Макс Верстапен (Нидерландия, Ред Бул) направи изключително силно състезание от 13-о място и спечели Гран при на Белгия от Формула 1 пред съотборника си Серхио Перес (Мексико, Ред Бул), който вече е втори в генералното класиране. Шарл Льоклер (Монако, Ферари) финишира едва шести, след като започна на една редица с победителя на "Спа-Франкоршан".
Карлос Сайнс (Испания, Ферари) запази първото си място в завой номер 1, а Перес направи бавен старт и моментално отстъпи позиция на Фернандо Алонсо (Испания, Алпин) и Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес). Във втората обиколка 7-кратният шампион обаче направи контакт с болида на испанеца, който го изкара от състезанието и предизвика влизане на автомобил на сигурността.
Макс Верстапен си проби бързо път на фона на хаоса в челото и в осмата обиколка нидерландският пилот на Ред Бул вече беше на трета позиция, използвайки гумите с мека смес.
Сайнс направи първия си бокс в 12-ата обиколка и това отвори вратата на двата болида на Ред Бул към челото. Испанецът се върна шести с гумите с гумите със средна смес, а Ферстапен направи спиране четири обиколки по-късно. Той влезе на трасето пред Перес, но с четири секунди пасив от Сайнс.
Разликата между болидите на Ферари и Ред Бул бе стопена само за три обиколки и в 19-ата Верстапен направи победното изпреварване в състезанието. След като тази работа бе свършена, погледите се насочиха към Льоклер. Пилотът на Ферари не успя да предложи същата скорост и след преполовяването на състезанието бе на седмо място.
До края Льоклер успя да направи две изпреварвания, но получи наказание за превишена скорост в питлейна и завърши шести зад Алонсо. Така той не само загуби точки срещу Верстапен, а и бе изпреварен от Перес в класирането. Световният шампион е първи с 284 точки, следван от своя съотборник със 191 и Льоклер със 186.
Перес финишира със 17.841 секунди зад Верстапен, а Сайнс се качи на третото място на подиума в Белгия. Четвърти класира Джордж Ръсъл (Великобритания, Мерцедес), пети остана Алонсо, а Льоклер финишира на шестото място.
България претърпя поражение с 0:4 от европейския шампион по футбол Испания в четвъртата си среща на Световната квалификация в група “Е“. Два гола за победителите вкара Микел Мерино – по един във всяко полувреме, а Атанас Чернев си вкара автогол 11 минути преди края. В добавеното време пък Микел Оярсабал от дузпа оформи крайния резултат...
Александър Везенков и гръцкият му отбор Олимпиакос отстъпиха пред турския Анадолу Ефес със 78:82 (25:28, 26:20, 16:19, 11:15) като домакини в Атина в среща от четвъртия кръг в баскетболната Евролига за мъже след по-слабо второ полувреме. Олимпиакос допусна втора загуба от четирите си мача до момента, а след две поредни поражения отборът от..
Селекционерът на младежкия национален отбор по футбол Тодор Янчев похвали играчите си за силната игра при победата над Чехия с 2:1 в европейска квалификация (до 21 години). "Мачът премина изцяло под нашето ръководство. Имаме уникални играчи. Получихме гол от първата атака на чехите, но ме радва българският дух, който момчетата показаха...
Младежкият национален отбор на България до 21 години постигна ценна победа с 2:1 срещу Чехия в среща от квалификациите за Европейското първенство по футбол в тази възрастова група. Българският състав изигра много силен мач на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик и успя да стигне до обрат с голове на Никола Илиев и Петко Панайотов, като и..
Около 500 състезатели от 80 държави ще участват в световното първенство по спортна гимнастика в Джакарта (Индонезия), което ще се проведе от 19 до 25 октомври, съобщиха от Международната федерация по гимнастика (FIG). Гимнастиците ни Еди и Кевин Пеневи, Димитър Димитров, Давид Иванов и Даниел Трифонов са в пети поток заедно с отборите на Република..
Франция завърши 2:2 като гост на Исландия мач от четвъртия кръг на група "Д" на европейските квалификациите за Мондиал 2026 в САЩ, Канада и Мексико. Световните вицешампиони играха без своя капитан Килиан Мбапе, който е контузен. Домакините откриха резултата в края на първото полувреме, когато точен беше Виктор Палсон. В рамките на пет минути между..
Селекционерът на българския национален отбор по футбол Александър Димитров демонстрира завидна увереност преди четвъртия мач в група Е на Световните квалификации. Утре от 21.45 часа българите гостуват на европейския шампион Испания в може би най-трудния си мач от доста години насам. Ситуацията в българския лагер е доста сложна, тъй като все още няма..
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Има притеснение не само сред българските земеделци, но и сред европейските във връзка с общата селскостопанска политика. Това заяви пред БНР..
Трябва да бъдат загърбени дребнотемията, за да вървим напред. Това заяви пред БНР кметът на Пазарджик Петър Куленски, след като в града се проведе..