БСП утвърждава окончателно депутатските листи и платформата, с която партията ще се яви на изборите.
Преди Националния съвет на партията бившият земеделски министър Иван Иванов, който ще води листата на социалистите в Шумен, заяви че напрежение на Позитано 20 няма и че левицата тръгва с нагласата да бъде на челно място, а политиките на БСП ще бъдат насочени към хората:
"Това, от което се нуждаят българските граждани: спокойствие, доходи, сигурност за през зимните месеци - това е най-важното. Ние сме си поставили най-важните цели, които трябва да се решат от държавата. БСП винаги се е борила за челните места, за спечелване на изборите. Нямаме друг ход. Всичко е подготвено за тези избори. БСП винаги е готова за кампания, така че нямаме никакви проблеми".
Филип Попов увери, че БСП е готова за избори и ще води позитивна кампания. Попов изрази надежда за висока избирателна активност, защото, по думите му, машинният вот води до обратното.
Кирил Добрев също се появи на пленума на БСП, за да провери каква политика ще води левицата. Според Добрев резултатите на БСП след вота няма да са по-добри, защото се явява на избори за 4-ти път с едни и същи лица начело:
"Днес съм дошъл да видя каква политика ще провежда моята партия БСП - дали отново ще се съюзява с партиите на протеста, които протестират срещу "Газпром", или ще пишем писма до руската страна да се събираме заедно. Защото едно от тези две лица на тандема Нинова - Методиев е лицемерно. Искам да разбера кое е лицемерното лице днес".
Кирил Добрев каза още, че Борислав Гуцанов отново е подготвил документи за изключването му, но не знае дали въпросът ще бъде разгледан на днешното заседание на Националния съвет.
Малките лавини тези дни по Седемте езера са почти ежедневие, предупреждават дежурните спасители по циркуса от отряда в Дупница. Последният случай е от неделя по обяд, когато скиор е предизвикал лавина в улей край хижа "Рилски езера". За щастие инцидентът се е разминал без жертви. Това е първият случай за тази година на човек, попаднал в..
Полски и съюзнически военни самолети се задействаха тази сутрин, за да гарантират сигурността на полското въздушно пространство, след като Русия нанесе въздушни удари по Западна Украйна, заяви операционното командване на полските въоръжени сили, цитирано от Ройтерс. "Предприетите стъпки имат за цел гарантиране на сигурността в регионите,..
Трима мъже бяха изправени пред английски съд днес по обвинения, свързани с кражбата на 18-каратова златна тоалетна, която беше изложена като произведение на изкуството в родното място на Уинстън Чърчил. Напълно функциониращата тоалетна, произведение на изкуството, носещо името "Америка", дело на италианския творец Маурицио Кателан, беше..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори имаха принципна подкрепа за въвеждане на еврото в страната, посочи той и добави обаче, че са имали резерви към всички бюджети - на НОИ, НЗОК и държавния бюджет : "Не подкрепихме трите бюджета, като..
На тържествена церемония в Мраморното фоайе на Българското национално радио ще бъде открита изложбата "90 години БНР - Радиото на поколения българи", БНР - поглед отвън. Експозицията е с фото-и и архивни документи от фондовете на Държавна агенция "Архиви" и Българската телеграфна агенция. На събитието официално ще бъде представен и новият..
С 9 милиарда 400 милиона лева ще разполага НЗОК по първоначално разписания бюджет за 2025 г. "Парите, когато са общи, никога не са достатъчни. Особено с недостатъчната наличност на механизми , които да проследяват ефекта и качеството от тяхното разходване ", заяви пред БНР здравният икономист Аркади Шарков от Експертния клуб за икономика и..
Френският президент Еманюел Макрон заяви по време на посещението си във Вашингтон, че е възможно спиране на огъня в Украйна до няколко седмици. "Схемата е следната: преговори между Съединените щати и Русия и между Съединените щати и Украйна", каза Макрон в интервю за телевизия "Фокс нюз". По-рано той се срещна в Белия дом с президента..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.