Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Челси беше унижен в Лийдс с 0:3

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Лийдс и Брайтън продължават с отличното си представяне от началото на сезона във Висшата лига с убедителни победи над лондонските Челси и Уест Хям в третия кръг на Висшата лига.

На "Елън Роуд" Лийдс се наложи над един от фаворитите за титлата Челси с 3:0. "Белите" имаха пълен контрол над мача и можеха стигнат и до по-изразителен успех. 

Всичко за Челси се обърка в 33-тата минута, когато груба грешка на вратарят Едуар Менди позволи на Брендън Ааронсон да открадне топката от краката му и да вкара на празна врата.

Само четири минути по-късно домакините удвоиха чрез Родриго, който вкара четвъртия си гол за сезона. Полузащитникът засече с глава центриране от фаул и за втори път прати топката във вратата на Челси. 

Силната игра на Лийдс продължи и след почивката и в 69-ата минута резултатът стана класически. Дан Джеймс центрира от левия фланг към Родриго, чийто удар с глава попадна на крака на Джак Харисън и той от броени метри нямаше как да сбърка.

Ситуацията за Челси пък стана кошмарна в 84-тата минута, когато централният защитник Калиду Кулибали бе изгонен от игра с втори жълт картон.

В другия мач този следобед на Олимпийския стадион в Лондон Брайтън спечели с 2:0 срещу домакина Уест Хям.

В 22-рата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Дани Уелбек се измъкна от защитата на "чуковете" и бе препънат в наказателното поле от новото попълнение Тило Керер. От 11-те метра Алексис Мак Алистър не сбърка за 0:1.

Вторият гол в мача падна в 66-ата минута, когато Паскал Грос намери в наказателното Леандро Тросар и белгиецът не остави шансове на Лукаш Фабиански.


По публикацията работи: Владислав Стоянов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ансамбъл (жени)

Ансамбълът ни с бронз във финала с пет ленти в Клуж-Напока

Ансамбълът на България за жени спечели бронзов медал на финала на съчетанията с пет ленти на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния). Това беше последното състезание за тима преди Световното първенство в Рио де Жанейро (Бразилия) в края на месец август. София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Даная Атанасова..

публикувано на 27.07.25 в 15:47
Петър Мицин

Петър Мицин е седми в света на 400 метра свободен стил

Петър Мицин завърши седми във финала на 400 метра свободен стил за мъже на световното първенство по плуване в Сингапур.  19-годишният българин финишира за време 3:45.28 минути, малко по-слабо от сутрешното му плуване в сериите, където бе четвърти.  Мицин стартира много силно и се движеше трети към средата на дистанцията, но не успя да задържи темпото..

публикувано на 27.07.25 в 15:42
Антоанета Костадинова

България със сребро в отборното на 25 метра пистолет на ЕП

България спечели сребърен медал на европейското първенство по спортна стрелба в Шатору, Франция. Антоанета Костадинова, Мирослава Минчева и Лидия Ненчева станаха вицешампионки в отборната надпревара на 25 метра пистолет за жени. Българките записаха сбор от 1744 точки и отстъпиха единствено на френския отбор, който спечели златото с четири точки..

публикувано на 27.07.25 в 15:39
Гран при на Белгия

Състезанието за "Гран При на Белгия" във Формула 3 бе прекратено

Основното състезание за "Гран При на Белгия" в автомобилната Формула 3 беше прекратено във втората обиколка заради проливен дъжд над пистата "Спа". Българинът Никола Цолов, който се нареди четвърти в спринта вчера и днес стартира от седма позиция, остава на второто място в генералното класиране при пилотите с актив от 98 точки. Водач е Рафаел..

публикувано на 27.07.25 в 11:34
Виктория Томова

Виктория Томова срещу американката Колинс в основната схема в Монреал

Най-добрата ни тенисистка Виктория Томова ще играе срещу американката Даниел Колинс в първия кръг на основната схема на турнира по тенис от категория УТА 1000 на твърди кортове в Монреал (Канада) с награден фонд 5.15 милиона долара. Томова преодоля квалификациите вчера след успех над участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Катрин..

публикувано на 27.07.25 в 11:30
Трифон Иванов

ЦСКА почете годишнина от рождението на Трифон Иванов

Ръководството на футболния ЦСКА отбеляза годишнина от рождението на вече покойния Трифон Иванов. Легендарният защитник днес щеше да навърши 60-години. Иванов почина внезапно на 13 февруари 2016 година. "Днес отбелязваме 60 години от рождението на един от най-обичаните и уважавани "армейци" в историята – Трифон Иванов. С екипа на ЦСКА Трифон..

публикувано на 27.07.25 в 09:49
Петър Мицин

Петър Мицин е финалист на 400 метра свободен стил в Сингапур

Петър Мицин се класира за финала на 400 метра свободен стил за мъже на Световното първенство по плуване в Сингапур. Българинът направи силно плуване и даде четвърто време в сериите с 3:45.01 минути, с което се доближи максимално до личното си постижение и  световен рекорд за юноши от 3:44.31 минути. Мицин ще стартира в шести коридор на финала, който..

публикувано на 27.07.25 в 08:36