Над 50 състезатели от клубове в страната участваха в турнира по вдигане на тежести в Смолян в памет на Величко Чолаков. Турнирът няма състезателен характер, а е спортно събитие, посветено на шампионския дух на Величко, заяви пред БТА Костадин Грозданов, треньор на смолянските щангисти и бивш наставник на Величко Чолаков.
Това е четвъртото издание на турнира в памет на Величко Чолаков-Железния и се провежда в спортната зала, носеща неговото име. Включиха се щангисти от Сливен, Хасково, Русе, Сопот, Асеновград и Смолян. Сред гостите на спортното събитие бяха Лъчезар Кишкилов, Златан Ванев, Милка Манева, Йорданка Апостолова, Елена Маджарова, роднини, близки и приятели на Величко. Все повече състезатели проявяват интерес да се включат в турнира като жест в памет на Величко, допълни Грозданов. Според него целта на организаторите не е състезание, а да се представят младите таланти от клубове от страната, които са се представили добре през годината. Всички участници ще бъдат наградени с настолен часовник с лика на Величко Чолаков. За най-малките щангисти на около 10 – годишна възраст, включили се в спортната проява, щангистът от супертежка категория е познат само от разказите на треньори и състезатели.
Турнирът се организира от смолянския клуб по щанги и Община Смолян. Клубът е в тежко състояние по отношение на треньорските кадри след смъртта на Величко през 2017 г., заяви Костадин Грозданов. Той изпълнява треньорските функции без заплащане, верен на смолянската школа в щангите. Грозданов е треньор от 49 г., а сред възпитаниците му са шампионите Величко Чолаков, Даниела Керкелова, Милка Манева, Йорданка Апостолова, Елена Маджарова, Валентин Саров.
Треньорът на ансамбъла ни по художествена гимнастика Весела Димитрова разкри, че е доволна от представянето на момичетата (София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева), които спечелиха титлата в „Крос битките“ на световната купа в Баку, Азербайджан. „Много съм доволна от резултата, все пак..
Григор Димитров се изкачи с една позиция в ранглистата на Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП). Той вече е 15-и в света с актив от 2685 точки. Българинът през миналата седмица участва на турнира от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид, където достигна до четвъртия кръг. Димитър Кузманов е втора ракета на страната...
Отборът на Байерн (Мюнхен) стана предсрочно шампион на Германия през сезон 2024/25. Баварците спечели Бундеслигата за рекорден 34-ти път. Полузащитникът на Байерн - Томас Мюлер, спечели 34-ия трофей в кариерата си и изравни най-добрия резултат сред германските играчи, който принадлежеше на бившия полузащитник на Реал Мадрид Тони Кроос,..
Българска федерация по борба излезе с изявление относно ползването на залите на комплекс "Диана" в столицата. Съгласно решение на Управителния съвет на централата се ограничава достъпа само за националните отбори на залата, съблекалните и треньорските стаи, които се намират на втория етаж. БТА публикува цялото изявление на БФ Борба:..
Полуфиналната серия между вицешампиона Балкан и носителя на Купата на България - Черно море Тича ще започне на 8 май, стана ясно от програмата, публикувана от Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). В полуфиналните плейофи се играе до три победи от пет възможни двубоя, а Балкан ще бъде домакин в Ботевград в първите два мача. Срещите са..
Първата ракета на България Виктория Томова се изкачи с три позиции в световната ранглиста, показва обновената седмична класация на Женската тенис асоциация (УТА). 30-годишната софиянка вече се намира на 61-о място, като запазва актива си от 981 точки. Рекордно класиране в кариерата си на сингъл записаха три българки - Лидия Енчева, Ива..
Американците Кени Беднарек и Сидни Маклафлин-Леврон спечелиха втора поредна титла от Големия шлем по лека атлетика (Grand Slam Track) в последния трети ден от новата надпревара в Маями пред огромна публика. Проектът, създаден от легендата Майкъл Джонсън, привлече най-добрите таланти в този спорт с големи парични награди и след като получи..
Подготвяната смяна на председателя на ДАНС е "предизборен опит за овладяване на службите от ГЕРБ". Това мнение изказа пред БНР лидерът на партия..
" Този проект най-вероятно, след изхарчени много пари, ще се спъне и няма да бъде изпълнен, тъй като управляващите го правят по един много грешен начин,..
Делян Пеевски изключително планомерно и педантично, с вкореняване в местната власт, е напът да създаде нов ГЕРБ . С тази констатация започна анализа си..