Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

ЦСКА София победи Сейн Патрикс в Дъблин

ЦСКА София победи като гост ирландския Сейнт Патрикс

Отборът на ЦСКА София победи като гост ирландския Сейнт Патрикс с 2:0 в реванша от третия квалификационен кръг на футболния турнир Лига на конференциите и с общ резултат 2:1 се класира за плейофа за влизане в групите на състезанието.

В 11-ата минута българският тим спечели корнер. Вион центрира и Маурисио Гарсес с глава даде преднина на „червените“.

В 82-ата минута Брокбанг задържа с ръка Гарсес в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, а Иван Турицов отбеляза втория гол.

Следващият съперник на ЦСКА София е швейцарския Базел, който отстрани след изпълнение на дузпи датския Брьондби с 3:1.

По публикацията работи: Петър Ненов

Юношите загубиха полуфинала от Италия

Националният отбор на България загуби от домакина Италия с 1:3 (25:23, 17:25, 1825, 20:25) в полуфинална среща от Европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години. Така българите ще играят в неделя (25 септември) в двубой за бронзовите медали на шампионата срещу загубилия от втория полуфинал между Белгия и Полша, който започва от 21..

публикувано на 24.09.22 в 20:44
Алберт Попов

Алберт Попов: Очаквам подиум през новия сезон

Най-добрият ни състезател в алпийските ски Алберт Попов призна в интервю за предаването „Спорт и музика“, че очаква да постигне подиум през настоящия сезон. 25-годишният софиянец, който се завърна у нас вчера след лагер в Швейцария, разкри как ще протече подготовката му до началото на сезона през декември. “В момента сме в София, имаме около 10..

публикувано на 24.09.22 в 20:03

Николай Иванов: Можем да атакуваме третото място в групата

Бившият капитан на националния ни отбор по волейбол и настоящ анализатор Николай Иванов смята, че женският ни тим има реални шансове да прескочи груповата фаза на Световното първенство. Утре възпитаничните на треньора Лоренцо Мичели ще изиграят първия си мач от Трета група – от 20 ч. срещу Германия. Останалите отбори са на САЩ, Сърбия, Казахстан и..

публикувано на 24.09.22 в 19:42

Локомотив (Пловдив) победи Арда в контрола (резултати)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Арда (Кърджали) с минималното 1:0 в контролна среща, играна на градския стадион в Раковски. Футболистите на старши треньора Александър Томаш имаха игрово преимущество почти през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха. В срещата неофициален дебют за състава на пловдивчани направи бразилецът Карлос..

публикувано на 24.09.22 в 18:38

Нов на ЦСКА София игра при тежка загуба на Армения

Новото попълнение на българския вицешампион ЦСКА София Жираир Шагоян игра като резерва при поражението на националния отбор по футбол на Армения с 0:5 срещу Украйна в мач от първа група на Дивизия "В" в турнира Лига на нациите.  Шагоян влезе в игра в 63-та минута, когато Украйна вече водеше с два гола чрез Олександър Тимчук и Олександър..

публикувано на 24.09.22 в 18:31

Григор Димитров ще почива на старта в София

Григор Димитров ще стартира директно от втория кръг на турнира Sofia Open, който ще се състои през следващата седмица на твърдите кортове в зала "Арена Армеец" в българската столица. Шампионът от 2017 година Димитров е поставен под номер 3 и почива в първия кръг, а след това за място на четвъртфиналите очаква победителя от срещата между..

публикувано на 24.09.22 в 18:29

Виктория Томова загуби финала в Будапеща

Виктория Томова претърпя поражение на финала на турнира на клей от сериите УTA 125 в унгарската столица Будапеща с награден фонд 115 хиляди долара. Томова загуби от квалификантката Тамара Корпач (Германия) с 6:7(3), 7:6(4), 0:6 в мач, продължил два часа и 53 минути. Това бе пети успех за германката в мачовете срещу българката. Томова започна..

публикувано на 24.09.22 в 18:27