Жиру вкара победно за Милан срещу Специя и го изгониха

Тимът на Милан победи Специя с 2:1 като домакин в среща от 13-ия кръг на италианското първенство по футбол. За Специя като резерва влиза Петко Христов, който замени Кевин Агудело в 68-ата минута.

Милан излиза на втора позиция във временното класиране в Италия с 29 точки, на 6 лидер зад Наполи. Специя заема 17-ото място с 9 точки в актива си.

Французинът Оливие Жиру реализира победния гол за домакините от Милано в 89-ата минута, но получи втори жълт и съответно червен картон заради това, че свали фланелката си в радостта си след попадението.

Тео Ернандес даде преднина на Милан за 1:0 в 21-тата минута след като попадението бе потвърдено при проверката за зареждане с помощта на системата за видеоарбитраж - ВАР. В 56-ата минута Дивок Ориги намери Сандро Тонали, който въкара топката в мрежата на Специя, но голът не е зачетен заради нарушението в хода на атаката.

Даниел Малдини, син на легендата на Милан Паоло Малдини, реализира 2:2 в 59-ата минута. Това е първи гол като гост за Специя от началото на сезона.

Жиру влиза от резервната скамейка в 72-ата минута, а в 83-ата получава първата си жълта картона, преди да влезе в главното действащо лице в този край на срещата.

По публикацията работи: Антони Йорданов

Топката ес отбива в главата на Мансини от Рома за 1:2 и Леверкузен си върна инициативата.

Финалите в евротурнирите са Леверкузен - Аталанта и Олимпиакос - Фиорентина

Отборите на Байер Леверкузен и Аталанта ще спорят за трофея във футболния турнир Лига Европа. Финалът в надпреварата ще се играе на 22 май на „Авива Стейдиъм“ в Дъблин (Република Ирландия). Германският шампион Байер Леверкузен отново не допусна първа загуба за сезона и направи равенство 2:2 при домакинството си на италианския Рома в реванша от..

публикувано на 10.05.24 в 00:32

Спартак (Плевен) изравни резултата в серията с Рилецо

Спартак Плевен изкова първи триумф в полуфиналната серия на мъжкото баскетболно първенство. . Селекцията на Любомир Минчев се наложи над Рилски спортист със 77:71 във втората среща, изиграна в „Арена Самоков“.  Спартаклии срещнаха немалко трудности в нападение през първото полувреме, но намериха печелившата формула през второто и обърнаха хода на..

публикувано на 09.05.24 в 21:17

Оставаме без полуфиналисти при мъжете на Световната купа по петобой

България остава само с един полуфиналист на Световната купа по модерен петобой за мъже и жени, която се провежда в София. Единствената надежда на страната за финал остава Ралица Митева след отличното представяне в квалификациите и влизане на полуфинал при жените. В квалификациите при мъжете днес нито един от националите не успя да се пребори за място..

публикувано на 09.05.24 в 19:48

Айк Мнацаканян е третият ни борец с олимпийска квота

Айк Мнацаканян стана третият български борец с квота за Олимпийските игри в Париж, след като националът в категория до 77 кг класически стил спечели три драматични победи на последния квалификационен турнир в Истанбул, Турция. Той последва Семьон Новиков и Биляна Дудова, които спечелиха квотите съответно на световните финали през септември и на първия..

публикувано на 09.05.24 в 19:16

Испански пробив в 6-тия етап на Джирото

Испанецът Пелайо Санчес от отбора на Мовистар спечели шестия етап от Обиколката на Италия. Той измина 180-километровата дистанция от Виареджо до Раполано Терме за точно 4 часа, 1 минута и 8 секунди. За 24-годишния Санчес това е първа етапна победа в кариерата в някоя от трите големи обиколки, както и най-големият успех сред професионалистите. За да..

публикувано на 09.05.24 в 18:35
Айк Мнацаканян

Айк Мнацаканян достигна до схватка за олимпийска квота

Българският национал Айк Мнацаканян се класира на полуфиналите в категория до 77 килограма класически стил от олимпийските квалификации в Истанбул, Турция, след като записа три минимални победи. Олимпиецът от Токио 2020 е само на още един успех от класиране за Париж 2024. Мнацаканян започна турнира с победа с 3:1 срещу испанеца Маркос Санчес-Силва,..

публикувано на 09.05.24 в 17:41
Ангел Кодинов

Ангел Кодинов остана последен във финала

Българинът Ангел Кодинов остана последен, девети във финала на 1000 метра едноместно кану на Европейската олимпийска квалификация по кану-каяк в Сегед (Унгария). Кодинов, който бе шести във втора серия с 4:14.54 минути и първи в първия поуфинал с време 3:58.54 минути, измина дистанцията от 1000 метра за 4:44.38 минути във финала. Победата с време..

публикувано на 09.05.24 в 17:39