Нивото на язовир "Дренов дол", който се намира на 1 километър от Кюстендил, е спаднало драстично.
Язовирът е на "Напоителни системи" и клонът в Дупница е с обем от около 3,5 милиона кубически метра вода, със залята площ от над 600 декара и е любимо място за въдичарите.
Нивото му това лято е спаднало драстично.
Според коментари водата се изпуска, за да се направи отлаган с годините ремонт на стената.
Доброволци с лодка охраняват обекта, за да не се прави нерегламентиран улов на риба при спадналите води. Въдичари обаче недоволстват:
"Защо го източват така екстрено? Защо източват язовирите? Не се знае тази зима ще паднат ли валежи, ще има ли сняг. Защо така ги източват, аз нямам представа. Ако няма валежи, вода няма да има, язовирът ще е празен. Откакто започнаха да го изпразват и рибата започна да намалява".
Лидерът на "Величие" Ивелин Михайлов започна декларацията от името на партията си, правейки паралел на днешното управление с това на Чаушеску в Румъния. Той посочи, че и Чаушеску е твърдял, че всичко е наред, но хората са били на друго мнение. "Всички знаят какво беше участта на Чаушеску", каза Михайлов и добави: "Ситуацията в България е..
Оставка на кабинета "Желязков", разпускане на парламента, нови избори, свикване на Велико народно събрание и промяна на Конституцията - това поискаха организаторите на граждански протест пред парламента, в т. нар. "Триъгълник на властта", под надслов" "Легитимното Народно събрание на българския народ ПРОТИВ нелигитимно избран парламент"...
Народният представител Марио Рангелов се е отказал от имунитета си, съобщи председателят на Народното събрание Наталия Киселова в началото на есенната пленарна сесия на парламента. С писмо от 1 август народният представител информира, че дава съгласие за възбуждане на наказателно преследване по постъпили искания от изпълняващия функциите главен..
И днес продължава доугасяването на пожара в Рила. Заради недостъпния на места терен се очаква и включването на летателна техника в гасенето, потвърди за БНР главен комисар Александър Джартов. Според главен инспектор Юлиян Петров от Регионалната дирекция пожарна безопасност и защита на населението в Благоевград помощта по въздух ще е ключова. "Има..
България продължава да е страната с най-нисък стандарт на живот в ЕС. Доходите изостават, регионалните различия се задълбочават, върховенството на закона остава под въпрос. Ключови корупционни скандали не са разследвани , а усещането за безнаказаност се увеличава. Енергетиката и климатичната политика остават поле на хаос. Тази картина..
ДПС - Ново начало ще продължи да подкрепя правителството на Росен Желязков и ще се противопостави на подготвяния вот на недоверие, заяви в кулоарите на парламента председателят на партията Делян Пеевски: "Разбира се, докато вършат правилните неща за хората, ще го правя (ще подкрепя парвителството - бел. ред). Всички бележки, които имаме, ги споделям с..
"За последните 16 години населението на България намаля официално с 1 милион, а неофициално - с милион и половина”. Бяха закрити близо 100 населени места, загубили напълно всички свои жители. Родината ни, някога райско кътче на Балканите, се превърна в държава - гето, в страна на мечтите, защото в нея почти всеки мечтае да избяга от мутрите,..
Охлаждането на имотния пазар е неизбежно . Това обясни пред БНР Лъчезар Богданов от Института за пазарна икономика, след като от данни на БНБ стана ясно,..
"Властта се събира в един човек. Опозицията се унищожава не чрез избори, а чрез политическа поръчка". Това заяви пред БНР Велислав Величков от..
Крайдунавското село Ветрен отново се превърна в ателие на открито. Деветима художници от София, Варна, Добрич и Силистра прекараха няколко дни в..