542 училища у нас са обозначени като иновативни. Това е близо една четвърт от общо 2 400-те у нас, но и всяко едно от тези училища може да посочи своя начин, който прилага по пътя към провокирането на децата да ходят в училище. Така е направил и Марио Гергинов. Освен, че е учител, той е и заместник-директор на 140-то училище "Иван Богоров“ и обяснява как децата работят с новите технологии в обучението:
"В електронна среда много трудно се преподава по какъвто и да е начин. Наблегнахме върху създаването на ефективни електронни помагала".
За да се стигне до това обаче, и учителят трябва да желае да се учи. Това потвърждава Милен Налбантов, учител по история в средно училище "Методий Драгинов“ в село Драгиново:
"Предлагаме история IT, която е с използване на мобилни приложения, които са с учебни ресурси, както също за проверка и оценка на знания".
Директорът на училището Дуня Бошнакова въвежда темата за нуждата от близостта между съвременните деца и технологиите:
"Не просто да се стремим към бъдещето, а да догоним настоящето".
Доказателство за усилията на учителите е Вики. Тя е ученичка в училище "Райчо Каролев“ в Габрово. С подкрепата на учителката си Елисавета Даскалова Вики е направила приложение за обучение на деца със специални образователни нужди:
"Помогнах на децата със СОП да се развиват по-добре".
От звуковия файл можете да чуете целия репортаж на Добромир Видев.ВКС окончателно осъди сайта "Медиапул" и журналиста Борис Митов за клевети и обиди спрямо бившия председател на Софийския градски съд (СГС) и настоящ апелативен съдия Светлин Михайлов . "Става въпрос за четири мои статии, на които аз съм автор, докато работя в изданието "Медиапул", февруари 2018 г. Тогава във Висшия съдебен съвет тече..
"Поглеждайки назад през времето през 2022, 2020, 2013 година много сгради са били заключени за редови граждани в работно време, от страх да не влязат разгневени граждани ". Това обясни пред БНР адвокат Велислав Величков във връзка с опита - граждани от сдружение БОЕЦ да влязат в сградата на Комисията за противодействие на корупцията (КПК) в..
Врачанското село Люти брод от 25 до 27 юли ще бъде домакин на Х Fest Bulgaria 2025 . Пред БНР Алая Ловик, организатор на фестивала Х Fest Bulgaria 2025, об=ясни колко значимо за България и света е село Люти брод : "Трябва да помним, че село Люти брод винаги е било кръстопът, място, където са се събирали хора от различни краища . Те са..
Лятото е рисков сезон за извършване на домови кражби . От МВР обясняват, че често през летните месеци на годината част от криминалния контингент се мести от големите градове в морските ни курорти . В същото време от Националната полиция апелират към хората да не дават информация, макар и неволна за това какво държат в домовете си. По този начин..
ВКС окончателно осъди сайта "Медиапул" и журналиста Борис Митов за клевети и обиди спрямо бившия председател на Софийския градски съд (СГС) и настоящ апелативен съдия Светлин Михайлов. Борис Митов: Наказателната функция на държавата се използва предимно за политически цели "Доколкото си спомням имаше и твърдения за други..
" Депозитната система , която предстои да бъде изградена и да функционира в България, трябва да има категорично същия облик, който е обликът на европейските депозитни системи , доказали своята ефективност и ефикасност - да могат да събират 90% като минимум от пуснатите на пазара напитки в опаковки от пластмаса и метал до 3 литра ". Това заяви пред..
"Разбира се, че не откривам проблем с българския наратив спрямо Северна Македония, както твърди господин Муцунски". Това отбеляза птред БНР проф. Ана Кочева от Института за български език при БАН и заместник-председател на Македонския научен институт: "В българския наратив проблем няма , но за сметка на това в северномакедонския наратив има..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
Опитът да се влезе в офиса с взлом беше акция за сплашване, натиск и смачкване на сдружение "Боец" , каза лидерът на сдружението Георги Георгиев в..