърът е в памет на основателите на Светата обител Григорий и Абасий Бакуриани и грузинските богослови Йоан Петрици и Григорий - монаси от..
Влизането в еврозоната ще допринесе да потънем още повече в дълг, заяви пред БНР Цончо Ганев, заместник-председател на "Възраждане" и на парламента. За правителството разбирането за устойчивост на публичните финанси е да потънем още преди влизането в еврозоната в дългова криза , смята той. При 41 милиарда дълг преди настоящото управление..
Кампания за кръводаряване ще се проведе в кръвните центрове в София, Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора и Благоевград. Акцията започва в 8,30 часа и ще продължи до 12 часа, а нейни организатори са Българската асоциация на пострадали при катастрофи, фондациите "Ангели на пътя", "Ключът е любовта", "Стефан Стефанов" и Асоциацията за..
Полицаи, служители на горското стопанство и пожарникари от Ловеч проверяват сигнал, подаден снощи малко след 23 ч. на тел. 112., че е забелязан..
Между 35 и 40 хиляди души се очакват за Джулай морнинг в Созопол и околностите на града . Това каза пред БНР кметът на община Созопол Тихомир Янакиев...
Още юни максималните температури в България бяха значително по-високи от климатичните норми. Тенденцията е горещата вълна да продължи . В следващите..