Британското министерство на отбраната заяви, че плановете на Русия да увеличи въоръжените си сили едва ли ще се отразят на войната в Украйна.
Владимир Путин наскоро подписа указ за увеличаване броя на бойния персонал със 137 000 души до 1,15 милиона, но британското министерство на отбраната не смята, че това ще увеличи бойната мощ на руската армия, отчасти заради понасяните тежки загуби.
Има сведения, че вербуващите нов персонал посещават дори затвори, обещавайки свобода и пари на затворниците.
В редовната си сводка и анализ министерството на отбраната днес отбелязва, че не е ясно дали планираното увеличение ще бъде постигнато чрез набиране на повече доброволци или чрез повече войници на редовна служба.
Три са аргументите на министерството защо е малко вероятно увеличената численост да има някакъв ефект. Първата е, че Русия вече понесе тежки загуби в жива сила на бойното поле. По данни на западните разузнавания между 70 и 80 хиляди руски войници са били убити или ранени, откакто Русия нахлу в Украйна преди 6 месеца.
Втората, че твърде малко от новите попълнения са обучени и годни да водят бойни действия.
И третата, че войниците на редовна служба технически не са задължени да служат извън територията на Русия.
В момента руснаците на възраст от 18 до 27 години са обект на военна повинност, но мнозина я избягват или съкращават, главно по медицински причини или като стават студенти.
По-високи цени и по-малко избор за потребителите – такъв ефект от новите текстове в Закона за въвеждане на еврото и законопроекта за веригите на доставки прогнозира икономистът Петър Ганев, който е част от екипа на Института за пазарна икономика. В своя публикация Ганев изследва потенциалните последици от текстовете върху ценообразуването и..
В 19 ч. в троянското село Шипково тази започва традиционният празник на минералната вода. Шипково е един от най-старите балнеоложки курорти в страната създаден още в началото на миналия век, а празникът на минералната вода се организира за пети път, поясни кметът на селото Наталия Керембова. "Има за цел да популяризира минералната вода и..
Четирима души са застреляни при нов случай на масово убийство в Съединените щати. Полицията издирва мъж в щата Монтана и предупреждава, че той е въоръжен и опасен. Той е открил стрелба в бар в град Анаконда - бивш индустриален център с 10 000 души население. Жителите му са призовани да останат вкъщи, да заключат вратите си и ако..
122 години от избухването на Илинденско-Преображенското въстание ще бъдат отбелязани в село Попови ливади над Гоце Делчев. Честванията ще започнат със заупокойна молитва за загиналите и молебен за здраве, която ще бъде отслужена от Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим. Венци и цветя на признателност ще бъдат поднесени пред..
По-слаби от очакваните данни за новооткритите работни места в САЩ, които бяха изнесени от Бюрото по трудова статистика станаха причина Доналд Тръмп да заяви, че ще уволни неговият ръководител. Според последните данни на Бюрото по трудова статистика през юли американската икономика е добавила по-малко работни места от очакваното, като вместо..
Италия стана четвъртата европейска страна, която започва въздушни хуманитарни доставки в Газа. От ООН оспорват този метод за ограничаване на масовия глад в палестинския анклав Най-малко 21 души са убити в Газа от началото на днешния ден. Според статистиката на местни палестински власти, вчера общият брой на убитите е 106, а още трима души, две..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че е наредил две ядрени подводници да бъдат разположени в "подходящите региони" след "провокационни изказвания на бившия руски президент Дмитрий Медведев. Междувременно Москва и Киев продължават да си разменят удари. "Наредих две ядрени подводници да бъдат позиционирани в подходящите региони, просто в..
Дългото стоене пред екрани на различни устройства причинава сериозни проблеми с очите и виртуален аутизъм при децата. Това обясни пред БНР д оц...
" Частична справедливост , макар че е само за 10 месеца. За реабилитиране ще работя отсега нататък – да си върна позициите като гражданин, който не..
Веселин Маринов за пръв път ще участва в едно от големите летни събития в България – фестивала "Сцена на върховете" на Белоградчишките скали...