Влизането на Луганската народна република в състава на Руската федерация може да стане до седмица. Това заяви в интервю за РИА Новости "посланикът" на самопровъзгласилата се република в Москва Родион Мирошник.
В интервюто Родион Мирошник уточнява, че Луганск разчита да получи в състава на Руската федерация статут на република с "определени автономни права". Той добавя, че не очаква Западът да признае резултатите от референдума да присъединяване към Русия.
"Не разчитаме на признанието на Запада и няма да си губим времето. Това изобщо не е необходимо", посочва Мирошник.
От 23 до 27 септември на територията на самопровъзгласилите се Донецка и Луганска народна република, както и в контролираните от руската армия Херсонска и част от Запорожка област в Украйна бяха организирани референдуми за присъединяване към Русия. Според оповестените резултати участниците във вота масово са гласували за влизане в състава на Руската федерация.
Кипър може да загуби 3% от брутния си вътрешен продукт до 2060 г. заради мощните горещи вълни, прогнозира ново международно научно проучване. Климатичните промени, пожарите и замърсяването на въздуха в Източното Средиземноморие са в центъра на изследователската програма, която започва Кипърският институт. Кипър вече понася най-големите..
Овладяно е възникналото снощи напрежение в Ботевград заради смъртта на 30-годишен мъж, който е бил наркозависим, чиито близки и роднини излязоха на протест с искане за вземане на мерки срещу наркоразпространителите. Според тях мъжът е починал вследствие на некачествена дрога, с която се е снабдил от местен дилър. Близките са отишли до къщата..
Темата за еврото засяга всеки български гражданин и е най-обсъжданата в момента и в малките населени места . Това заяви пред БНР Сийка Суркова - кмет на Момчиловци, зам.-председател на Сдружението на кметовете на кметства в България. " И възрастните хора коментират промяната, която предстои да им се случи. Донякъде са притеснени заради..
Водещо чейндж бюро обменя левове в евро по курс 1.972, като на 1000 лева това прави 8 лева загуба , ако сега хората бързат да си обменят парите, а не изчакат 1 януари , когато ще могат да го направят безплатно, по курса на БНБ във всички банки и пощенски клонове. След началото на 2026 г. парите в банковите сметки ще се обменят..
Белгия ще признае държавата Палестина по време на Общото събрание на ООН този месец, обяви днес белгийският министър на външните работи Максим Прево, цитиран от Франс Прес. "Палестина ще бъде призната от Белгия по време на сесията на ООН! И ще бъдат наложени строги санкции на израелското правителство", написа белгийският външен министър в..
Сблъсък във въздуха на два малки самолета на летище в американския щат Колорадо отне живота на един човек, а трима други бяха ранени. Инцидентът е станал на малкото общинско летище "Форт Морган", намиращо се североизточно от Денвър. Според авиационните власти малък самолет "Чесна" е правил заход за кацане към летището, когато е бил ударен от..
Русия отново атакува Украйна - Измаил беше подложен на масирана атака с дронове в продължение на близо два часа тази нощ. Регионалните власти призоваха всички жители на Одеска област да останат в бомбоубежищата до отмяна на тревогата. Руските удари са били насочени срещу пристанищната инфраструктура, се казва в изявление на районната държавна..
"Властта се събира в един човек. Опозицията се унищожава не чрез избори, а чрез политическа поръчка". Това заяви пред БНР Велислав Величков от..
Повече бебета се родиха от началото на годината в столичната АГ болница „Шейново“, в сравнение с миналата година. Столичната община е отпуснала..
Крайдунавското село Ветрен отново се превърна в ателие на открито. Деветима художници от София, Варна, Добрич и Силистра прекараха няколко дни в..