България и Гърция са близо до подписване на Меморандум за разбирателство, според който София ще поддържа стратегически резерви на природен газ от името на Атина в съоръжения в Чирен, където гръцката държавна газова компания има инсталирани количества, равняващи се на 400 000 мегаватчаса, пише гръцкият вестник "Катимерини". Това е било обсъдено на работна вечеря в четвъртък от гръцкия министър на околната среда и енергетиката Костас Скрекас и българската делегация, начело с вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Христо Алексиев, отбелязва гръцкото издание.
Според информацията планът е количествата, които гръцките компании ще съхраняват в България, да бъдат компенсирани с количества азерски газ или втечнен природен газ, предназначени за България. С други думи, Гърция ще има възможността да задържи съответните количества, вместо да чака да бъдат прехвърляни от България, като по този начин ще може да ги използва във всеки един момент.
В периода след април, и особено след пускането в експлоатация на интерконектора между Гърция и България, Гърция се превърна в ключов доставчик на природен газ за българския пазар, посочва гръцкото издание.
Информацията е на БТА
Възстановено е движението по пътя София - Варна в района на ловешкото село Сопот. Тази сутрин там се удариха лек и товарен автомобил, а на място е загинал 30-годишният водач на лекия автомобил. Причините за катастрофата все още се изясняват, но от "Пътна полиция" призовават водачите да шофират с повишено внимание и съобразена скорост..
До 3 милиона лева заем да бъде отпуснато на общинското дружество "Софекострой", за да се купи в спешен порядък техника за почистване на столицата, предлагат от групата на "Спаси София" в Столичния общински съвет. Причината е кризата с боклука в кварталите "Красно село" и "Люлин". "Да се закупи, най-вече камиони и кофи за боклук, с което..
Общественият транспорт в Пазарджик ще бъде подновен със шест нови електрически автобуса. От началото на следващата седмица започва изграждането на кабелното трасе за зарядните станции и свързването им към електроразпределителната мрежа, По проект трябва да бъдат изградени 7 зарядни станции, съобщиха от кметската администрация. Новите..
Продължава влиянието на силен циклон над Гърция. Има наводнени пътни участъци. Движението на фериботите не е затруднено. В Северна Гърция и на островите в Егейско море продължава да вали силен дъжд, придружен с градушки и силен вятър. От Гражданска защита предупреждават за повишено внимание в областите Крит, Спорадските острови и..
Поредна среща за разяснения по въвеждането на еврото е организирана в Дупница днес, като част от кампанията на Комисията за защита на потребителите. Насрочена е от 11.00 часа в "партерна зала" в сградата на Общината. Експертите от Комисията за защита на потребителите ще дадат отговор и ще коментират въпроси, свързани с правата на гражданите и..
Продължава работата по разследването на инцидента, станал по време на финалния кръг "Аладжа манастир - Варна 2025" от автомобилното състезание Национален шампионат по планинско катерене. При него един човек загина, жена пострада тежко, а други шестима бяха ранени по-леко, след като водачът на спортен автомобил, участващ в надпреварата, изгуби..
Първи за сезона сняг падна по високите части на Смолянска област, снежната покривка е около 5 см. Няма населени места без ток, съобщи заместник-областният управител Адриан Петров: "Нощта в Смолянска област е преминала спокойно. Според информацията, която имаме от пожарната и от електроразпределителното дружество, няма населени места без..
" Ще положа лични усилия виновните, ако има такива, да получат най-строги наказания, предвидени от закона. С нетърпение очаквам резултатите от..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
След 15 часа днес ще бъде ограничен достъпът на хора и техника във в.с. "Елените". Причина за това са очакваните валежи. Забраната за пребиваване..