Най-малко 56 души загинаха и около 700 бяха ранени при земетресение, което удари в понеделник индонезийския остров Ява, съобщи в понеделник ръководителят на градската управа на град Чианджур - Херман Сухерман, съобщават Ройтерс и Франс прес.
Той сподели информацията от местна болница, в която в момента се лекуват пострадалите.
Епицентърът на земетресението е регистриран на дълбочина 10 километра с магнитуд 5,6 по скалата на Рихтер в региона на град Чианджур - Западна Ява, който разположен на около 75 километра югоизточно от столицата на Индонезия - Джакарта.
"Според информацията, с която разполагам към момента, само в една болница са починали близо двадесет души, а на около 700 е била оказана медицинска помощ. В повечето от случаите става въпрос за счупвания, получени, когато хората са се оказали затиснати под отломки от разрушени сгради", каза индонезийската телевизия "Метро ТВ" Херман Сухерман.
Според него редица жители на засегнатия от земетресението район са били хванати в капан сред развалините на срутени сгради. Новинарският канал Metro TV показа стотици жертви, лекувани на болничен паркинг.
Спасителните екипи продължават да търсят оцелели под развалините. Районът е гъсто населен, а сградите не са устойчиви и местните власти съобщават за стотици напълно разрушени къщи.
Силни трусове бяха усетени за няколко секунди и в индонезийската столица Джакарта след земетресението на остров Ява, което накара хората да се евакуират от сградите, според свидетели на Ройтерс.
Индонезия се намира в така наречения "Тихоокеански огнен пръстен", силно сеизмична активна зона, където се срещат различни плочи на земната кора, причинявайки земетресения и вулканични изригвания.
През 2004 г. земетресение с магнитуд 9,1 по Рихтер край остров Суматра в Северна Индонезия предизвика цунами, което удари бреговете на 14 държавни, убивайки 226 000 души по крайбрежието на Индийския океан, като повече от половината жертви бяха в Индонезия.
Бивши работници на фалиралото ВиК-Дупница съдят дружеството за неизплатени заплати. По две от делата съдът излезе с решение в полза на ищците. Проблем е, че дружеството не разполага с никакви финанси да се издължи - неизплатените заплати са за около 80 хил. лева. Съдът присъди на бивш работник - каналджия, да се изплатят две заплати -..
От пресслужбата на Ватикана съобщиха, че лечението на Папа Франциск продължава с дихателна терапия. Той е вече 19-и ден в римската болница "Джемели“ където му установиха двустранна пневмония. В прессъобщението се подчертава, че дихателната терапия на папата вече е чрез "неинвазивна механична вентилация с висок поток". Медиите цитират и..
Нарасна броят на пострадалите депутати от безредиците в парламента в Сърбия. Три депутатки са ранени, като едната от тях е в тежко състояние. В деня на откриването на пролетната сесия на Скупщината народни представители на опозицията пуснаха в парламентарната зала димки и факли в знак на съпричастност с продължаващите в страната протести. На..
Централната избирателна комисия реши да възложи на "Информационно обслужване" въз основа на определението на Конституционния съд от миналата седмица да въведе в модул към системата за компютърна обработка на резултатите от изборите за народни представители на 27-и октомври данните от протоколите, предоставени от съда на хартиен носител...
Отрова върху труп на крава е вероятната причина за смъртта на лешояди в района на Симитли . Това каза пред БНР зоологът гл. ас. Атанас Грозданов от Биологическия факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски". "Благодарение на джипиеси успяхме след сигнала за намерени мъртви лешояди да локализираме още една бедстваща жива птица. В..
Проблемите ни да сме в списъка на FAFT за пране на пари са много. Причините да ни вкарат са в две части – техническо съответствие на стандартите, да имаме законодателство, което да отговаря на изискванията на организацията, и втората причина е ефективност, която се определя по 11 показатели, прилагане на тези закони. Това..
Пожар и кражба разследват служители от Второ РУ в Перник, съобщават от ОДМВР. Сигнал за горящ лек автомобил в землището на пернишкото село Боснек бил подаден на 2 март, малко след 7 часа. Служители на полицията и пожарната посетили местопроизшествието. В рамките на предприетите оперативно-издирвателни действия било установено, че изгорялата..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...
Изпитвам респект пред личността на автора на химна на България "Мила Родино" Цветан Радославов, призна в интервю пред БНР режисьорът на..