Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кампания "Жълти стотинки – деца помагат на деца" набра средства за респиратор за новородени в Силистра

кампания Жълти стотинки
Снимка: БНР

„Жълти стотинки – деца помагат на деца“ е позната благотворителна кампания у нас, стартирала още през 2008 година. И благодарение на нея е дарено оборудване за детските отделения на 18 болници в 16 града на България, на стойност над половин милион лева.

Тази година Силистра е столица на кампанията и средства се събират за отделението по неонатология към областната болница. Там е получено вече и поредното дарение – неонатален респиратор. 36 000 лева струва новата апаратура, доставена в отделението по Неонатология към областната болница в крайдунавския град е 36 000 лева.

Новият респиратор е най-съвременният възможен, изключително удобен за приложение при новородени деца и той ни е много необходим, разказа д-р Румяна Манева, завеждащ отделението.

И новото дарение бе предадено от координаторите на акция „Жълти стотинки – деца помагат на деца“ – мото клуб IRON CROSS – Силистра с президент Теодор Симеонов.

„Деца помагат на деца“ – това е същината на благотворителната акция и малчуганите много добре я разбират“.

По-рано тази година, отново със средства от кампанията, бяха обзаведени две помещения в отделението и бе доставен интензивен кувьоз, на стойност 16 200 лева, като половината от тях бяха осигурени от благотворителното събиране на пластмасови капачки за силистренската болница.

Средства се събират през цялата година. Те могат да бъдат превеждани по всяко време и директно по банкова сметка, а постоянният пункт на акцията в Силистра е при мотористите от мотоклуб IRON CROSS на ул. „Митничарска“ 14 (Бивша база по водно спасяване на БЧК).

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Над 700 деца са получили безплатни антибиотици за период от три месеца

Малко над 700 са децата, на които са изписани безплатни антибиотици през първите три месеца от влизането в сила на мярката, финансирана от Здравната каса. Това е спестило средно по 20 лева на семейство, показва справка, изпратена до БНР.  В списъка на безплатните лекарства за деца до 7 години от началото на юли попадна един вид антибиотик в две форми, а..

публикувано на 17.11.25 в 05:12

В Ямбол започва ремонт на три пешеходни моста

В Ямбол започва ремонт на три пешеходни моста.  И трите съоръжения са в участъци с голямо ежедневно натоварване и не са ремонтирани от десетилетия. Първият обект, по който вече се работи, е мостът, свързващ Крайречния булевард с кварталите „Васил Левски“ и „Възраждане". Вторият - на „Трите вятъра“, а третият е металната пасарелка до..

публикувано на 17.11.25 в 04:26

Пореден американски удар срещу плавателен съд по подозрения в наркотрафик

Съединените щати са нанесли пореден удар срещу плавателен съд, заподозрян в трафик на наркотици в източната част на Тихия океан, при което са били убити трима души на борда, предаде Ройтерс, като се позова на Пентагона. "Разузнаването потвърди, че плавателният съд е бил замесен в незаконен трафик на наркотици, преминавал е по известен маршрут за трафик..

публикувано на 17.11.25 в 04:16

Върховенството на закона в България ще се обсъжда на Съвета по общи въпроси в Брюксел

Върховенството на закона в България, Чехия, Ирландия и Германия ще бъде една от темите, които ще се разискват на днешния Съвет "Общи въпроси" в Брюксел.  Организаторите посочват, че това е в рамките на годишния диалог. България ще бъде представена от министъра на правосъдието Георги Георгиев. ЕК официално спира част от втория транш по ПВУ на..

публикувано на 17.11.25 в 04:05

Във Велико Търново започва кампания за доброволно кръводаряване за пострадали при катастрофи

В областната болница във Велико Търново от днес започва кампания за доброволно кръводаряване за пострадали при пътнотранспортни произшествия. Инициативата е на областния управител Юлия Мутафчиева и на лечебното заведение. Като регион с тежък автомобилен трафик и сериозен травматизъм от катастрофи, областният управител на Велико Търново Юлия Мутафчиева..

публикувано на 17.11.25 в 03:56

Такситата в Пловдив вече са с по-високи цени

От днес цените на такситата в Пловдив са по-високи. Дневната тарифа на километър става 1 лев и 37 стотинки, а нощната - 1 лев и 56 стотинки. Ръстът е между 18 и 27 стотинки. Повикването ще се таксува двойно - до момента беше 0,25 лв., а сега ще е 0,49 лв. "Увеличението на таксиметровите услуги е заради догонването на инфлацията, а не заради предстоящото..

публикувано на 17.11.25 в 03:51
Президентът на САЩ Доналд Тръмп

Доналд Тръмп: Работим по закон за санкции за всяка държава с бизнес отношения с Русия

Американският президент Доналд Тръмп обяви, че Републиканската партия работи по законодателство, което ще наложи санкции върху всяка държава, която има търговски отношения с Русия.  Тръмп каза още, че е възможно и Иран да бъде включен в списъка с ограничения.  "Предложих го, така че всяка страна, която има бизнес с Русия ще бъде сериозно..

публикувано на 17.11.25 в 03:03