Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фондация П.У.Л.С. набира средства за програми, подкрепящи хора, пострадали от домашно насилие

Снимка: Pixabay

Фондация П.У.Л.С. започна извънредна кампания за набиране на средства за програмите и услугите, които вече 23 години предлага на хора, пострадали от домашно насилие.

Оцеляването на организацията, която предлага сигурност, подслон, професионална психологическа и юридическа помощ, настаняване в защитени жилища на жертви на домашно насилие, е поставено под въпрос.

"За хора, които работим на първа линия на социалните услуги, оцеляването на организации като нашата е деликатно и предизвикателно усилие", сподели Юлия Андонова, директор "Развитие и комуникации" във фондация П.У.Л.С.

Вече 23 години Фондация „П.У.Л.С.“ оказва денонощна подкрепа на хора, пострадали от насилие. Няма „Не работим“, „Затворено е“, „Елате утре“. Никой не чува „Няма място за вас“.
Помогнахме на над 10 000 човека за това време.
Всяка година над 300 човека, в повечето случаи жени и деца, прекрачват прага на организацията ни и намират професионална помощ, разбиране и шанс да започнат живот без насилие.
Това не са просто цифри. Това са човешки животи. Триста човешки животи за една година. Опитайте се да си представите триста човека, подредени в редица… Колко е дълга? Сега сложете до тези хора в редицата и хората, които са свързани с тях – майки и бащи, братя и сестри, деца… Деца. Колко животи са това и колко спасени души?
Помогнем ли на един човек, помагаме на цялото общество – на себе си. Защото всеки спасен от домашно насилие, всеки, който успее да започне нормален живот, може да започне работа и по този начин да допринася за всички нас.

Работата на Фондация „П.У.Л.С.“ е въможна само и единствено благодарение на проекти и дарения.
Организацията ни получава символично финансиране за 12 от леглата в Кризисния център.
В момента имаме настанени 18 човека.
Програмата за консултиране не получава никакво финансиране. А това е програмата, която предоставя безплатни психологически консултации, юридическа подкрепа и водене на дела, социална подкрепа на стотици жени и деца всяка година.
От години организацията ни е на ръба на оцеляването. При минимални възнаграждения, обичайните режийни разходи за издръжката на центъра са ни нужни три пъти повече средства, отколкото получаваме от единственото постоянно финансиране. То идва от делегирания бюджет за кризисния център, и покрива разходите само за 12 легла.
Въпреки, че не спираме да пишем проекти и да търсим сигурност за програмите ни, това не се случва.
Повече така не можем.
Днес сме изправени пред това да прекратим програмите и услугите ни.
Да откажем настаняване, когато е нужно.
Да не си платим тока.
Да останем без екип, който оказва 24 часова подкрепа.
Днес имаме нужда от твоята помощ, за да продължим да помагаме.

Можете да подкрепите фондация П.У.Л.С.:

Като направите онлайн дарение в Платформата.бг или Дарите онлайн вDMSbg.com или изпратите дарителско съобщение с текст DMS PULS на номер 17 777

Дарите на банкова сметка:

Получател / Титуляр: Фондация П.У.Л.С.
IBAN: BG54UNCR96601084291413
BIC: UNCRBGSF
Банка: Уникредит Булбанк


По публикацията работи: Наталия Кръстева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Българите в Южна Каролина отбелязоха тържествено 24 май

Училището “Патиланско царство” в Мъртъл Бийч, щата Южна Каролина, тържествено отбелязва 24 май и краят на учебната година. Децата участваха в празничен концерт, куклен театър и имаха още много приятни преживявания заедно с родителите си. Беше отпразнуван празникът на буквите в неделното училище, създадено само преди 6 години, все още само..

публикувано на 25.05.25 в 07:20

Нова техника получава отделението по Нуклеарна медицина в Комплексния онкологичен център в Русе

Напредъкът на технологиите дава възможност за развитие на медицината, а оттам и огромна полза за хората. Всъщност става дума за човешки живот и това е безценният принос на съвременната техника и лекарски знания.  Как ще се развива отделението по Нуклеарна медицина в Комплексния онкологичен център на Русе разказва кореспондентката ни Ася Пенчева в..

публикувано на 25.05.25 в 06:11

Над 4 милиона българи ще могат да се тестват в домашни условия за два вида онкологични заболявания

Над 4 милиона българи ще могат да се тестват у дома за два вида онкологични заболявания през следващите шест години. Здравното министерство обяви, че подготвя модерен скрининг за рак на маточната шийка и на дебелото черво, а целта е максимален брой хора да се прегледат, без да чакат на опашка пред лекарски кабинет. Очаква се първите тестове да..

публикувано на 25.05.25 в 05:50

Диана Гласнова от Хърватия: Най-голяма полза от еврото имат големите фирми, хората търсят промоциите

Най-голяма полза от влизането на Хърватия в еврозоната имат големите фирми, които имат внос и износ . За тях беше много положителна крачка, защото се избягват много технически проблеми при вноса и износа.  Това коментира пред БНР журналистът Диана Гласнова - българка, която от години живее в Хърватия, също е и кореспондент на БТА. За..

публикувано на 21.05.25 в 14:14
Бела Бенова

Бела Бенова - фотограф и пътешественик по морските фарове на Европа

Бела Бенова е фотограф и  пътешественик по морските фарове на Европа.  Автор на книгата "По пътя на пулсиращата светлина". Няколко изложби по темата. "Връщаме лентата" точно 18 години назад, когато Бела поема на първото си пътешествие, следвайки пулсиращата светлина на българските черноморски фарове, а светлината бързо я повежда към съседна..

публикувано на 20.05.25 в 13:37
Доц. Михаела Мишева - УНСС

УНСС набира стажанти за програма "Езиков приятел" в подкрепа на деца мигранти

УНСС набира стажанти за програма "Езиков приятел" в подкрепа на деца мигранти. Стажантска програма "Езиков приятел" е насочена към студенти, които желаят да допринесат за социалната интеграция и успешното развитие на деца мигранти в България. Инициативата се реализира в рамките на проекта Language Buddy. Програмата търси мотивирани и..

публикувано на 18.05.25 в 11:04

София на последно място в международно проучване за безопасно придвижване на деца и подрастващи

София заема последното, 36-о място в международна класация на мрежата "Чисти градове" за безопасно придвижване на деца и подрастващи. Оценката ни е три пъти по-ниска дори от предпоследния в подреждането . В класацията участват големи градове и столици на държави от ЕС. Проучването "Улици за децата, градове за всички" анализира..

публикувано на 16.05.25 в 11:47