Ако членовете на британската Консервативната партия трябваше да избират днес лидер между Лиз Тръс и Риши Сунак, щяха да гласуват за Сунак, показва проучване на фона на трудностите на сегашния премиер да се задържи на поста след провала на нейната фискална политика. Продължава да расте и подкрепата за опозиционната Лейбъристка партия.
Проучването на агенция JL Partners е направено през уикенда след като Лиз Тръс уволни финансовия си министър Куази Куартенг и предприе нов завой с политика си. 43% от анкетираните са заявили, че предпочитат Сунак, а 28% са избрали Тръс. Останалите или се колебаят или са казали че няма да гласуват.
Ако се вземат предвид само тези, които са изразили мнение, това означава, че при гласуване днес Сунак ще получи 60% срещу 40% за Тръс, което е подобно на предишното гласуване само, че с обратен знак. При оябвеното гласуване сред партийните членове на 5 септември Тръс получи 57%, а Сунак 42%.
Друго проучване на агенция Redfield and Wilton за изборните нагласи сред населението показва, че лейбъристите вече се радват на 36-процентна преднина пред консерваторите. 56% от британците предпочитат лейбъристите срещу само 20% подкрепа за торите.
Това е най-голямата разлика между двете основни британски партии, регистрирана от края на 1997 година насам. В интервю пред Би Би Си снощи Лиз Тръс настоя, че ще води торите на следващиет общи избори.
Във Великобритания продължителната стачка на боклукчиите в Бирмингам може да се проточи до декември. Това стана ясно от позиция на синдиката "Юнайт", след като неговите членове гласуваха за продължаване на стачните действия в спора за заплащането и работните места. Синдикатът заяви по-рано, че 97% от гласувалите са подкрепили продължаването на стачните..
Кипър започва втората фаза от развитието на двете си международни летища, която е на стойност 170 млн. евро. Основният камък за стартиращия проект бе положен от президента Никос Христодулидис на официална церемония в четвъртък вечерта, проведена на летище Ларнака. С по-нататъшното разширяване и модернизация на летищата в Ларнака и Пафос..
Обвиняем за отвличане на мъж от монтанското село Долно Белотинци остава в ареста. Столичният апелативен съд не промени мярката, взета от окръжен съд Монтана. Софийският апелативен съд раз гледа днес жалбата на защитата на обвиняемия Цветан Банков за изменение на мярката му за неотклонение "задържане под стража" в по-лека. 58-годишният..
Премиерът Росен Желязков гостува на отбелязването на 30 годишнината от създаването на Американската търговска камара в България. В приветствието си той отбеляза, че американският модел на правене на бизнес е модел на западната цивилизация, чието оцеляване в момента изключително много зависи от връзките на Европа със Съединените щати. "Аз..
Руският посланик във Великобритания Андрей Келин заяви пред Скай нюз, че последните атаки на Украйна рискуват да ескалират конфликта до Трета световна война, като той отчасти обвини за това Обединеното кралство. Андрей Келин предупреди, че действията на Украйна "довеждат конфликта до различно ниво на ескалация" и посочи, че Киев "не трябва да..
Илон Мъск бързо отговори на Доналд Тръмп, който по-рано днес изрази разочарование от критиките на най-богатия човек в света срещу широкообхватния законопроект на Републиканската партия, целящ да осигури изпълняването на вътрешнополитическата програма на президента на САЩ, предаде БТА. "Глупости", написа Мъск в социалните мрежи в коментар към..
Американският президент Доналд Тръмп заяви в началото на срещата си в Белия дом с канцлера на Германия Фридрих Мерц, че не смята, че Русия и Украйна ще подпишат мирно споразумение. "Ние сме на страната на Украйна", заяви в Овалния кабинет Мерц, а Тръмп сравни конфликта с каращи се в парка деца. Мерц се готви за деликатни разговори с Тръмп..
Започна събирането на подписи срещу изграждането на нов участък на улица по продължението на "Тодор Икономов" през зелените площи зад блок 131 А в..
Нов протест срещу приемането на еврото ще се проведе днес в столицата. Организаторите на проявата апелираха за окупация на парламента. Ден след..
"Много сме далеч от така наречения европейски модел на здравеопазване и европейски възнаграждения ". Това заяви пред БНР личният лекар Мирослав..